Новини
Колонка автора

Леонтій САНДУЛЯК:

Правда і фальш. Що святкуємо 23 лютого? 23 лютого 1999 року другий Президент України Л.Кучма видав Указ (№202/99): «Враховуючи численні звернення громадських організацій, ветеранів війни, та з метою сприяння патріотичному вихованню молоді постановляю: установити в Україні свято — День захисника Вітчизни, яке відзначати щорічно 23 лютого». 27 січня 2004 року оприлюднене Розпорядження Президента Л.Кучми «Про відзначення Дня захисника Вітчизни».

Роман Жахів:

Не той тепер "Миргород"? «Часи вже не ті… То колись наші діди й батьки зі зброєю боролися за Україну проти окупантів. Холодноярці, Летюча бригада УВО, боївки ОУН – далека героїчна минувшина. Честь їм і шана. Тепер все по-іншому: маємо Україну; потреба часу лише в наповненні її українським змістом. Нам ниньки по-новому треба жить.»

Ігор Буркут:

ФЕДЕРАЦІЯ? АВТОНОМІЯ? СЕПАРАТИЗМ? Останнім часом в Україні все частіше чути розмови про необхідність федералізації. Ситуація у нас непроста, невдоволення існуючим станом зростає, і люди шукають прийнятного виходу. Багатьом зрозуміло, що нинішня супер-централізована модель управ-ління намертво загальмувала розвиток країни і їй терміново треба шукати заміну. Питання лише – яку? Думок є чимало. Одні пропонують унітарну державу негайно або трохи згодом перетворити на федеративну. Інші згадали про автономізацію. Є навіть бажаючі повністю відділити свій регіон від України, тобто сепаратисти. З усіма ними запекло дискутують прибічники збереження унітарної держави. Хоча й вони виступають за серйозні зміни.
Реклама
солнцезащитные ролеты купить жалюзи в киеве как установить жалюзи на пластиковые окна
ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
22 серпня о 8.00
вул. Героїв Майдану, 176, (конференц-зала колишньої Шевченківської районної ради (ІІ поверх) відбудеться безкоштовний семінар.
На семінарі розглядатимуться новації податкового законодавства (податок на прибуток, ПДВ, ПДФО, ЄСВ, єдиний податок, рентна плата, тощо).
Календар
«    Серпень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Партнери

Веб-конференція з Москалем у ЧАСі

20-05-2013, 12:00 / Запитань: 73
[10099 переглядів]
Веб-конференція з Москалем у ЧАСіДоброго дня!

Як і обіцяв, я дав відповіді на усі запитання читачів «ЧАСу».

Щиро дякую всім за запитання, за те, що дотерпіли.

Бажаю усім успіхів, гараздів, з оптимізмом дивитися в майбутнє і пережити ці нелегкі часи, що випали на долю України!

З повагою, Геннадій Москаль

31 березня 2013 09:03
Ви сказали, що у кожній області є смотрящий. Нас цікавить, хто смотрящий у Чернівцях. Дайте, будь ласка, конкретну відповідь з П.І.П., адресою проживання та посадою.

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Може, іще надати номер телефону?

На вчорашній день був Василь Продан, який займає скромну посаду члена виконкому Чернівецької міської ради. До речі, за квотою політичної партії "Наша Україна". А Михайлішин - це просто декоративна і підставна фігура. Без благословіння Продана не виноситься ні одне рішення на сесію міської ради, а також на виконком. Кожний день він сидить в будинку Чернівецької міської ради, де автор цього запитання може його і знайти.
31 березня 2013 12:22
Тут у нас ліси вирубуют, нафту і газ вікачуют, а Ви там з Яценюком не куєте і не мелете. Чекаєте Аби ми бартки у руки брли. І як Олекса Довбуш панам голови стинали?

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Пане Василю. Давайте так: мухи окремо, котлети окремо.

Газ і нафта для того і є, і їх видобувають, щоб забезпечити енергетичну безпеку України. Якщо вони будуть лежати в землі, то нам більше доведеться закуповувати в Росії чи в інших країнах. Питання в тому, що Карпати мають великі поклади нафти і газу. Це видно по сусідній Румунії, яка в Карпатах веде зі своєї сторони промисловий видобуток газу і нафти. Але, на жаль, геологічна служба, яка би мала шукати поклади нафти і газу, сьогодні в Україні зруйнована і добувається те, що лежить на поверхні.

Тому, не зважаючи на всі красномовні промови нашого уряду, що видобуток українського газу і нафти постійно збільшується, не відповідають дійсності. Державне управління статистики України надає дані, що за 2012 та за перший квартал 2013 років видобуток газу, газового конденсату і нафти постійно зменшується.

Друге питання щодо лісу. Область сьогодні експортує 30% лісів у вигляді сировини від загального обсягу експорту. Це дуже великі обсяги експорту. І, на жаль, сьогодні область не має чим замінити ці обсяги експорту іншою конкурентноздатною продукцією. Тому й нищать буки, буковинські ліси.

Але пане Василю. Не Олекса Довбуш вибрав нинішню владу в Чернівецькій області. А ви, виборці, які підтримали Партію регіонів, продажного Ющенка, де всі висуванці від "Нашої України" пішли в тушки до Папієва.

Тому виберіть владу, яка не буде нищити ліси.

