Новини
Колонка автора

Ігор БУРКУТ, політолог:

КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУ КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУНайстрашнішим ворогом Української держави нині є навіть не російський агресор, а корумпованість вітчизняної псевдо-еліти. На цьому постійно наголошують наші західні партнери, вимагаючи від офіційного Києва справжньої боротьби проти цього потворного явища, а не звичної імітації антикорупційних заходів. Відсутність такої боротьби ставить під сумнів саме існування нашої держави, а відтак є смертельно небезпечним для подальшої долі українського народу. До чого призводить масове невдоволення продажністю влади, демонструють приклади Ірану, де прокотила кривава хвиля народних виступів, і сусідньої Болгарії - де готується сепаратистський референдум.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Чернівці та область заполонили гральні заклади Чернівці та область заполонили  гральні закладиЧернівці та область заполонили різного штибу гральні заклади, котрі заборонені в Україні.
Ніби гриби після дощу, за короткий час увесь обласний центр Буковини перетворився у суцільні клуби гри в лотерею. Швидко повиростали приміщення з затемненими вікнам, броньованими дверима і гральними автоматами.

Ігор БУРКУТ, політолог:

У центрі Чернівців з приміщення культурного центру зірвали прапори Румунії та ЄС У центрі Чернівців з приміщення культурного центру зірвали прапори Румунії та ЄС Спалах емоцій, викликаний новим українським Законом про освіту, поступово починає гаснути. Україна погодилася врахувати рекомендації Венеціанської комісії, які створюють можливість компромісу з представниками національних меншин, незадоволених сьомою статтею цього Закону. Київ пообіцяв використати позитивний досвід Латвії, у якій учні середніх шкіл отримують освіту як своїми мовами, так і державною мовою у прийнятній для всіх сторін формі. Проте противники покращення міжетнічних відносин в Україні не здаються. Днями вони вдалися до підлої провокації у Чернівцях.
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
у приміщенні Чернівецької обласної державної адміністрації (каб. 301) відбудеться семінар-навчання щодо підготовки проектів для участі в конкурсному відборі в рамках Спільної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020» Європейського інструменту сусідства.
в Чернівецькій обласній державній адміністрації (каб. №418) відбудеться прес-конференція директора Чернівецького обласного центру зайнятості Кожолянко Л. М. на тему «Підсумки діяльності Чернівецької обласної служби зайнятості за 2017 рік».
в сесійній залі міської ради скликається 48 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання. На розгляд засідання виноситься 52 питання.


Календар
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Партнери

Книжки чи платіжки - за що платимо?

17-08-2012, 11:35 / Коментарів: 6
Книжки чи платіжки - за що платимо?Компанії, котрі надають споживачам послуги з електропостачання, завше бідкаються, що вони нерентабельні. А тому, бачте, щороку треба піднімати ціни для населення. Однак все зовсім не так, як вони розповідають. Адже «Чернівціобленерго» у першому півріччі, тобто січні-червні цього року, на тлі зростання виручки з 335,6 млн. грн. до 397,4 млн. грн. збільшило чистий прибуток на 73% — з 15,1 млн. грн. (за аналогічний період 2011 року) до 28,1 млн. грн. І незважаючи на те, що собівартість 1 кВт/год. в Україні менша 20 копійок, ціна для споживачів уже вища, ніж у деяких країнах Європи.

Велике обурення та нерозуміння у населення викликає запровадження розрахункових платіжок як способу оплати за спожиту електроенергію. Ці папірці чернівчани отримують в поштові скриньки. В обленерго кажуть, що то зроблено для полегшення розрахунків.

Зазвичай ті платіжки надходять із запізненням, з неточними даними, з багатьма невідповідностями та помилками, або ж взагалі не надходять. Тому більшість споживачів продовжує вже протягом двох років і надалі сплачувати за електроенергію за самостійно знятими з лічильника та записаними до розрахункових книг показниками. Хоча споживач повинен отримувати повну, чітку, зрозумілу і, найголовніше, достовірну інформацію щодо розрахунків у кожній окремій платіжці. Натомість майже у всіх платіжках розрахунковий період різний: або менше місяця, або більше. Як наслідок, показники лічильника не збігаються з попередніми показниками у платіжках, оскільки вони зняті в різні дні. Більше того, сама комп'ютерна програма робить помилки у розрахунках. В результаті споживач змушений чекати наступних платіжок, а потім ламати голову з підрахунками, щоб виявити і зіставити всю інформацію.

