Новини
Колонка автора

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Євросвині. Подробиці загибелі та захоронення свиней на Буковині Євросвині. Подробиці загибелі та захоронення свиней на БуковиніДнями селяни у селі Луковиця Глибоцького району помітили на полях рух автомобілів та екскаваторів. Коли кілька людей підійшли до ями у полі, то жахнулися. Там були закопані сотні чи й тисячі туш свиней. Свині різної ваги і розмірів.

Ігор БУРКУТ, політолог:

ХОДІННЯ ПО ГРАБЛЯХ ХОДІННЯ ПО ГРАБЛЯХНедавній "Марш за майбутнє", або марш за відставку президента Порошенка, примусив згадати історію України останніх десятиліть. Невдоволення владою рядові громадяни можуть безкарно демонструвати лише у демократичному суспільстві. На масові демонстрації з вимогою кардинальної зміни влади українці виходили сто років тому - коли валилася Російська імперія. Але не дійшли згоди і через власну анархічність втратили державу. За "совка" демонстрували лише "народну підтримку рідної радянської влади". А наприкінці 80-х рр. - під час "перебудови" - знову розпочалися маніфестації з вимогою зміни влади. Багато подібних вимог ми вже пережили, чимало ще доведеться пережити...

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Революцію у валізах не везуть Революцію у валізах не везутьНапевне, найправильніше рішення для себе і для інших прийняв президент України Петро Порошенко тоді, коли вислав з України лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі.
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
у ТРК "Боянівка" (Хотинська, 43) відбудеться виставка-ярмарок голубів.
На заході будуть представлені спортивні та декоративні голуби, а також кури, індики, качки, гуси, кролики.
(1-3 березня) у Центральному Палаці культури (пл. Театральна, 5) та (4 березня) в Медіацентрі Belle Vue відбуватиметься німецькомовний театральний фестиваль BRECHT.CZERNOWITZ.
В рамках Фестивалю виступлять театральні групи з Тімішоари (Румунія), Києва, Кременчука, Житомира, Запоріжжя та Чернівців. Також відбудеться серія майстер-класів для учасників Фестивалю за участі тренерів з Німеччини (Франк Бобран), Росії (Борис Лейнвебер) та Румунії (Ізольде Кобєц, Еніко Бленессі).
в Центрі культури "Вернісаж", вул. І.Франка, 15 відбудеться прес-конференція італійського співака Альфонсо Олівера.
о 17:00 - концерт.


Календар
«    Лютий 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728 
Партнери

Політичні гопники Буковини. Поради нестороннього. ЧАСТИНА ПЕРША

7-02-2013, 13:35 / Коментарів: 12
Політичні гопники Буковини. Поради нестороннього. ЧАСТИНА ПЕРШАНищівної поразки опозиції завдала влада і партія регіонів — вторинних есдеків об’єднаних. В обох округах, де проходили довибори депутатів обласної ради, програли висуванці «Фронту Змін» та ВО «Батьківщина».
Програли вони з великим розривом. Настільки великим, що говорити про суттєві фальсифікації у день голосування не доводиться. Все було зроблено до виборів.

Опозиція, коли виграла в області вибори до верховної ради у партії влади, вже три місяці почивала на лаврах, насолоджуючись перемогою. Новообрані депутати прасували краватки і тішилися своїми високими рейтингами, як дурень цвичком. Крізь туман ейфорії вони вже не бачили світу в реальних кольорах. Для них світ став рожевим, і життя вдалося. Тому й почали диктувати всім все, що хотіли. А найголовніша і найприкріша помилка опозиційних лідерів, яких Юля Тимошенко на своїх руках внесла у велику політику, полягає в тому, що вони поставили себе вище всіх. Вони залізли дуже високо над електоратом, над людьми і над тими політиками, які у своєму житті всього добиваються своїм розумом, своєю працею і своєю непохитною позицією. Про таких Тарас Шевченко влучно казав:

«А то залізете на небо:
«І ми не ми, і я не я,
І все те бачив, і все знаю,
Нема ні пекла, ані раю.
Немає й Бога, тільки я!»

