Новини
Колонка автора

Ігор БУРКУТ, політолог:

ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИ ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИНамагаючись підірвати Україну зсередини, Кремль постійно удосконалює пропагандистську зброю. На жаль, київське чиновництво своєю зажерливістю лише сприяє успіхові ворожої пропаганди, підриваючи віру простих українців у неминучість нашої перемоги. Масове розчарування у діях нинішньої влади є не менш небезпечним, ніж поразки на фронтах неоголошеної війни з Росією. Досить успішною для Кремля є ставка на використання в антиукраїнській пропаганді проросійських публіцистів з числа громадян України.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестамиУже вкотре у Чернівцях відбувається велике дійство, яке досі чомусь називають «Маланкою». Цього разу воно повністю і остаточно загубило свою автентичність, народність і самобутність.
Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами перебраних чоловіків і жінок.

Ігор БУРКУТ, політолог:

КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУ КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУНайстрашнішим ворогом Української держави нині є навіть не російський агресор, а корумпованість вітчизняної псевдо-еліти. На цьому постійно наголошують наші західні партнери, вимагаючи від офіційного Києва справжньої боротьби проти цього потворного явища, а не звичної імітації антикорупційних заходів. Відсутність такої боротьби ставить під сумнів саме існування нашої держави, а відтак є смертельно небезпечним для подальшої долі українського народу. До чого призводить масове невдоволення продажністю влади, демонструють приклади Ірану, де прокотила кривава хвиля народних виступів, і сусідньої Болгарії - де готується сепаратистський референдум.
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
Брифінг міського голови Олексія Каспрука сьогодні в 202 кабінеті.
«Громадянське суспільство в нових умовах: виклики, проблеми, перспективи"
Місце проведення: площа Центральна 7, конференц-зал КНТЕІ, ІІ поверх.
Реєстрація за номером телефону: 050-374-62-48 Ігор Кухарчук
в готелі "Буковина" (м. Чернівці, вул. Головна, 141) впродовж 23-24 та 25-26 січня 2018 року за участі представників Міністерства фінансів України та Проекту "Гендерне бюджетування в Україні" для представників фінансових органів міст, районів і об'єднаних територіальних громад буде проведено тренінги з питань гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерної рівності та методики проведення гендерного аналізу бюджетих програм місцевих бюджетів.
Впродовж 23-24 та 25-26 січня 2018 року за участі представників Міністерства фінансів України та Проекту "Гендерне бюджетування в Україні" для представників фінансових органів міст, районів і об'єднаних територіальних громад буде проведено тренінги з питань гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерної рівності та методики проведення гендерного аналізу бюджетих програм місцевих бюджетів.
в обласній державній адміністрації (каб. №418) відбудеться прес-конференція начальника управління культури облдержадміністрації Віри Китайгородської на тему: "Підсумки діяльності галузі культури області у 2017 році".
в прес-залу готелю «Буковина» відбудеться прес-конференція Анатолія Гриценка, лідера політичної партії «Громадянська позиція».
в сесійній залі міської ради скликається 48 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання. На розгляд засідання виноситься 52 питання.
у Чернівцях презентують книгу перекладачки, мандрівниці Ольги Мельник «Ship life. Сім місяців добровільного рабства», що вийшла у «Видавництві 21». Презентація відбудеться у Літературному целанівському центрі (вул. О. Кобилянської, 51) за участі авторки, а також журналіста, історика, літератора-дослідника, знавця тревелогів Юрія Чорнея. Модеруватиме літературознавець Інга Кейван.


Календар
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Партнери

Люди на органи. Після смерті у нас заберуть серце, печінку, нирки. Погоджуватися? Чи ні?

29-11-2012, 11:39 / Коментарів: 3
Люди на органи. Після смерті у нас заберуть серце, печінку, нирки.  Погоджуватися? Чи ні?Останнім часом дедалі частіше трапляються випадки, коли заради порятунку життя когось із близьких люди стають донорами власних органів. В Україні робити це дозволено винятково рідним людям. Ширяться чутки й про «чорних» трансплантологів, котрі майже за безцінь вилучають у здорових, але соціально незахищених людей (за їхньої згоди) органи, аби підпільно пересадити їх за десятки, сотні тисяч доларів тим, хто цього потребує. Особливо ж вражають повідомлення, у яких йдеться про незаконний наразі забір органів (і не тільки) від мертвих людей. Адже нині в Україні існує так звана презумпція незгоди, родичі померлої людини з горя не завше можуть, та й не хочуть усвідомлювати, що, до прикладу, нирка чи печінка померлого може врятувати живого…

Аби пересадка органів стала, як у інших країнах, законною практикою, МОЗ України розробило та скерувало до верховної ради законопроект-концепцію, згідно з якою кожен українець зможе стати донором органів після своєї смерті. Це буде можливим винятково у випадку, коли за життя людина юридично не оформила відмову від такої перспективи. Документ наразі переданий до парламенту і над ним працює комітет з охорони здоров’я.