Квоти на вирубку лісу дає Міністерство економіки України. А область тільки ці квоти розподіляє між тими, хто за це з чиновників віддячує.
31 березня 2013 18:45
Ви багато говорите, а справ мало. Навіть з цим шпіонажем проти Яценюка облажалися. Так у повних лузерів перетворитесь. Зробіть щось конкретне: когось до тюрми відправте, когось до праотців. Може тоді люди вам знову повірять

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Пане Іване з Ленківців.

Моє глибоке переконання, що розум людині дає мама, а університети його тільки відшліфовують. На жаль, у вас не склалось ні з першим, ні з другим. Тому ви, як папуга, задаєте чужі запитання.

По-перше, якщо в будь-якій країні, навіть Східної Європи (Румунії, Польщі, Угорщині, Словаччині) було б викрито стеження за лідером найбільшої опозиційної партії чи лідером найбільшого опозиційного об"єднання, то у відставку пішов би не тільки міністр внутрішніх справ даної країни, а й увесь уряд.

Мене дивує ваша позиція. Чому ви підігруєте Партії регіонів, яка кричить, що акція "Повстань, Україно!" не дає ніякого результату. Але чому при цьому влада так цієї акції боїться? І стеження, яке було реальним і факт був визнаний МВС України, показало, що в нинішньої влади і фобія, і страх перед такими акціями і лідерами опозиційних сил дуже великі.

Лузерами сьогодні є Партія регіонів і продажні комуністи, які вже виторгували собі знову митницю (до речі, Чернівецька митниця теж потрапила до квоти Комуністичної партії). І разом з Партією регіонів вони створили більшість, яка веде нашу країну до повної економічної, фінансової і соціальної катастрофи.

Де лозунг "Вернем страну народу!"? Що повернули? Окрім митниці, яку Партія регіонів хотіла від них забрати і певний час комуністи робили бойкот голосування до тих пір, поки її знову їм не віддали, нічого більше країні не повернули. Хай жителі Буковини згадають їхні лозунги. Це - не комуністична партія, а партія буржуїв. Які живуть за рахунок коштів Партії регіонів і за рахунок контрабанди на митниці.

І не співайте, пане Іване, їм за здравіє. Краще перед Паскою поставте свічку за упокій.
1 квітня 2013 07:58
Кажуть, що у Криму до Вас люди ставляться, як до Робін Гуда чи Устима Кармелюка. Ви за короткий час зуміли знищити всі бандформування на півострові. Але там є якийсь Марк Бен Наїм, що дуже Вас критикує. Хто він такий і чого йому треба?

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Марк Бен Наїм є кримінальним злочинцем, який був одним із лідерів злочинного угрупування, що діяло в Москві. Він був на підписці про невиїзд. І коли в Московському міському суді йому оголосили вирок 7 років позбавлення волі, він втік із зали суду до держави Ізраїль.

Його справжнє прізвище Гельман. В Москві він одружився з громадянкою Бондаренко. І під цим прізвищем був засуджений. В державі Ізраїль він змінив прізвище, потім ім"я, і став Бен Наїмом. Коли проти нього було порушено 6 кримінальних справ, він втік до України і незаконно отримав у Криму українське громадянство за підробленими документами. Рішенням Севастопольського апеляційного адміністративного суду він позбавлений українського громадянства і суд постановив видворити його за межі України і заборонити йому в"їзд на територію України протягом 5 років.

Але нинішнє керівництво АР Крим, яке повністю, на чолі з Анатолієм Могильовим, складається з однієї Партії регіонів, не дає правоохоронним органам виконати рішення суду і використовує його для обливання брудом опозиції, кримських татар і конкретних політиків, які критикують дії кримської влади, в тому числі й мене.

Я особисто зв"язувався з керівництвом поліції держави Ізраїль і питав, чи не хочуть вони екстрадиції Бен Наїма до держави Ізраїль для притягнення його до кримінальної відповідальності за порушеними проти нього кримінальними справами. Представники поліції сказали, що їхнім радощам не було меж, коли громадянин Наїм покинув державу Ізраїль. І Бен Наїма вони залишають в Україні як подарунок ізраїльської поліції нашій державі.
1 квітня 2013 15:14
У Чернівцях шпіонили за Яценюком. А проти Вас відкривають справи. Чи можите привселюдно покарати негідникі з УМВС чи СБУ?

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Якраз над цим питанням ми сьогодні активно працюємо.

Цим питанням зацікавилась вже і міжнародна спільнота. До мене приходили представники посольства США в Україні, Європейського Союзу та інших дипломатичних установ та організацій, де детально розпитували про інцидент, який мав місце з Арсенієм Яценюком в Чернівцях.
2 квітня 2013 15:39
1)Пане Геннадію, доброго дня! Мені імпонувала Ваша діяльність у якості міліціянта. А останнім часом все більше слів, а справ менше. Що заважає?
2) Чим займаєтеся "в миру" у вільний від гнівних викривань час?
3) Чи не повернетеся до Чернівців?
Наперед дякую за відповідь

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Пані Марічко!

У вас виходить як у відомій українській приказці, що від любові до ненависті - один крок.

Я ніколи не змінював політичних вподобань і як активно працював, так і надалі активно працюю у справі викриття нинішнього режиму.