Кіцманський округ № 21

Першою почала партія «Фронт Змін». Мовляв, наші два депутати Фищук і Бурбак стали народними депутатами і звільнили від себе округи обласних депутатів, тож повинні б від об’єднаної опозиції йти тільки фронтовики. Якимось чином Іван Мунтян випросив собі округ у Кіцманському районі. Виходець з Борівців, голова Чернівецької міської організації ВО «Батьківщина» Юрій Скорейко переконав своїх партійців, що він зможе там виграти. Конференція йому довірила. Аби задобрити «Фронт Змін», на партконференції без обговорень одноголосно підтримали кандидатом на Чернівецький округ № 50 висуванку Максима Бурбака, голову профспілки працівників Калинівського ринку і ринку «Добробут» Марію Філіпчук.

Зробивши цей крок, Іван Мунтян відійшов убік і дав можливість своїм партійцям показати себе у політичній борні.

Поки ВО «Батьківщина» на теренах Кіцманщини роздрюхалася, партія регіонів з Олегом Унгуряном на всіх парах увімкнули адмінресурс та залякування виборців. Вони говорили про те, що у райцентрі зникне лікарня, а у селах закриють ФАПи, якщо Кіцманщина не проголосує за головного лікаря Залявського. Голови сільрад першими здалися на милість регіоналів. Тим паче, що опозиціонери не спромоглися навіть на зустрічі та розмови з війтами у селах, де проходила виборча кампанія. Далі партія регіонів задіяла технології «розривання» голосів у населених пунктах, де опозиція набирала очевидну більшість.

З села Киселів, наприклад, було висунуто трьох кандидатів. А найголовніше – незрозуміла апатія і пасивність саме активістів «Батьківщини» вплинула на результат виборів, де кандидат від влади набрав удвічі більше за кандидата від опозиції. У бага-тьох селах головами комісій були члени та керівники осередків ВО «Батьківщина». Від них залежало чимало. Але у період виборчої кампанії вони найпорядніше, що вдіяли – це були пасивними. А були й моменти, коли бютівці переходили на бік регіоналів. Що й говорити, якщо проти Скорейка на виборах кандидатували ще двоє кандидатів членів ВО «Батьківщина» — Смеречанський і Шапка. Керівництво обласної організації не наполягло на тому, аби цих людей зняти з перегонів. Тим паче, що вони висувалися від інших партій. Коли це їм зійшло з рук, то й інші вважали, що перехід до табору регіоналів також не буде для них небезпечним.

Окрім цього, погану роль зіграли на виборах дуті цифри членства партії ВО «Батьківщина». Тільки у Кіцманському ра-йоні налічується більше 1700 її членів. Якби члени БЮТ зі своїми сім’ями, друзями, родичами і сусідами прийшли на виборчі дільниці і проголосували за свого однопартійця, партії регіонів там робити б не було чого. Цього не сталося. Тому й напрошується висновок: або велике членство ВО «Батьківщина» — це фікція для звітів у Київ, або зверхники партії співпрацюють з регіоналами і нічого спільного не мають з опозицією. Така ситуація тільки на руку владі і її партії.

Чернівецький округ № 50

Уроки з виборів у Чернівцях на 50-му окрузі повинні винести лідери партії «Фронт Змін». Бо поразка там – це результат їхнього невмілого, пихатого керівництва.

Перша помилка – підбір кандидата. Коли вперше прозвучало прізвище Марії Філіпчук від «Фронту Змін», чернівецький політикум відразу почав говорити про завідомо слабку кандидатуру. Вона мало зна-йома у широких колах. Тим паче, що її недовге політичне життя було пов’язане з різними партіями різного ідеологічного спрямування. Особа ця не була самодостатньою. Як говорять знаючі люди, вона підібрана Миколою Федоруком на противагу керівниці ГО «Калинка» Ользі Чорній, котра активно виступала проти мера та його протеже Івана Ринжука. Пані Чорна не підбирала слів і виразів, коли паплюжили Федорука. Тож проти неї поставлена така ж сама.

