Новини
Колонка автора

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна» Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна»Депутат Чернівецької обласної ради Ольга Кобевко виступила на сесії з різкою критикою буковинської влади. Однаково дісталося як Фищуку, голові ОДА, так і Мунтянові, голові облради.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Сміття політичне у Чернівцях Сміття політичне у ЧернівцяхПолітика в Україні – це велике і смердюче сміття. Воно одних виносить на вершини, інших кидає у політичну безодню. Ще недавно мер Львова Андрій Садовий вважався єдиним конкурентом Порошенкові на виборах президента України. І тут з’явилося сміття. Воно не тільки у Львові, а й по всій Україні похоронило рейтинги Садового і викинуло його на маргінал політики.

Ігор БУРКУТ, політолог:

МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮ МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮВпродовж багатьох років Польща виступала в Європі адвокатом України. Нині ситуація різко змінилася: низка польських політиків почала вимагати від нашої держави змінити політику національної пам'яті й прийняти той варіант історії українсько-польських відносин, який сучасна Варшава вважає "єдино вірним". А цей варіант дивним чином майже збігається з історичними стереотипами, що проповідує путінська Москва...
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
у сесійній залі міської ради скликається 43 позачергова сесія Чернівецької міської ради.
На розгляд позачергової сесії вноситься одне питання: Про обрання секретаря Чернівецької міської ради УІІ скликання.
на території Чернівецької дирекції Укрпошти відбудеться погашення поштової марки, присвяченої 100-літтю М. Івасюка;
впродовж цього дня в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї діятиме пересувна виставка «Михайло Івасюк - громадянин, письменник, вчений, наставник»;
о 14.00 в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Івасюка заплановане проведення презентації бібліографічного покажчика «Михайло Івасюк. 100 років від дня народження».
на території кладовища на вул. Зеленій відбудеться покладання квітів та панахида на могилі Михайла Івасюка;
о 13.00 в Чернівецькому обласному меморіальному музеї В.Івасюка буде проведено виставку робіт учнів Кіцманської художньої школи «Світлішає листопад».
в приміщенні відділу освіти Кіцманської РДА (вул. Шевченка, 7) з нагоди 100-річчя з дня народження видатного буковинського письменника, літературознавця, педагога Михайла Івасюка за сприяння голови Чернівецької територіальної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», народного депутата України Івана Рибака у м.Кіцмань відбудеться відкриття меморіальної дошки Михайлові Івасюку на будівлі колишньої школи, де він викладав з 1946 по 1964 р.р.
у Чернівецькому обласному художньому музеї ( вул. Центральна площа, 10) відбудеться фотовиставка «Жнива розпачу».
25 листопада о 15:00
в сесійній залі міської ради скликається 44 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання.
На розгляд засідання виноситься 66 питань. Серед них, зокрема, такі:


Календар
«    Листопад 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Партнери

Пiдлеглi Януковича платять за оцiнки, дипломи i дисертацiї тверду "таксу"

19-03-2013, 16:22 / Коментарів: 3
Пiдлеглi Януковича платять за оцiнки, дипломи i дисертацiї тверду "таксу"Вiдомий професор президентської академії заговорив
Вiн -- автор та спiвавтор понад 200 наукових i навчально-методичних праць. Вiльно володiє українською, росiйською, польською та нiмецькою мовами. 13 рокiв наукового життя професор Олег Ярославович Лазор вiддав Iнституту державного управлiння Нацiональної академiї державного управлiння при Президентовi України. П'ять з них працював завiдувачем кафедри управлiння персоналом та державної служби.

Не менший послужний список i в дружини професора, також доктора наук, професора Оксани Дмитрiвни Лазор, яка викладала у цьому ж вишi дисциплiни з мiсцевого самоврядування.

Нинi обох професорiв незаконно звiльненно з роботи. Судовi вакханалiї навколо науковцiв -- справжнє знущання з поважних людей.
Розправа над професором Лазором та його дружиною -- так називають у наукових колах ситуацiю, у якiй опинився доктор наук з державного управлiння, професор, та його дружина, також доктор наук i професор.

Але чому звiльнили з роботи двох вiдомих професорiв? Що вiдбувається у закладi, який має у назвi гучнi слова "при Президентi України" i готує спецiалiстiв для всiх гiлок влади?