Вільного часу, на жаль, не маю. А чи повернусь до Чернівців? Так от, я сьогодні в Чернівцях, в редакції газети "Час".
2 квітня 2013 18:39
Колись у вас була сильна команда: Король, Москаль і Харабара. Допоможіть тепер Харабарі стати мером. Його образили регіонали.

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Тут є доля правди. Харабару зробили винним в провалі виборчої кампанії по місту Чернівці. Хоча управління внутрішніх справ не є суб"єктом виборчого процесу.

Але я особисто, якщо будуть вибори в Чернівцях (про що мене бере великий сумнів), проголосую за Харабару. Оскільки в нього є господарська жилка.

Питання в іншому. А чи будуть вибори Чернівецького міського голови? Логіка в Партії регіонів "залізобетонна" - нема кандидата - немає виборів. Це показало останнє голосування по місту Києву, де кандидат від Партії регіонів Попов не дотягує навіть до посади начальника ЖЕКа, а кандидат від Партії регіонів в Чернівцях Михайлішин не дотягує до посади до керівника ритуальної служби
4 квітня 2013 06:35
У ВР добряче "Свобода" відкопала тушок Табалових. Чернівці віддані Яценюку. То й прийдіть до нас на сесії і відкопайте тушок. Ви не промахнетесь, бо кожна друга тушка вже смердюча. Кожна перша вже прострочена. Після вашого прикладу й народ може взяти до рук сніжки. Та й заліпити батькові і сину Ткачукам, Сільві, Зельоному, Сєдому... Правда, якщо до того часу ще сніг буде. Якщо ж не буде снігу, візьмуть у руки що потрапить. Нехай тоді вже звиняють. Що, пане генерале, слабо зробити конкретну справу? Це не пургу словесну ганяти. А разом з Бурбаком, Федоруком, Фіщуком, Яценюком тушок по сраці і по сраці... Аби знали!

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Не перекладайте своїх гріхів на мене. Тушки не впали ні в Чернівецьку міську раду, ні в Чернівецьку обласну раду з парашута. За них голосували виборці.

Якщо вони зрадили своїх виборців, якщо вони перетворились на тих, хто в 41-ому році стрічав німців у вишиваних сорочках з хлібом і сіллю, то не далекий той час, коли вони відійдуть в історію Буковини як найгірші негідники.

Чомусь родове прокляття для українців - це зрадництво.

Чому в Першій світовій війні 1914-18 років ні один буковинець не перейшов на бік російської армії і не співпрацював з нею? Хоча Чернівці і Буковина були певний час окуповані російською армією під керівництвом Брусилова. Але зрадників тоді не було. Мабуть, людям прискіпливіше потрібно дивитись, кого обирають. А не обирати кота в мішку.
4 квітня 2013 21:26
За Вашого тут правління і після Вас Чернівці були "мєнтовським" містом. Тут бандитам і рекетирам дихати не давали. І це було добре. Після зняття Харабари у нас палять готелі та вілли, відбирають "акви" і "роднічки"... У що перетворили місто, де завжди домовлялися і ніколи не давали розгулятися бандитам? Хто за це відповість і коли?

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

До 1995 року я працював першим заступником начальника УМВС, начальником кримінальної міліції в Чернівецькій області. Коли в ті лихі 90-і роки по всій Україні стріляли, вбивали, рекетували, підривали, міліція тоді втримала ситуацію в області. Така сама ситуація була в Закарпатті, коли я був переведений туди в 1995 році. А найгірша ситуація була в Криму, куди я був призначений в 1997 році. Але й там міліція з даною ситуацією справилась.

Чому не справляється сьогодні? По одній причині. Міліція не формується сьогодні за професійною ознакою. А за приналежністю до донецького земляцтва. Все керівництво МВС - вихідці з Донецького регіону. І 80% начальників обласних управлінь міліції - теж вихідці з Донецького регіону. Якщо в Донецьку їхній рівень професійної підготовки був не вище рівня старшого дільничного інспектора, то в Міністерстві внутрішніх справ вони - керівники департаментів, замміністри.

То який, при такі кадровій політиці, ви хочете мати результат? Завдання міліції сьогодні - це не боротьба зі злочинністю і забезпечення майнової та особистої безпеки громадян України, а не допускати мітингів, демонстрацій, акцій громадянської непокори. Тобто, міліція стала озброєним загоном Партії регіонів.
5 квітня 2013 06:51
Це правда, що донецькі бандити взяли уже під контроль нашу область? Як нам діяти у цих умовах? Повставати, терпіти чи мовчати?..

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Пане Іване, щось я вас не бачив на мітингу "Повстань, Україно!"
5 квітня 2013 17:07
ВКЛАДНИКИ КС "БІСЕР"

В 2011 році в офіс по вулиці Ровенській, а також по телефону ми залишали звернення до народного депутата Москаля про те, що місцеві чиновники розікрали гроші кредитної спілки "Бісер" і обікрали вкладників на 11 мільйонів гривень. Але ми так і не отримали відповіді. Ми просили, щоб пан Москаль з парламентської трибуни дав запит генпрокурору "Чому Пшонка не реагує на чисельні звернення? Чому потерпілі вкладники воюють вже п"ятий рік, щоб повернути свої кошти та притягнути до кримінальної відповідальності злочинців, які змовились обікрасти нас, але правоохоронці не хочуть це визнавати. Вже відкрито 3 кримінальні справи проти керівників КС "Бісер", але розслідування третьої кримінальної справи кришується. Скільки затратили вкладники здоров"я і нервів, а скільки задіяно правоохоронців, суддів, прокурорів, СБУ, міліції".

