Новини
Колонка автора

Петро КОБЕВКО, журналіст:

У селі Лашківка Кіцманського району відбуваються бойові дії з використанням вибухових предметів У селі Лашківка Кіцманського району відбуваються бойові дії з використанням вибухових предметівВійна між головою сільради Борисом Нечаєм, депутатами та підприємцями триває у Лашківці та Витилівці не один день і уже не перший рік. Бойові дії то загострюються, то стихають, але не зникають.
У ніч на 8 серпня Лашківському сільському голові спалили автомобіль «Мерседес-Віто».

Ігор БУРКУТ, політолог:

НАПЕРЕДОДНІ ВАЖЛИВИХ ЗМІН НАПЕРЕДОДНІ ВАЖЛИВИХ ЗМІНПутінські вибрики Заходу остаточно набридли, і він вдався до рішучих кроків. США запровадили нові санкції проти самого Путіна та всього його оточення. Їхнє майно і фінанси, що переховуються на Заході, можуть бути заарештовані, якщо власники не доведуть їхньої легальності. Велика Британія також запроваджує нову практику, яка дозволить конфісковувати нажите кримінальним шляхом майно іноземців. Час замислитися й українським олігархам.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Чернівецький міський голова Олексій Каспрук розкрив мафію у місті Чернівецький міський голова Олексій Каспрук розкрив мафію у містіНа прес-конференції для журналістів він так і сказав:
- У Чернівцях є мафія!
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
22 серпня о 8.00
вул. Героїв Майдану, 176, (конференц-зала колишньої Шевченківської районної ради (ІІ поверх) відбудеться безкоштовний семінар.
На семінарі розглядатимуться новації податкового законодавства (податок на прибуток, ПДВ, ПДФО, ЄСВ, єдиний податок, рентна плата, тощо).


Календар
«    Серпень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Партнери

Найбільше фанів свята 8 Березня у комуністів, найменше – у свободівців

8-03-2013, 11:06 / Коментарів: 4
Найбільше фанів свята 8 Березня у комуністів, найменше – у свободівцівДля абсолютної більшості (71%) українців 8 Березня – це гарний привід зробити приємне близьким жінкам.

Водночас для 11% свято 8 Березня символізує боротьбу жінок за свої права, для 9% - це політичне свято з радянського минулого, а для 6% – це просто звичайний день, повідомляє соціологічна група "Рейтинг".

Чим молодші респонденти, тим частіше вони асоціюють свято 8 Березня з гарним приводом зробити приємне близьким жінкам, водночас чим старші респонденти, тим частіше вони називають 8 Березня політичним святом з радянського минулого.

Лише для 7% чоловіків 8 Березня символізує боротьбу жінок за свої права, тоді як серед жінок – таких вдвічі більше.

Цікавим є і той факт, що відношення до цього свята не змінюється у залежності від сімейного стану опитуваних.

Автори опитування відзначили і той факт, що найбільше прихильників свята 8 Березня серед шанувальників Комуністичної партії, менше за всіх – у свободівців.

Сьогодні, 8 березня, в Україні відзначається Міжнародний жіночий день.

Джерело
СХОЖІ НОВИНИ:
11 березня 2013 05:47 - рус з написав(ла): в матеріалі
НІЯКе міжнародне подивіться інтернет, а сьогодні повід пити горілку. Україно пора вже трезвіти вороги на порозі .Цікаво виходить вони наші памятники руйнують, а ми їхні свята сатанинські святкуємо.
11 березня 2013 17:31 - БАНДЕРА з написав(ла): в матеріалі
ВИЧАВИ З СЕБЕ РАБА - СВЯТКУЙ УКРАЇНСЬКЕ !!!
12 березня 2013 15:20 - "вшанувальниця" Рози і Клари з написав(ла): в матеріалі
Смішно пошановувати жінку 1 день у році, а решту 364 – безсоромно експлуатувати на кухні і на роботі, збільшивши (звичайно, з поваги!!!) пенсійний вік до 60 років. Так що святкуйте, дорогі жінки аж 24 години –і буде з вас!
Слава і їхвала Зекові на троні!
15 березня 2013 10:22 - Юзьо з написав(ла): в матеріалі
«Батько» Жіночого дня - Клара Цеткін (Ейсснер) мала своєрідне ставлення до чоловіків, ніколи не вступала в офіційний шлюб і мала близьку подругу - Розу Люксембург.
«Цеткін померла 20 червня 1933 в Архангельському поблизу Москви. Вона весь час згадувала про Розу Люксембург, але мова давалася їй тяжко, і останнє слово її було: «Роза ...».

Що ж це за свято таке - Пурім, який у юдейській традиції називається «самий веселий і радісний»?

За місячним календарем його відзначають 14-го (15-го) числа місяця адар. У 2009 році - це 9 березня, у 2010 - 8 березня, 2011 (це юдейський 5771 високосний рік) - 20 березня (14 адара ІІ).