Правда про президентський виш -- у незвичному iнтерв'ю "Експресу" з професором Лазором.

-- Ви сказали, що хочете зробити сенсацiйну заяву щодо махiнацiй в iнститутi, який пiдпорядковується Президентовi України. Що маєте на увазi?
-- Наш iнститут готує держслужбовцiв для найвищих ешелонiв влади. Тут завжди вчились рiзнi, як тепер кажуть, крутi люди -- мери, суддi, прокурори.
Так ось, хочу, щоб усi знали: багато хто з них на заняття не приходив, а тiльки за оцiнками. Та й за оцiнками самi не йшли, а когось присилали. Ранiше то були такi поодинокi випадки, а за директора Загорського це перейшло всi рамки -- документи на двадцять-тридцять чоловiк тобi приносять. Приносять пачками тобi тi талони, i ти -- став. Мусиш ставити. Людини мало що не бачиш нi на лекцiях, нi на практичних, а то взагалi не бачиш.

-- Себто вiд вас вимагали ставити оцiнки людям, якi нiколи не з'являлись на заняттях?
-- Отож-то. Приносять пачку талонiв -- штук 30. Це -- 30 слухачiв iнституту, яких нiхто нiколи не бачить. Мало того що тi так званi студенти на лекцiї не ходять, але й на практичних заняттях їх не буває взагалi, i ти мусиш ставити їм оцiнки.
Звiсно, директор це робив не сам, не царське дiло таке, а через декана -- це категорiя людей, що слухаються його. Як, наприклад, Каляєв. Цей i грошей за сесiю назбирає, i талони всiм порозносить, i "касу" принесе шефу.

-- А чи платили за такi "послуги" грошi директоровi, iншим викладачам? Чи ви цього не можете знати?
-- Чому не можу знати? Знаю. I добре знаю. Я знаю, хто платив, кому платили, коли i навiть скiльки платили. Якби ж то один-два випадки, то ще б так. А то ж -- платять масово.

-- А скiльки платили?
-- Вiд 300 до 500 доларiв сесiя коштує.

-- А ви маєте докази, що такi суми фiгурують?
-- Ось я вам поклав на стiл кiлька пачок талонiв, якi мав пiдписати "вiд шефа". Докази? А цього в iнститутi нiхто не приховує -- такса давно фiгурує вiдкрито. Це вже в нас -- норма. Хочете перевiрити -- вступайте до iнституту i почуєте всi суми.

-- А чому фiгурує двi суми: 300 i 500? Це що -- хто скiльки дасть?
-- Тут все чiтко: 300 -- для "блатних", а не дуже "блатнi" платять 500 доларiв.

-- А хто входить у категорiю "блатних"?
-- Керiвники обласних адмiнiстрацiй, керiвники апарату, з Адмiнiстрацiї Президента у нас вчаться, з мiнiстерств, з мiської ради керiвники, суддi, прокурори, мiлiцейськi начальники -- то все "блатнi". То тi -- дешевшi. А всi iншi -- простi спецiалiсти, керiвники вiддiлiв, дрiбнi слiдчi, голови сiльських рад, чиновники з районних адмiнiстрацiй -- тi по 500 доларiв.

-- Мало б бути навпаки. У "блатних" бiльше ж грошей?
-- Нi. З "блатних" беруть менше. Не завжди й кажуть, що треба платити, але вони самi знають, скiльки i в який час давати.
Знають, що так тут заведено. Там є такий, як я вже казав, Каляєв, то вiн тими питаннями рiзними й вiдає: назбирає i несе.

-- А Каляєв це хто?
-- За документами -- декан. А насправдi його якраз робота -- збирати грошi й носити.

-- А ви вiдмовились ставити оцiнки?
-- Ясно, що не ставив. I це їм, звичайно, не подобалося. Пробували на мене давити "ето от шефа -- став, шеф сказав поставити". Дружина моя, професор також вiдмовлялася таке робити.