Тому повторно просимо Вас дати запит Пшонці, щоб він сказав, чому до цього часу правоохоронні органи п"ятий рік не можуть закінчити цю кримінальну справу і повернути людям кошти. Адже вони всі є тут в Чернівцях.

Контактні телефони – Негоїца О.Ф. 51 72 89, 095 152 86 09

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Я уже за цим фактом робив запит до Генерального прокурора. Але він був оформлений, як депутатське звернення. Наступне, що я зроблю - це звернуся з депутатським запитом, яке буде зачитане спікером парламенту і за його підписом буде направлене до Генерального прокурора пана Пшонки.

Я би хотів, користуючись нагодою, застерегти буковинців дуже обережно в нинішній економічній ситуації ставитись до вкладання коштів до кредитних спілок. Щоб отримувати відсотки, кредитні спілки мають кудись ці кошти вкласти, щоб вони приносили їм дивіденди. Але в області нічого не працює. І куди можна ці кошти вкласти?

Тобто, я прихильник радикальних мір. Оскільки близько 80% кредитних спілок збанкрутували, а люди так і не отримали своїх коштів, я прихильник заборонити на законодавчому рівні їх діяльність. Сьогодні банки не мають кого кредитувати, а не те що кредитні спілки.
5 квітня 2013 19:15
Як Ви думаєте, яка реальна причина того, що Харабару зняли? Його кинули регіонали на чолі з Папієвим? Чи йому таки вже треба було йти, бо погано міліція працювала?

І що Ви скажете про нового начальника УМВС Демидова? Що він з себе представляє? Чи боротиметься він з корупцією у владних кабінетах?

На вашій сторінці у Фейсбуці ви часто пишете про реальну криміногенну картину в регіонах України. А що насправді коїтся в Чернівцях та області?

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Про Харабару я вже відповів.

Особисто Демидова не знаю і з ним не знайомий.

Якщо дійсно буковинців цікавить криміногенна ситуація в області, я буду її надавати. Основне, щоб засоби масової інформації доводили її до відома краян.
5 квітня 2013 23:10
Чому не має жодної реакції на статтю газети ЧАС від 15-03-2013 (Румунське питання, про яке мовчать на Буковині. + Факти)??? Є ж всі відповідні дані що громадянини України мають подвійне громадянство, ну якщо ще із священником ситуація не плачевна, то щодо держслужбовця та й ще й високопосадовця та й ще й керівника району... ну просто дуже дивно чому цьому не приділяют увагу правоохоронні органи. Як мінімум держслужбовця потрібно звільнити і це як МІНІМУМ!!!

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

В Україні де-факто уже давно існує подвійне громадянство. Хочемо ми цього чи ні, рано чи пізно нам доведеться його визнати де-юре.

Подвійне громадянство є у всіх країнах Європейського Союзу.

І найважче, що має пройти Буковина, якщо Бог нам допоможе, і ми вступимо в Євросоюз, - це прийняття закону про реституцію. Тобто, повернення незаконно відібраних політичних та майнових прав громадян проти їх волі.

Чому мовчить Міністерство закордонних справ України, уряд, президент України? А цю проблему піднімають тільки засоби масової інформації.

Питання в пакті Ріббентропа-Молотова. Як мені розповідали батьки, 27 червня 1940 року вони лягли спати - була румунська влада. 28 червня вони прокинулись і побачили радянську владу. І яка тоді була допущена юридична помилка: у всіх жителів Буковини на руках залишились паспорти громадян Румунії. І ніяким державним органом України громадянства Румунії людейне було позбавлено. В той же час всі були прийняті "колгоспом" громадянами СРСР. Таким чином, подвійне громадянство уже було 28 червня 1940 року.

Сьогодні Україна, якщо буде засуджувати Румунію, яка каже, що повертає історичну справедливість, має признати законність пакту Ріббентропа-Молотова. Тобто, Україна в даному питання знаходиться в тупиковій ситуації.

Але тут вина не громадян Буковини, які і так, де-факто, мали подвійне громадянство Румунії, СРСР, а потім України. Вони просто його юридично сьогодні оформляють.

А тут вина законодавчого органу, вина уряду України. По-перше, в законі про громадянство немає такого поняття як поновлення в громадянстві. По-друге, знаючи цю проблему, уряд України заздалегідь мав би підписати з урядом Румунії угоду щодо запобігання подвійного громадянства і усунення вже виниклого подвійного громадянства. Але уряд нічого не зробив. Тому сьогодні цю проблему перекладати на конкретне прізвище чи конкретного громадянина Буковини, який абсолютно не порушує законодавства України, недоцільно. Він поновився в тому громадянстві, в якому і був, адже його цього громадянства ніхто фактично не позбавив. Тому так скромно мовчить наше вище керівництво держави.

Друга проблема. Якщо брати за 100% всіх в Україні, хто має подвійне громадянство, то румунське громадянство займатиме не більше 0,2 - 0,3%. На першому місці - це італійське громадянство, де сотні тисяч жителів України шляхом натуралізації або через інші законні процедури стали громадянами Італії. І на Буковині Італія займає перше місце, а не Румунія, за кількістю людей з подвійним громадянством. За ними йде Іспанія, Португалія, Греція, Ізраїль, Канада та інші країни світу.