Українські трансплантологи вважають прийняття такого закону назрілою необхідністю.
— У нас 7 центрів трансплантації готові до постійної роботи, — каже головний трансплантолог МОЗ України Олександр Ніконенко. – Але трупне донорство практично блоковане. В Україні за рік роблять лише сотню пересадок нирок, одну – серця, 12-14 — печінки. При цьому щорічно трансплантації нирки потребує понад 2 тисячі людей, печінки — тисяча, а серця – 500-700 людей.
— Коли запрацює закон, про який йдеться, я першим дам згоду на посмертний забір органів, — не вагаючись у своїх намірах, зізнається начальник Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи Віктор Бачинський. — Адже розумію, що потрібно рятувати життя тих, хто опинився на його межі. У нашій області, наприклад, є близько сотні людей, котрі не обходяться без гемодіалі-зу, бо гостро потребують пересадки нирок. І в обласній лікарні основна кількість коштів йде на витратні матеріали для гемодіалізу…

Заслужений лікар України переконаний, що закон про презумпцію згоди зараз надважливий. Однак, за його словами, прийняття його зовсім не означає, що забір органів може здійснювати будь-хто.
— У нас, до прикладу, здійснювати вилучення органів для трансплантації неможливо, бо немає відповідної матеріальної бази та й, зрештою, фахівців також. Судмедексперти цього робити ніяк не можуть, це прерогатива хірургів. Потрібні неабиякі кошти, однак починати з чогось таки треба, — говорить Віктор Теодосович. — До такого процесу має бути залучено зо 50 осіб, а дії кожного мають бути чітко відпрацьовані та доведені чи не до автоматизму – адже тут «зволікання смерті подібне». Мозок людини помирає впродовж 5 хвилин, 30-40 хвилин після смерті мозку серце ще живе. А якщо його пересадки чекають у Запоріжжі? Як його туди доправити? Про все має подбати держава. Тому, зважаючи на нестачу коштів, стає зрозумілим, що це питання не одного року. Однак це варто починати робити. Громадськість мусить розуміти, що допомогти можна і треба навіть приреченим, і це має стати особистим рішенням кожного…

Після прийняття закону, автори якого орієнтувалися на практику з цього приводу сусідньої Росії, Білорусії, а також Італії та Австрії, донорами стануть всі. Задля підготовки до сприйняття та прийняття майбутнього закону планується проведення відповідних роз’яснень. Його автори-фахівці намагаються донести до свідомості громадян, що вони матимуть право не лише погодитися, а й відмовитися від використання своїх органів. Для цього ще за життя треба написати офіційну заяву і залишити її в поліклініці за місцем проживання або ж відправити електронною поштою до Держслужби з трансплантології, де, за попередніми даними, буде створено єдиний реєстр відмовників та тих, хто підтримує презумпцію згоди, здійснюватиметься пошук потенційних донорів та контроль за роботою із забору органів.

Однак, попри перспективи, які чекають на українців після прийняття парламентом закону про презумпцію згоди, фахівці погоджуються, що країна до цього наразі таки не готова. Як зазначає також очільниця парламентського комітету з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва, кожна людина має право прийняти те чи інше рішення. До того ж, слід пам’ятати й про релігійні переконання співвітчизників. Юристи ж відверто заявляють про ризик використання неякісних органів для трансплантації та про процвітання з прийняттям закону про презумпцію згоди так званого «чорного» ринку органів. Натомість автори сподіваються на створення жорсткої системи контролю, яка стоятиме на заваді будь-яким зловживанням. Вони переконані, що гонитви за органами, коли одне життя рятуватимуть ціною іншого, не буде.
Що ж, поживемо – побачимо. А поки що запитаймо у себе: чи готові ми до презумпції згоди?
Наталія БРЯНСЬКА
СХОЖІ НОВИНИ:
29 листопада 2012 22:42 - Андрій з написав(ла): в матеріалі
Правильний і потрібний закон! Сотні а то і тисячі громадян бувшого СНГ їдуть до Білорусії на пересадки нирок, одна пересадка приблизно 60-70 тисяч Доларів США.Чому неможна прийняти закон, цим продовжити життя тисяча Українцям плюс колосальні гроші може заробити Держава і достойна зарплатня лікарям. можливо опозиція змінить все на краще.
30 листопада 2012 10:10 - Андрію з написав(ла): в матеріалі
Не спорю. Дуже правильний і потрібний закон. Але кому? У померлих забиратимуть органи безкоштовно- це раз! Людям будуть їх продавати за баснословні ціни - це два! Хвора біднота буде і надалі помирати , чекаючи у чергах на донорський орган- це три! Ті , які мають звідки заплатити за донорський орган по 60-70 тис дол. на цей закон не чекають. А коллосальні гроші , які, як ви кажете, може заробити держава, будуть у кишенях тих , які будуть торгувати цими органами, а про достойну зарплатню лікарям я думаю вам розказувати не треба. Якщо ви лікар , то не бідуєте, якщо пацієнт , то знаєте, що вартує паршива операція на апендицит , або пологи- це чотири. І можна ще продовжувати.
Тепер: Де гарантія, що лікарі будуть викристовувати всі шанси для спасіння самих важких хворих?
1 грудня 2012 15:49 - кіт вася з написав(ла): в матеріалі
Закон потрібний!!! згідний на 100% але але але recourse покажіть котрі у нас закони виконуються. А як торгівельний баланс держави зросте fellow
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"