-- Це вас принижувало?
-- Звичайно, що так. Ще як принижувало. Я вже не того рiвня, як тi дiти, що покупляли дисертацiї й, куди дiнуться, заглядають директоровi в рот. Я й так знаю, що тi, чиї талони приносять, нiчого не знають й не тямлять, але прийди хоч раз, хоч за оцiнкою. Тож до професора хоча б можна зайти, щоб той не принижувався так, хоч би бачив, що той був, -- i того нема.

-- То для багатьох слухачів навчання у президентському виші полягало в тому, щоб вчасно платити гроші?
-- Для багатьох -- так. Тому це й гидко. Я на той час, як оце все "носiння" почалося, був єдиним спецiалiстом -- доктором наук, професором з державного управлiння. Бiльше нiкого не було. Жодного. Хоча в нас iнститут -- державного управлiння.

-- Ви протестували лише проти оцiнок за грошi, чи були й iншi проблеми у президентському вишi?
-- Були й iншi. Адже я був ще й головою спецради iз захисту дисертацiй. I теж почали пiдсовувати менi на пiдпис подання, заявки на оголошення про захист дисертацiї. Кажу: "Добре, пiдпишу. А де дисертацiя?" -- а менi: дисертацiї ще нема.
Спершу я не розумiв, що все так далеко зайшло. Ось оголошення є, а дисертацiї -- нема? Кажу -- таке пiдписувати не буду. На мене починають тиснути: "То шеф сказав пiдписати". Я кажу: "Шеф сказав, то добре, але хай шеф ще дасть дисертацiю, щоб я її бачив, тодi й пiдпишу. А так -- нi".

-- Як це розумiти: ставити пiдпис за захист без самої дисертацiї?
-- А ось так. На голе мiсце -- чистий аркуш. А дисертацiя може буде, а, може, й не буде взагалi. I нiкого не здивує, що на захистi кандидат без дисертацiї, -- шеф казав пiдписати, то й пiдписують.

-- Можете конкретно назвати прiзвища тих, чиї захисти без дисертацiй вам наказували пiдписати?
-- Можу. Наприклад, полковник мiлiцiї Логiн.

-- То ви йому пiдписали документи без дисертацiї?
-- Звичайно, що не пiдписав. А iншi зробили це.
Або була у нас слухачка Попович, керувала управлiнням юстицiї областi. Вона в той час, коли складала сесiю, була за кордоном, а за неї тут такi, як Каляєв, бiгали за оцiнками. Потiм як почали її шукати, коли все вилiзло, що робиться в iнститутi, пiдпорядкованому Президенту. Але скандал зам'яли.

-- Це ж і мертвому могли дати диплом?
-- Аякже. Був у нас i випадок, що людина була вже мертва, а за документами вона в той час, як вже пiшла до Бога складати iспит, складала його в президентському iнститутi. Тому я й просив завжди -- прийдiть, хай побачу, що живi.
Я розумiю, що вони -- неуки, але то ж нашi слухачi, то не дiти малi, що будеш змушувати вчитися. Отак подивишся, що бездарне, згнiтиш серце i пускаєш мiж люди, надiєшся, що життя навчить, бо професор тут не допоможе. Але коли вiдмовився пiдписувати документи "мертвим душам", отодi почалося -- атака на мене i на дружину. Я врештi зрозумiв, що ми зi своїми старомодними поглядами Загорському невигiднi, та й колеги вже вiдкрито казали: "Загорський наказав знайти будь-який спосiб, аби звiльнити вас".

-- Олегу Ярославовичу, що керувало вами, що ви не чинили, як усi? Могли б спокiйно пiдписувати тi талони, "не бачити", що кандидат є, а дисертацiї немає? Дивись, i вам щось перепало б...
-- Знаєте, я так не навчився. Ще того, старого гарту.

-- Чи ж вам грошей не треба?
-- Я ж вам кажу -- вiк уже не той. Дiти дорослi. Слава Богу, мають роботи, мають, де жити, та й зарплата в мене не така вже й мала, аби йти на порушення закону i приниження. Звичайно, я не ангел, але такi грубi речi -- ставити оцiнку, жодного разу не бачивши людини, робити липовi дисертацiї... Я взагалi не розумiю такого й проти своєї совiстi не пiду. Як це так -- даю грошi, а ти менi дисертацiю. Перетворили iнститут на базар: купи-продай. Ото й
кандидати наук й професори виходять такi -- далi грошi клепають уже з iнших.