Найактивнішою, хто сьогодні надає у спрощеному режимі подвійне громадянство, є Угорщина. Заява просто відноситься до будь-якої сільської ради, яка самостійно приймає рішення.

Оскільки я займаюсь цією проблемою на професійному рівні і був головою Державного комітету з питань національностей та міграції, то за моїми даними 70% жителів Закарпаття є громадянами України і Угорщини. Але про це ніхто не говорить, хоча про це пише угорська преса.

Сьогодні також жителі Буковини та інших областей України, які були у складі Австро-Угорської імперії мають такі ж права на угорське громадянство, якщо вони докажуть, що їхні батьки чи діди були народжені при Австро-Угорській імперії.

Не потрібно винити людей, тому що закономірним є прагнення людини мати кращу долю, кращу роботу і кращу зарплату. Якщо держава не може забезпечити людям роботу і достойне життя, по крайній мірі, не має їм заважати. Тим більше, що українці, які живуть за межами України, є першими інвесторами в економіку України.

Це питання дуже об"ємне. Я, відповідаючи на нього, не піддавався емоціям, а опирався на норми міжнародного та національного законодавства.

Я особисто це не приховую, що ще при президентові Кучмі офіційно виступав за подвійне громадянство, яке, як я говорив, вже де-факто є в Україні, його тільки треба оформити де-юре.

І якщо ви вірите в деякі полум"яні речі "націонал-патріотів", що під видом захисту своїх громадян на нас хтось нападе, ну, вибачте, Італія, Португалія, Іспанія, Греція, Румунія, Угорщина, Чехія, які найбільше надають подвійне громадянство, є членами Євросоюзу і є членами НАТО.

А якщо на нас нападе Канада, то я перший вийду на кордон і здамся.

Друге питання, на чому іде спекуляція в Україні - це те, що Росія масово надає своє громадянство жителям Криму і Севастополя. Скажіть мені, чи є хоч один не сповна розуму росіянин, який би взяв українське громадянство і що б він з ним в Росії робив. Так само, для чого жителям Криму і Севастополя російський паспорт. Він не дає ніяких переваг. В міграційній політиці український паспорт перед російським має більше переваг. Якщо ви хочете працювати в Росії - немає ніяких обмежень. Сьогодні тільки в Москві працюють 2,5 мільйони українців і ніхто їх звідти не збирається виганяти, бо, якщо вони поїдуть, Москва стане.

І ще на цю тему. Буковина завжди була піонером в міграційних процесах. Перші переселенці в Канаду, США, Аргентину, Бразилію, Парагвай були буковинцями. В кожній буковинській сім"ї є родичі закордоном, які осіли в цих країнах внаслідок міграційних процесів. І ніхто з цього не робить ніякої проблеми.

Потрібно сьогодні удосконалювати законодавство. А не перекладати бездіяльність нинішньої і попередньої влади на громадян Буковини чи конкретні країни.

А де в нас Служба безпеки України, а де Міністерство внутрішніх справ України? Я не бачив жодної прес-конференції, де б вони вийшли і сказали, що у вуйка Штефана знайшли румунський, угорський чи чеський паспорт. Якщо вони цього не можуть зробити і за це вони отримують гроші, то цю проблему треба розглядати ширше.
6 квітня 2013 16:57
Як вам зручно разом з Федоруком будувати Україну? не боїтеся, що він продасть і разом зі своїми комуняками стане тушкою?

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

В який його глухий кут загнала місцева влада, Партія регіонів, тушки і сматрящі, у нього зворотньої дороги немає. Я в цьому повністю переконаний.
7 квітня 2013 21:58
Як Ви дивитесь на проведення люстрації, чого домагаєься Свобода у Вашій опозиції, зокрема у Чернівецькій області?

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Я - за люстрацію. Але ми маємо її зробити цивілізовано. Як у всіх країнах Європи. Має бути розроблений закон (але, на жаль, він ніколи, до 2015 років, не буде підтриманий в українському парламенті), щоб всі, хто співпрацював на негласній основі (тобто були агентами) з НКВД, МГБ, КГБ, офіційно це визнали. Якщо людина в зазначений законом термін це не визнає, то до неї мають бути прийняті міри щодо обмеження можливості працювати на державній службі, викладацькій. Її мають вигнати з політичних партій. Тобто людина буде в даному суспільстві почувати себе некомфортно.

Щодо інших форм люстрації - це питання дискусійне. І я готовий до дискусії з партіями "Свобода", "Удар". Думаю, що нам всім трьом опозиційним партіям з даного питання потрібно виробити спільну позицію.
8 квітня 2013 06:59
Чи зможе Луценко очолит опозицію підняти народ і перемогти режим.?

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Луценко - якраз та людина, яка найбільш цінна в вуличних протестах і в мобілізації населення проти нинішнього режиму. Це яскравий публічний оратор. Це перший політичний в"язень в історії незалежної України, який вийшов на волю під тиском громадськості України та міжнародної спільноти. Він тільки буде допомагати і доповняти Яценюка, Тягнибока і Кличка.

І загальними зусиллями сьогодні ще треба вирвати із застінок режиму Юлію Тимошенко.
8 квітня 2013 08:39
Якби тепер Харабара тепер попросив ВАс допомогти йому стати мером Чернівців, Ви б допомогли?