«У Пурим можна і навіть потрібно вести себе так, як в інший день року нам і в голову б не прийшло: всі, і великі, і маленькі, вбираються у карнавальні костюми, шумлять і розкручують тріскачки в синагозі під час читання «Мегіли» -- Свитка Естер. А дорослим покладається напитися до такого ступеня, "щоб не відрізняти слова "проклятий Гаман" від слів "благословенний Мордехай".
Згідно з книгою Есфірі, яка є частиною Біблії (Тори), придворний царя Ксеркса на ім'я Аман, отримуючи скарги від населення імперії на утиски і злодіяння з боку лихварів - юдеїв, задумав здійснити їх побиття, розіславши намісникам послання:

"У всіх племенах Всесвіту замішаний один ворожий народ, за законами своїм противний всякому народу ... цей народ ... веде спосіб життя, далекий законам, і ... робить найбільші злодіяння ..." (Естер 3:13).

У царя Ксеркса була дружина Есфір, яка була підібрана цареві її прийомним батьком - Мордахеем, євреєм, одним із придворних Ксеркса, котрий виховав її та навчив мистецтву спокуси. Мордехай скеровує її обдурити царя, приховувати своє походження та свою віру. Біблія говорить:

"Естер же не виявляла місця свого народження та народу свого, як наказав був їй Мордехай, а слово Мордехая Есфір виконувала" (Естер 2:20).

Навчена Мордехаєм, вона влаштувала бенкет, (п'янку) на яку запросила Ксеркса і Амана. Вона влаштовує так, що Ксеркс застає Амана "припав до ліжка, що на ньому була Естер" (Естер 7:8). Оскаженілий ревнощами, Ксеркс наказує вбити Гамана, а Есфірі віддає "дім Гамана" на знищення і пограбування (Естер 8:7). "Ласками і домовленостями" вона домагається від Ксеркса також дозволу скласти указ від імені царя:

"А ви пишіть про іудеїв, що вам завгодно, від імені царя, і припечатайте царським перснем ... І покликані були царські писарі А було все так, як наказав був Мордехай" (Есф. 8,8-11)

Мордехай написав наступний указ:

"Цар дозволяє юдеям ... винищити, вбити і погубити всяке військо народу та округи, що ненавидять їх, дітей та жінок, а здобич по них пограбувати" (Естер 8:11)

Ось так юдеї Персії влаштували криваву різанину 12 і 13 адар, а 14 адар святкували свою перемогу. "У царській столиці Сузи (Шушан) побиття ворогів тривало ще один день, а святкування перемоги відбулося там 15 Адар" (Есф. 9:1-2, 13-14, 17-19).

За часів персидського погрому, юдеї вирізали 75 000 персів, чоловіків, жінок і дітей, розграбували їхнє майно - немислиме на ті часи кількість жертв, говорячи сучасними термінами - геноциду, який визначається як дії, вчинені з наміром знищити, повністю або частково, яку-небуть національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку шляхом: вбивства членів цієї групи, заподіяння тяжкої шкоди їхньому здоров'ю ... Геноцид є тяжким злочином (ООН 260 A (III) від 9.12.1948 р., КК РФ Ст. 357).

В історії людства можна знайти чимало випадків геноциду, починаючи з найдавніших часів і аж до наших днів. Особливо це характерно для винищувальних воєн і спустошливих навал, походів завойовників, внутрішніх етнічних і релігійних зіткнень.

Відразу після цього погрому все майно вирізаних найбагатших персів перейшло до іудеїв,

"Мордехай вийшов від царя в царській одежі ... А у юдеїв було тоді світло, і радість та втіха і торжество" (Естер 8:14-16).

Влада і вплив юдеїв виросли тисячократно - ну чим не привід для свята?

Десятеро синів Амана були за спеціальною прохання Есфір повішені одночасно. На згадку про цей радісний факт, під час святкування Пурима існує спеціальна традиція, яка називається "Єдиний вдих" -- імена десяти синів Гамана читаються на одному диханні, щоб підкреслити, що всі вони були повішені одночасно.

75 000 трупів - це і за сьогоднішніми мірками страшна цифра, а тоді це була катастрофа всесвітнього масштабу, і це були не жертви якої-небудь війни, а жертви етнічної різанини.

Щоб оцінити масштаби цієї бійні для того часу, можна сказати, наприклад, що НАЙБІЛЬША АРМІЯ СВІТУ царя Ксеркса, з якою він влітку 480 р. до н. е.. брав участь у битві при Фермопілах (події відомі по фільму "300 спартанців"), налічувала від 80 до 200 тисяч чоловік! У протистоявшого йому царя Леоніда, наприклад, армія була близько 9 тисяч осіб.

А під час жахливої різанини 16-го століття, яка до цих пір служить символом страшної трагедії - Варфоломіївської ночі, було вбито від 3 до 10 тисяч чоловік.

Власне, кривава бійня Пурима стала початком кінця Перської імперії.
Винищення юдеями "сильних в народі" не могло, звичайно, пройти без наслідків для держави.
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"