-- Як я розумiю, купити у президентському вишi можна все. А для того щоб менi стати, наприклад, доктором наук, скiльки треба заплатити?
-- Спершу вам треба стати кандидатом i заплатити за цю послугу. Якщо ти сам написав дисертацiю, то все одно здеруть вiд трьох до п'яти тисяч доларiв. А якщо не сам -- то мiнiмум 10 -- 15 тисяч. Це -- кандидатська. А докторську -- множте смiливо на два. До професора ще багато платити -- за науковi роботи, публiкацiї.

-- Як я розумiю, президентський виш сьогоднi -- це не кузня кадрiв, де вирощують державних керiвникiв, а таке собi кубло для приватного заробляння грошей, де послуги надають прокурорам, працiвникам мiлiцiї, мерам, чиновникам?
-- Абсолютно. Ви правильно все розумiєте.

-- А яку причину для вашого звiльнення знайшли?
-- Абсурдну. Придумали закiнчення термiну трудового договору. Насправдi такого документа немає i в природi. Не було нi термiну, нi трудового договору, нi контракту такого. У мене був безстроковий трудовий договiр, тому вiн не може закiнчитися тодi, коли це захочеться якомусь членовi Партiї регiонiв, як-от Загорському.

-- Вiдкритий конфлiкт з директором Загорським у вас був?
-- Закритий. Не пасувало якось уже вiдкрито, чини не тi. Вiн усе не своїми, чужими руками робив. Ось про Машуру з Адмiнiстрацiї Президента, нашу випускницю, то всi в очi менi говорять, що вона -- їхня "криша".

-- А ви її також вчили?
-- Як я мiг її вчити, якщо я її не бачив? Бачив лише раз, коли вступала. Тодi вона була керiвником апарату облдержадмiнiстрацiї, то ще прийшла на вступ. Вона жодного разу не прийшла до мене на заняття, то я у вiдомостях її оцiнок не поставив.

-- Ви не поставили оцiнки за iспит... А як тодi Машура диплом отримала?
-- Мабуть, хтось iнший за мене поставив -- на те мене й треба було викинути з iнституту. Але я у вiдомостях не
розписувався, i це легко перевiрити. Каляєв до мене з пачками її талонiв ходив як по свячену воду.
До речi, навiть з Києва до нас приїжджають на сесiю тi, що поважають себе i людей. I вона могла б приїхати.

-- А вашi високопоставленi студенти, якi ходять на лекцiї, -- це ж уже не дiти, вони ж також бачать, що є отi по 300, котрi не приходять до iнституту взагалi?
-- Ну аякже. Всi все знають. Тим бiльше тепер. Є старости, журнали, списки. Все, як у студентiв. А наша категорiя студентiв -- тi, котрим не 20 i навiть не 30 рокiв. I вони дуже вразливо все сприймають. Вони так само працюють, вчаться, ночами не сплять, зубрять, а їм ставлять трiйку, а тим, котрi по 300, -- п'ятiрки. Всi люди дорослi, поважнi, i їм також це неприємно.

-- А хто тепер на вашiй посадi?
-- Знайшли i на мою посаду, i на посаду моєї дружини.

-- А кого?
-- Колишнiй мiнiстр -- Куйбiда Василь. Щоправда, вiн не мою посаду зайняв, а посаду моєї дружини. Ото вiн якраз i був у числi тих хто проштовхував липовi дисертацiї. Пхав менi на пiдпис дисертацiю своєму братовi Миколi, яку я вiдкинув. По-перше, сказав: робота не годиться. По-друге, та робота -- це копiя роботи Росенко Марiї, яка захистилася пiд керiвництвом моєї дружини.

-- Копiя -- це плагiат, тобто крадiжка?
-- Взяли ту саму роботу, -- навiть назви не помiняли, -- над якою працювала Росенко, Куйбiдi Миколi. Зрозумiло, що дружина, яка була науковим керiвником в Росенко, i я дуже добре знали ту роботу. Вони навiть теми не помiняли. Одне слово тiльки. I ту саму роботу втискали на захист. Я якраз тодi вiдкинув був, i вже дуже скоро був наказ ВАКу зняти мене з посади голови спецради.