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Я вже на це питання відповів.
8 квітня 2013 12:44
Добрий день пане Геннадію. Прошу відповісти на мої запитання:
1. Як Ви вважаєте 450 депутатів ВР із такими гарними заробітними платами , надбавками , пільгами не забагато для такої бідної України?

2. Чому зменшують фінансування в бюджетних організаціях, а звідси і скорочення штату і ніколи не піднімають питання про скорочення кількості депутатів ВР?

3. Коли прийде опозиція до влади , а я в це вірю, чи будете проводити "ревізію" роботи посадовців , які на сьогодні займаючи державні посади, кришують злочинців, надають неправдиві висновки та рішення, фальсифікують документи і при цьому за такі діяння не несуть покарання? Факти є, результату немає.

4. Як можна середньостатистичній сім"ї при суцільному безробітті забезпечити лікування важкохворої дитини , коли на операцію потрібно до 200 тис.грн, а то і більше? Що це за ціни такі? Чому держава не бере на себе лікування таких дітей?

Дякую!

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Давайте все по черзі.

1. Я повністю поділяю вашу думку і є активним прихильником зменшення кількості народних депутатів, але в конституційний спосіб, а не в спосіб, придуманий Партією регіонів, так званого Всеукраїнскього референдуму за народною ініціативою. Кількість народних депутатів 450 вийшла на момент проголошення незалежності України в 1991 році. Але тоді населення України складало 52 мільйони.

І в нас в Україні є два парадокси, як ні я, ні автор питання, та, мабуть, всі жителі Буковини не можуть зрозуміти. Населення України вже 45 мільйонів, а депутатів так і залишилось 450. На моє переконання, оптимальна кількість депутатів Верховної ради - 250-300. І, за бажання парламентської більшості, можна в рамках двох сесії внести відповідні зміни до Конституції України. Другий парадокс, що, при зменшенні кількості населення, у нас постійно росте злочинність.

2. Сьогодні "покращення вашого життя уже сьогодні" звелось до так званих псевдореформ - адміністративної, податкової, пенсійної, медичної, освітньої, судової системи, реформи кримінально-процесуального кодексу. Але ці реформи крім зла і викидання людей в масовому порядку на вулиці нічого не дали. Як можна було проводити пенсійну реформу в той час, коли в Україні почалось різке скорочення кількості робочих місць. Де сьогодні жінкам, яким підвищено на 5 років термін виходу на пенсії, а також страховий стаж для виходу на пенсію підвищений ще на 10 років, зможуть знайти роботу, якщо не створюється жодне робоче місце в області.

Тут я хотів би відповісти трошки ширше. Звідки така любов в жителів Буковини до Партії регіонів. В мене дійсно є проблеми з зором. Я ношу окуляри. Але ще не до такого ступеня я сліпий, щоб не бачити, що вже йде четвертий рік правління Партії регіонів, і покажіть мені, шановні буковинці, що хоч один завод, підприємство, який відкрила Партія регіонів в Чернівецькій області. Де нові робочі місця? Де людям заробити пенсію?

85% місцевих бюджетів - це є прибутковий податок з працюючих громадян. Кількість працюючих постійно зменшується. Значить зменшуються і доходи до місцевих бюджетів. Таким чином немає за що фінансувати школи, лікарні. Тоді придумали так звану оптимізацію навчальних та медичних закладів, що призводить до їх закриття, ліквідації. Та свої недоробки, недолугі рішення не потрібно перекладати на плечі пересічних громадян.

Якщо така любов і шана, яка сьогодні є до цієї партії і буде в 2015 році, то в області просто можуть залишитись тільки ті, кому нема вже куди їхати, або нема сил кудись виїжджати.

То скажуть мені, земляки, за що така шана і всенародна любов до цієї політичної сили, яка не має ніякого історичного і ментального коріння в Чернівецькій області. Трошки людям треба відходити від глибокого сну і повернутись до реальності, яка є в конкретній області.

3. Опозиція вже могла би бути при владі, якби народ довірив їй мандат на виборах 2012 року. Але люди віддали свідомо цей мандат Партії регіонів і комуністам.

4. Я думаю, що системи охорони здоров"я, як в Україні, мабуть, гіршої немає ніде. От я сьогодні проводжу депутатське розслідування щодо вартості ліків. Тобто, я витребував з Державної служби по контролю за лікарськими засобами перелік всіх ліків іноземного виробництва, які дозволені для продажу в Україні. Детально з цим переліком можна ознайомитись на моєму офіційному сайті, або в мережі Фейсбук. Я групую ліки по країнах виробника. І купую ці ліки в аптеках України і аналогічні ліки купую в аптеках країн Європейського Союзу.
На жаль, я це можу зробити тільки в Румунії, бо поки це ще єдина країна ЄС, яка продає ліки без рецептів. Всі інші - строго по рецепту. І порівнюю. Так, ціни на деякі ліки в Україна у 2-5 разів вищі, ніж в країнах Євросоюзу. При тому, що рівень зарплат і пенсій значно відрізняється. Їдучи в Чернівецьку область, я вибрав 48 найменувань ліків, які за даними Державної служби по контролю за лікарськими засобами, мали б імпортуватися з Молдови. І захотів їх купити в аптеках Києва, а потім зрівняти з цінами в аптеках сусідньої Молдови. Але ні одного лікарського засобу виробництва Молдови я в аптеках Києва не знайшов і про них там ніхто не чув.