Це знають підприємці на ринках Калинівський та «Добробут». Далі — ще більше. Окрім Федорука, пані Марією опікувався відомий у місті єдиноцентрист і багач Ілля Хоч. Він лобіював її на виборах 2010 року через партію Балоги «Єдиний Центр». Марія Філіпчук тоді програла вибори тещі Володимира Кедя. Воно б то нічого, якби програш не був саме на окрузі, де пані Марія керує кількома ОСББ. Тобто люди голосували проти свого голови.
Чомусь Максим Бурбак, пропонуючи цю кандидатуру об’єднаній опозиції, не врахував її попередніх ходінь по партіях.
Під час виборів відразу з’явилася листівка (на світлині), на якій Марії Філіпчук та «Фронту Змін» нагадали всі партії, котрі перемацала кандидат. Навіть трохи й перебільшили. А суть залишилася правдивою.

Далі пані Марія публічно перед журналістами почала відхрещуватися від партії, яка її висунула. Хотіла нав’язати думку, нібито вона йде на вибори від підприємців, а фронтовики її тільки уклінно просили до себе, як велику цяцю. Потім договорилася до того, що, будучи вибраною депутатом, голосуватиме разом з владою. Навіть тоді, коли об’єднана опозиція матиме іншу думку і голосуватиме інакше. Її обмовки «по Фройду» тільки підсилювали думку, що ця політик не є самостійною. А тим паче, і до об’єднаної опозиції має дуже віддалену дотичність. Щось подібне до того, як і Микола Федорук.

Саме останній досі не є членом партії «Фронт Змін». До речі, Марія Філіпчук кілька разів відхрещувалася від партійності. Навіть востаннє, після того, як Максим Бурбак хотів виправити помилку і повідомив журналістів, що домовився з нею про її вступ до «Фронту Змін», пані Марія ухилилася від прямої відповіді. Вона фальшивила. І її фальш відчули виборці. Шкода. Бо округ можна виграти об’єднаною опозицією. І даремно чотири партії: «Фронт Змін», ВО «Батьківщина», УДАР та ВО «Свобода» погодилися на висунення та підтримку завідомо слабкої кандидатури. Вони зневажили своїх колег по опозиції. Зокрема, партію Анатолія Гриценка «Громадянська позиція». Навіть слухати не хотіли про висунення голови Чернівецької обласної організації цієї партії Миколи Малярчука.


Детальніше читайте в газеті "Час" або тут.

Петро Кобевко
СХОЖІ НОВИНИ:
7 лютого 2013 13:56 - учасник мітингу з написав(ла): в матеріалі
Петре, що є? Хто такий МАкола Малярчук? Він же набрав своїх 0,86%. От чаго тебе не пустили - це таки питання.
7 лютого 2013 14:10 - Орест з написав(ла): в матеріалі
Пане Петре, ну чим вам так не вгодила опозиція, що ви от так її брудом обливаєте? Можливо причиною цьому є ваше підлабузництво до влади та комплекс меншовартості у питанні незадоволених політичних амбіцій? tongue
7 лютого 2013 15:44 - Бютівець Оресту з написав(ла): в матеріалі
Чим йому невгодила опозиція? Мабуть, мало бабла дала. Бо цей "принциповий" продажний журналіст тільки тоді прициповий, коли озвучені цифри перетворюються на папірчики і лежать в нього в кишені. Йому і так мало хто руку подає, бо добре всі знають, яка це гидота непорядна. Паплюжити жінку, своїх колег, інших - йому як два пальця обісцяти. Газета все стерпить. А от якби його висунули в депутати, то це була б зовсім інша справа. Те, що він не набере і один процент , він дуже добре знає, але писок відкривати, це ж не виборами займатись. Тим більше, цей "шаровік" свої гроші не звик витрачати. лише чужі.