-- На мiсце вашої дружини сiв Куйбiда. А ваше? Кафедру ж хтось очолив?
-- На моє мiсце взяли такого Сушинського. Його Чемерис, наш колишнiй директор, за якого не було ще отого наглоття, як нинi, ще в 2003-му викинув.

-- Сушинський... Звiдки менi вiдоме це прiзвище? Це не той самий Сушинський, що є у "справi Доктора Пi"?
-- Так, той самий. Вiн був заступником директора по навчальнiй частинi, тож, як приймав цього швачку-професора на викладацьку роботу до iнституту, особисто ставив свiй пiдпис.

-- А що, прокурори не знають, що декан i директор "капусту стрижуть"?
-- Та як не знають, як самi дають? Час, мiсце передачi грошей -- все їм вiдомо. Знають i тих, хто 300 платить, i тих, хто 500. I про дисертацiї липовi їм вiдомо, i про те, як воду, тепло дирекцiя iнститу продає направо-налiво, як у гуртожитку зi студентiв "касу" беруть не в касу iнститутську, а в кишеню "шефам".

-- Ви пробували боротись за своє мiсце працi?

-- Була ухвала суду -- поновити мене на роботi. Я прийшов, написав заяву, чекав цiлий день наказу. Вони бiгали,
бiгали. Дочекався до четвертої години -- наказу не було, у мене пiдвищився тиск, i почало болiти серце, я вже не став чекати, пiшов вiдразу до лiкарнi. I в той час, коли був на лiкуваннi, дiзнався, що є наказ не про поновленя мене на посадi, а про допуск до роботи i вiдразу ж ще один наказ -- про нове звiльнення мене з роботи.

Прокурори порушили кримiнальну справу. I... закрили її того ж дня. А я два роки ходжу по судах. I дружина ходить. З нею вчинили, як i зi мною.

-- Ви маєте стiльки впливових учнiв у всiх гiлках влади. Не могли попросити, щоб зупинили розправу над своїм вчителем?
-- Пiдходив. Просив. Дивився їм в очi. Питав: що ж ви робите? Ви ж бачите, що тут грубе порушення закону? Всi розводять руками й опускають очi: "Ми знаємо, що вас звiльнили незаконно. Але вибачте, Олегу Ярославовичу, нiчого не можемо зробити -- на нас тиснуть. Ви ж самi розумiєте, хто директор, там задiяна Партiя регiонiв".

-- I ви вважаєте, що це переконливе пояснення, пане професоре?
-- Хiба ж я їх цього вчив? Хiба це нормально -- перетворити такий серйозний вуз країни у базар -- купи-продай?

Свiтлана МАРТИНЕЦЬ
Джерело "Експрес"
СХОЖІ НОВИНИ:
20 березня 2013 12:36 - Читачка м Чернівці з написав(ла): в матеріалі
Боже прочитала ЖАХ і це робиться в інстітуті державного управління національноі академіі державного управління при Президенті Украіни Про що можноказати якщо міліція судді прокурори дають взятки Тоді що вони роблять на своіх робочих місцях уявляіти які вони беруть взятки Тоді хтож бориться з КОРУПЦІЄЮ Надюша ВІРНА НЕ БІЙТЕСЯ розкрийте цю корупціющо у нас в освіті нашоі області а корупція в області щє гірше ніж в інстітуті при Президенті Закривають на це очі міліція прокуратура облдержадміністрація вже не кажу про КРУ Люди мовчать бо бояться лишитись куска хліба
20 березня 2013 16:24 - Магістр ДУ з написав(ла): в матеріалі
Я закінчив інститут в 2008 р. Починав при Чемерисі,а закінчував при Загорському (якого прислали з Ірпіня, з податкової академії).Пам’ятаю Олега Лазора. І дивуюся на що регіонали з рухівцями(Куйбіда) перетворили Академію. Скоро буде соромно признатись , що ти її випускник.
24 березня 2013 23:39 - і правда з написав(ла): в матеріалі
Цікава стаття такої дибілізації УКРАЇНИ треба ще пошукати у світі який ужас ! ДИБІЛИ ПРАВЛЯТЬ ДЕРЖАВОЮ .
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"