Сьогодні мною закуплені ліки, які виробляються в Російській Федерації і в Білорусі. Я на наступному тижні маю намір поїхати в Гомель і там закупити ці препарати, аби порівняти. Про що я поінформую.

Просто нас дурять. І найбільша мафія, яка є в Україні, - це фармацевтична. На жаль, поняття "мафія" у нас не закладено в Кримінальному кодексі України.

Чому в нас така велика смертність і ми є лідерами в Європі і світі? Тому що люди не мають за що купувати ліки. Люди не лікуються. Через дороговизну ліків, їх фальсифікацію (замість ліків п"ють вітаміни, крейду або інші хімічні сполуки), а також те, що ми дозволили закуповувати ліки в офшорних компаніях за такою схемою: Україна закуповує ліки в офшорній компанії, яка знаходиться на Кіпрі, а вона, в свою чергу, закуповує їх в Індії. Як мені кажуть фахівці, ці ліки не закуповуються на приватних чи державних індійських заводах, а в різних підвалах, де виробляється фальсифікат.

Основна смертність в Україні не від онкологічних захворювань. 80% населення України помирає від серцево-судинних захворювань. Ті ліки, які дешеві, не допомагають, а ті, що допомагають, сьогодні в Україні вартують від 250 до 600 грн. Так що з таким рівнем заробітних плат, пенсій, українці приречені тільки на вимирання.


8 квітня 2013 13:31
ПАНЕ ГЕНАДІЮ ПРОСИМО ВАШОЇ ДОПОМОГИ РОСЛІДУВАТИ КОРУПЦІЮ В КІЦМАНСЬКОМУ ТЕХНІКУМІ КОРУПЦІЯ ВЖЕ ДОСЯГЛА КРАПКИ КИПІНН ДИРЕКТОР ФІЛІПЧУК Ю М ВЖЕ ДІЙШОВ ДО ТАКОГО ЦИНІЗМУ ЩО ЗАПРОПУНУВАВ СВОЄМУ СЕКРЕТАРЮ САВЧУК І І ЗБИРАТИ НЕЗАКОННО З ВСІХ ПРАЦІВНИКІВ ТЕХНІКУМУ ПО ДЕСЯТЬ ПРОЦЕНТІВ ВІД ЗАРПЛАТИ НА ВЗЯТКУ КОМІСІЇ ПРИ АКРЕДИТЦІЇ ТЕХНІКУМУ

СКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА ЯК ПРИМУСИТИ МЕРА БУЛЕГУ С Б ВИКОНУВАТИ СВОЇ ОБОВЯЗКИ ЯК МЕРА А НЕ ЯК АВОКАТА ВУЛ.9 ТРАВНЯ І ВИКОНАТИ ПРИПИС ЧИНОВНИКІВ ПО ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ПРИ РОЗГРУЗЦІ ПРИРОДНОГО РУСЛА МІЖ ВУЛ.9 ТРАВНЯ І УКРАЇНСЬКОЮ ЯКИМ ОСТАНІМ ЗАВДАНА МОРАЛЬНА ІМАТЕРІАЛЬНА ШКОДА ТІ СТВКИ ЩО ЖИТЕЛІ 9 ТРАВНЯ ВИКОПАЛИ БЕЗ ДОКУМЕНТІВ НА ЦІ РОЗКОПКИ В ПРИРОДНОМУ РУСЛІ ЩО ЗАКОНОМ ЦЕ ЗАБОРОНЯЄСИ РОБИТИ АЛЕ ДЛЯ НАШОГО МЕРА ЗАКОНІВ НЕ ІСНУЄ ВІН ТАК НАМ СКАЗАВ ПРИ ЗУСТРІЧІ ЩО Я ТУТ ВЛАДА ЯК СХОЧУ ТАК І БУДИ

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Я сьогодні в Верховній Раді сьомого скликання за квотою ВО "Батьківщина" займаю посаду першого заступника голови Комітету Верховної Ради України по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією. 80% всіх звернень, які надходять до Верховної Ради потрапляють в цей комітет. Тому що сьогодні за рівнем корупції ми знаходимося серед найбільш корумпованих країн світу. Я не можу одразу відповісти, чи ці факти відповідають дійсності, чи це є нездорова психологічна атмосфера, яка склалась в колективі, тому ці запитання оформлю депутатським зверненням на ім"я генерального прокурора та міністра внутрішніх справ України, щоб вони за даним фактом здійснили ретельну перевірку, а відповіді, які надійдуть від цих правоохоронних структур, я надам газеті "Час" для публікації.

Це питання відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування, а також міністерства екології та природних ресурсів України. Жителі Кіцманя самі собі вибирають владу в особі міського голови і депутатів міської ради. Потрібно більш прискіпливо придивлятись до тих, кого ви обираєте.
Я теж це питання оформлю у вигляді депутатського запиту на ім"я міністра екології та природних ресурсів, щоб він доручив незалежним експертам здійснити перевірку, хто в даному конфлікті правий - міська влада чи ті мешканці, які вважають себе ображеними. Відповідь, яка надійде, я теж надам газеті "Час".
8 квітня 2013 13:44
Шановний Генадій Москаль, прошу Вас надати віповідь на наступні запитання: 1) яка нерухомість знаходиться у вашому володінні та у володінні вашої родини; 2) на кого з вашої родини оформленно бізнес (відпочинковий комплекс на Німчичі)

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

Шановний пане Василю. Розділимо ці питання.