От тобі і опозиційний журналіст! Під виглядом аналітики поливає брудом опозицію!

От тобі і опозіціонер! Під виглядом аналітики поливає брудом опозицію! Чи за такий матеріал добре заплатили?
7 лютого 2013 17:35 - так званій "опозиції" з написав(ла): в матеріалі
"Опозиця", Якщо об...алися, то хоч вмійте мужньо це визнавати
7 лютого 2013 18:26 - Василь з написав(ла): в матеріалі
В основному Петро, як і у більшості, каже правду. По міському округу ОО вибрала завідомо слабу кандидатуру. І це вина Бурбака. Жіночка Марія навіть не орієнтується у багатьох питаннях громадсько-політичного характеру. Шкода, що "Свобода" тоді погодилася на таку кандидатуру. Якщо Петро про це говорить, то що він винен, що так є. Це ж правда, що Марія появилася тому, що була Чорна. Правда очі коле. Ще не так треба критикувати тих хто постійно бігає з партії у партію, щоб тільки вигоду мати. Як це має називатися? І, напевно, що колишніх Есдеків не буває. Хіба ведмедчук з папаєм не цьому приклад? То чому про це не говорити, якщо воно шкодить справі очищення?
Мабуть Петро мав на увазі такий висновок: якщо керівники ОО не будуть прислухатися один до одного, а головне до голосу правди і справедливості то погано буде усім. І не порятуються навіть сьогоднішні захисники ПР. Бо диктатура змітає її підтримувачів. А ми сьогодні маємо таку небезпеку. Не шипіть, а підтримайте Петра у головному. Бо не буде Петра - не буде і вас. Любіть Україну!
7 лютого 2013 19:03 - рус з написав(ла): в матеріалі
алльо ллюди. хто там гавкає на ПЕТРА КОБЕВКА.якщо ми його і його газету не підтримаємо то будем далі читати радянску буковину і радянське життя і кричати як дебіли слава кпсс
8 лютого 2013 00:12 - Назар з написав(ла): в матеріалі
Петро все правильно написав. І не треба фронтовички його брудом поливати. Бо саме Петро зробив вас нардепами і гоноровими.
8 лютого 2013 09:14 - Петро Кобевко з написав(ла): в матеріалі
Стаття не повнісю викладена на сайті. Продовження буде. Де-кому мало не покажеться. А найгірше для них - все це правда. ОЧИСТИМОСЬ!
8 лютого 2013 09:33 - 123 з написав(ла): в матеріалі
Кобевко мудак. Лиже задницю по черзі кожній партії, а потому їх обсирає.
8 лютого 2013 10:25 - Марія (не Філіпчук) з написав(ла): в матеріалі
Так тримати, пане Петре. Ми за вас!
8 лютого 2013 10:33 - chas з написав(ла): в матеріалі
А хто Ви, пані Маріє?
8 лютого 2013 12:31 - правда з написав(ла): в матеріалі
Прочитавши статтю, це ще раз очі відкрити на правду. тут немає жодної брехні. бо воно так є. Я особисто підтримав на виборах фронтовиків. а вони зажралился. їздять зі своїми водіями, нібито їх хтось має вкрасти. і думають тільки про свої надбавки. Про людей взагалі забули. Якби на вибори пішов Петро, він би виграв. Бо він каже правду, хоч багатьом така правда не подобається. Якщо опозиція так і далі буде працювати, то вона опиниться у ду.і. Яку він брехню написав? Хіба написав, що опозиція виграла? Ні! Написав правду, страшну правду. А вони цього не розуміють, і якщо не визнають своєї вини, що вони нічого не робили. ТО полетять з 7 неба на землю, ой як боляче їм буде. А правду можна прочитати лишень у газеті "ЧАС". Так тримати. Люди давайте об’єднуватися! Тому, що нам всім погано, крім влади!!!
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"