Новини
Колонка автора

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна» Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна»Депутат Чернівецької обласної ради Ольга Кобевко виступила на сесії з різкою критикою буковинської влади. Однаково дісталося як Фищуку, голові ОДА, так і Мунтянові, голові облради.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Сміття політичне у Чернівцях Сміття політичне у ЧернівцяхПолітика в Україні – це велике і смердюче сміття. Воно одних виносить на вершини, інших кидає у політичну безодню. Ще недавно мер Львова Андрій Садовий вважався єдиним конкурентом Порошенкові на виборах президента України. І тут з’явилося сміття. Воно не тільки у Львові, а й по всій Україні похоронило рейтинги Садового і викинуло його на маргінал політики.

Ігор БУРКУТ, політолог:

МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮ МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮВпродовж багатьох років Польща виступала в Європі адвокатом України. Нині ситуація різко змінилася: низка польських політиків почала вимагати від нашої держави змінити політику національної пам'яті й прийняти той варіант історії українсько-польських відносин, який сучасна Варшава вважає "єдино вірним". А цей варіант дивним чином майже збігається з історичними стереотипами, що проповідує путінська Москва...
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
в області відбудуться заходи у рамках Всеукраїнської акції «Потяг єднання – Труханівська Січ».
з 8.30 до 9.00 відбудеться зустріч учасників акції на залізничному вокзалі Чернівців.
З 10.00 до 13.30 заплановані екскурсії містом, учасники Всеукраїнської акції познайомляться з центральною частиною міста та з його архітектурною перлиною – колишньою Резиденцією митрополитів Буковини і Далмації, нині – Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича. Окрім того, о 11.30 учасники відвідають Чернівецьку гімназію №5.
О 12.00 в приміщенні обласної державної адміністрації (каб. 418) відбудеться спільний брифінг керівництва області та міста спільно з організаторами Всеукраїнської акції «Потяг єднання – Труханівська Січ».
в центрі культури «Вернісаж» на місці колишнього ресторану «Карінтія» (вул. Ольги Кобилянської, 53) ббуде проходити молодіжна етно-вечірка на Андріївські Вечорниці «Знайди свого Андрія».
В програмі передбачено:
13 грудня о 12.00
в залі засідань облдержадміністрації (м. Чернівці, вул. Грушевського, 1, каб.301) відбудеться громадське обговорення основних показників проекту обласного бюджету на 2018 рік.
в приміщенні Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського відбудеться завершальний етап міського конкурсу серед учнівської та студентської молоді міста Чернівців на тему: «Голод на Буковині у 1946-1947 роках: спогади очевидців», організованого Чернівецькими міськими управліннями освіти та культури і Муніципальною бібліотекою ім. А. Добрянського.
у Літературному целанівському центрі (м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 51) відбудеться захід дитячого арт-видавництва «Чорні вівці», приурочений Дню святого Миколая та другій річниці «овечок».
У програмі:
21 грудня 0 18:30 в органному залі відбудеться святковий концерт В очікуванні Різдва.


Календар
«    Грудень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Партнери

"Вона" у тюрмі – Україна в лайні?

16-08-2011, 13:42 / Коментарів: 1
Декілька днів тому відомий євродепутат, палкий прихильник європерспектив України, у приватній розмові влучно охарактеризував ставлення європейського політикуму до "справи Тимошенко": "За Юлю ніхто в Європі вмирати не збирається, але українській владі вже у вересні дадуть чітко зрозуміти, що вона перейшла межу".

Іншими словами це означає, що вже восени переговорний процес стосовно зони вільної торгівлі, договору про асоціацію та спрощення візового режиму буде нагадувати оспіваний Висоцьким "біг на місці", коли біг є, а просування немає.

Такою є позиція найперше головних "акціонерів" Євросоюзу – Німеччини та Франції, а значить і інших учасників євроспільноти, які добре розуміють, що музику замовляє той, хто платить.

І нехай не тішать себе ілюзіями прихильники пані Тимошенко, що її репутація серед європейських політиків – бездоганна, а комунікативні зусилля пана Немирі виявилися ефективнішими, ніж потуги всього українського МЗС з усіма дипломатами і посольствами разом узятими.

Зовсім ні! Європейці добре пам’ятають українські реалії часів президента Ющенка і прем’єра Тимошенко, коли, вчепившись у горлянку один одного, лідери Майдану використовували європейські вояжі, щоб врешті-решт вилити чергові відра бруду на голови один одного, а будь-які домовленості з ними за таких умов втрачали всякий сенс.