Щодо першого. Для чого вам було так довго чекати, якщо ви спокійно можете зайти через свій комп"ютер в Інтернет і знайти сайт "Державне підприємство "Інформаційно-ресурсний центр". Це є веб-сайт Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, де чітко вказано, хто є власником, засновником чи керівником будь-якого підприємства незалежно від форми власності. Згідно закону "Про засади запобігання та протидії корупції", я, як народний депутат України, до першого квітня кожного року подаю декларацію про доходи, а також про рухоме і нерухоме майно, а також декларую свої видатки. До першого травня, згідно цього закону, декларація має бути опублікована в газеті "Голос України" або в інших друкованих виданнях Верховної Ради України. Зайдіть в Інтернет і там ви знайдете всі відповіді на ваші запитання.

Щодо другого питання. Туристичний комплекс "Перевал Німчич" належить на правах приватної власності моєму зятю Бучковському Михайлу, якого, думаю, багато жителів Чернівців та області знають. Цю інформацію теж можна було спокійно знайти в Єдиному державному реєстрі. Справа в тому, що так склалось, що в дочки це другий шлюб. І зять уже прийшов з приданим. На момент укладення шлюбу він уже володів цим комплексом.

Я би не говорив так відверто, якби зять мав у власності заклади грального бізнесу, казино, якісь нічні клуби чи інші заклади сумнівної репутації. Справа в тому, якщо брати Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську та Чернівецьку області, на території яких розташовані гори Карпати, то перше місце за розвитком туризму займає Івано-Франківська область, друге - Закарпатська, на третьому місці - Львівська, а потім, на жаль, аж ми - Чернівецька область. Таких туристичних комплексів, як Німчич, Мигово, "Сонячна Долина", "Тихий хутір", в області має бути не одиниці, а біля трьохсот. Тоді би область була дійсно туристично привабливою і не потрібно би було рубати букові ліси, що є сьогодні найбільш злободенною темою. І все населення області засуджує такі дії влади.

У мене є дані Державної служби статистики України. Згідно з ними, тільки за перший квартал цього року експорт деревини з Чернівецької області як сировини збільшився на 131,6% і складає 30% від всього експорту області. А якщо взяти в доларах США, то область експортувала товарів всього за перший квартал всього на 17 млн 169 тисяч доларів США, і з них 5 мільйонів - це виручка від експорту лісу. Тож, розвиваючи туристичний бізнес в області, можна було б не заробляти на експорті деревини, яка знищує ліси, а на туристичному бізнесі. І не п"ять мільйонів, а сотні мільйонів.

Чомусь мені в цій ситуації нагадався один анекдот: На одне підприємство приходять пожежники перевіряти дотримання заходів протипожежної безпеки. Вогнегасники на місці, протипожежні щити на місці, озеро викопано, тобто майже все ідеально. Але тут пожежники взяли лопату і почали складати акт, що довжина лопати на 10 см. більша, ніж мала б бути. Діаметр древка на 5 міліметрів менше, ніж треба, лопата пофарбована в чорний колір, а не в червоний. І коли вони в акті дійшли до тридцятого пункту недоліків, які є в лопати, директор підприємства вихопив лопату з рук пожежників і викинув її в озеру. І директор сказав: "Напишіть один недолік - немає лопати".

Чомусь наш менталітет, адже задавали це питання не прості люди, а з конкуруючих політичних партій, такий, що коли ти сьогодні в опозиції до влади, то не потрібно підтримувати те, що робиться в області, а будь-яким шляхом знищити.

Колись за радянських часів на Буковині були чотири культових комплекси, куди привозили всіх гостей, які приїжджали з усіх країн колишнього СРСР і закордоння. Це знаменитий комплекс в селі Валя Кузьміна, який сьогодні стоїть, не працює і ніхто не задає питання. Це відома старшому поколінню під назвою "Жаба" база на Дністрі між Чернівецькою та Тернопільською областями, яка стоїть повністю розбита, зруйнована, але питання теж ніхто не задає. Це був комплекс "Затишок" на кордоні Чернівецької та Івано-Франківської областей, який, на щастя, сьогодні працює. Це ресторанний комплекс "Гірська казка" на перевалі Німчич, який теж не працює. Так само, як сьогодні повністю занепав притулок "Німчич", який перебуває на балансі профспілок. Давно зруйнований відпочинковий комплекс "Кемпінг", на ладан дихає турбаза в місті Вижниця, не працює турбаза в Виженці, занепала турбаза у Валі Кузьміні. Задавайте питання владі. Чому вони нічого не роблять, щоб хоча б ці туристичні комплекси запрацювали. А ті, що працюють, вони допомоги від влади не потребують. Головне, щоб влада не заважала і не задавала через інтернет дурні питання, думаючи, що я на них не дам відповідь. Тим більш, що на сьогоднішній день діє закон "Про доступ до публічної інформації". І кому це дуже цікаво може написати до Підзахаричської сільської ради Путильського району запит і там їм нададуть вичерпну інформацію.
Додати запитання
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"