Не є таємницею для більшості європейських політиків і яскраві епізоди бурхливої бізнесової діяльності Юлії Володимирівни, та її схильність до авантюризму і правового нігілізму.

М’яко кажучи, без жодного пієтету вони сприймають її некоректну, а іноді відверто брутальну поведінку у ході судового процесу.

І все-таки … "Посадка" Тимошенко у КПЗ на підставі більш ніж сумнівних звинувачень начебто у перешкоджанні встановленню істини у суді, стало краплею, яка переповнила і так заповнену вщент чашу запитань до української влади.

Перші із них з’явилися після рішення Конституційного суду про право народних депутатів, обраних за партійними списками, на індивідуальній основі, всупереч Конституції, формувати парламентську більшість.

Згодом – далеко недемократичні вибори до місцевих органів влади, де таланти "майстрів адміністративного жанру" розцвіли, як і в 2004-2005 роках.

Потім – ганебне рішення КС про нелегітимне повернення до Конституції 1996 року, з наділенням президента обсягом повноважень, які не були делеговані йому громадянами України під час президентських виборів.

Далі ще більше: 21 червня 2011 Конституційний суд, розглянувши справу про повноваження державних органів у сфері судоустрою, визнав конституційними положення закону "Про судоустрій і статус суддів", якими, вийшовши за рамки своїх повноважень, наділив президента непередбаченим Конституцією правом "ліквідовувати суди" і "здійснювати переведення судді із одного суду до іншого суду того ж рівня і спеціалізації".

Все це разом підвело євробюрократів до невтішного висновку, що вся риторика української влади про євроцінності, верховенство права, стандарти демократії – дуже часто – не більше, ніж ритуальні фрази, які далекі від справжньої владної філософії.

І для цієї філософії характерні інші стандарти, із недалекого минулого: "Якщо ворог не здається – його знищують!", "Переможців – не судять!", "Сильною є влада, яку бояться".

Отже, "завдання на літо" для очільників України полягає не лише у тому, як виправити юридично невмотивоване і політично провальне рішення про ув’язнення Тимошенко, а, як повернути настрій демократичних очікувань, який існував серед європейського політикуму після прозорої і демократичної перемоги Януковича на минулих президентських виборах.

І зробити це буде дуже непросто. Ліміт маніпулювання словами в очах європейських партнерів – вичерпано, настав час реальних кроків. Тих, які відповідають демократичним стандартам і за формою і за змістом.

І ще одне зауваження: навряд чи доводиться сумніватися, що українське МЗС, чинні урядові аналітичні структури не відслідковують ці події, або не усвідомлюють їх дратівливості і резонансності.

Складається враження, що, як і завжди в умовах формування режиму одноособової влади, монтується модель одноканального надходження інформації до очільника держави.

З’являється спокуса приходити лише з приємними новинами, щоб не повторити долю гінців з поганими вістями у часи монголо-татарської навали. Кажуть, тоді було прийнято їм ламати хребта.

В умовах недемократичної моделі влади, яка у напівлегітимний спосіб утверджена сьогодні в Україні, саме від президента у значній мірі залежить, по якому шляху піде Україна – демократичному чи авторитарному. Хоча, як вчить історія, – останнє слово завжди залишається за народом.

Ярослав Мендусь, для Українська правда
СХОЖІ НОВИНИ:
17 серпня 2011 14:38 - drmartens з написав(ла): в матеріалі
Украинцы,братья,давайте не будем себя тешить,что наша страна когда-нибудь будет в Евросоюзе,этого не случится никогда,ну и черт с ним,с евросоюзом.У нас уникальное геополитическое положение,множество ресурсов,трудолюбивый народ,т.е. все для нормальной и счастливой жизни,САМОСТОЯТЕЛЬНОЙ жизни.Хватит одним молиться на Европу,а другим на Россию,ни там ни там нам хорошо не будет.Европа слишком мультикультурна и толерантна,скоро она развалится полностью,как Рим,который поглотил сам себя из-за распущенности,развратности,демократии.Россия известна своеим великодержавным имперским шовинизмом,с ней у нас будет статус какой-нибудь удмуртии/башкирии,это нам тоже не подходит.
Где правители-украинцы?Почему нету ни одного достойного?Где прогрессивная молодежь,а не "молоді регіони"?Нас может спасти только национальная революция,но не под руководством тягнибоков.За руль должен взяться средний класс,тот который еще остался.Ведь все дело не в том ,на каком языке ты говоришь,а в том как ты относишься к своей Родине.
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"