Оплату ж потрібно здійснювати за розрахунковий період. Згідно з умовами типового індивідуального договору з обленерго, це календарний місяць. Відповідно до нормативно-правових актів, саме до цього періоду прив’язані тарифи.

У розрахункових же платіжках вказані частини місяця. У «Чернівціобленерго» кажуть, що їм не вистачає контролерів, тому показники знімаються несистематично. Але хіба повинно це хвилювати споживачів?

Викликає питання і зняття контролерами показників лічильників, розміщених всередині квартир. Та навіть коли прилади обліку розташовані зовні, контролер знімає показники в різні дні.

Більше того, зняті контролером показники лічильника не можуть використовуватись обленерго для розрахунків, а тільки для перевірки їх правильності. І в односторонньому порядку обленерго не може змінювати правила гри. Підприємство має домовлятися зі споживачами, вносити зміни до договорів тощо. Адже, згідно з умовами договору, оплата спожитої електроенергії може здійснюватися за розрахунковими книжками, за платіжними документами, які виписуються електропостачальником, за карткою попередньої оплати. Тобто у людини є вибір, і вимога здійснювати оплату тільки одним способом є неправомірною. Окрім того, згідно з тим же договором, обленерго зобов’язане безкоштовно видавати розрахункові книжки з бланками квитанцій. А електропостачальник має право контролювати правильність зняття показників лічильника і нарахування оплати.

А те, чого немає в договорі, робити не можна. Коли ж у обленерго є бажання змінити умови гри, то спершу потрібно створити всі умови для споживачів, як в Європі, а вже потім запроваджувати систему розрахункових платіжок.

Загалом висновки напрошуються невтішні. По-перше, запровадженням розрахункових платіжок і можливою відмовою від звичних розрахунків порушуються права споживача. По-друге, до цього часу неврегульована процедура зняття показів лічильника контролером. По-третє, існує постійна затримка доставки і недоставка платіжок. По-четверте, розрахунки оплати в платіжках нечіткі, незрозумілі та недостовірні; розрахункові періоди або менше місяця, або більше, не збігаються за датами (між ними випадають дні); перевитрата 150 і 800 кВт не відповідає зазначеним цифрам і датам; комп'ютерна програма робить помилки.

Усе це призводить до непорозумінь і зловживань в нарахуваннях оплати (у програму можуть вводитись невірні дані), що, в свою чергу, призводить до фіктивної заборгованості (нехай навіть невеликої).

Я неодноразово зустрічався з представниками «Чернівціобленерго», та відповісти чітко на всі мої запитання вони не змогли. Але ж закони та пункти договору говорять самі за себе.

Тому хочу звернутися до всіх монополістів: не чиніть свавілля та не вирішуйте за нас, не запитавши, чи хочемо ми цього!

Геннадій ГЕКОВ, м.Чернівці
СХОЖІ НОВИНИ:
17 серпня 2012 12:52 - Кіцманчанин з написав(ла): в матеріалі
Повністю згідний з автором. В Кіцманському районі, знімаючи показники за місяць,(наприклад з 5 червня по 5 липня) рахунок виписують за 5 днів липня на більшу частину спожитої електроенергії, решту подають як заборгованість.Споживач навіть не знає за скільки кВт/год.виписано рахунок .В мутній воді легше рибку ловити! Зате пояснюють що це вигідно споживачу.
17 серпня 2012 13:10 - тимошенко з написав(ла): в матеріалі
Таке твориться не тільки з електроенергією а із газом людям роздали так звані вимоги про сплату боргу за 2007 рік.Одна із збанкрутувавших газових компаній таким чином вирішує своє фінансове становище. Вибори на носі грошей треба а люди це бидло.
18 серпня 2012 13:50 - ТЕСЛА з написав(ла): в матеріалі
шановні читачі, пан Геков - це людина, у якої проблеми з арифметикою, тому що мені теж здавалось, що РЕМ мене обдурює, але розібравшись - з'ясував, що це не так.
«Ціни й тарифи в Україні вже давно стали «непідйомними» для більшості громадян, з їхніми низькими зарплатами і пенсіями. Маємо ситуацію, коли в нашій країні ціни на
повсякденні товари є вищими, ніж середньоєвропейські. Тому не потрібно забувати звідки гниє риба, і що не РЕМ піднімає тарифи та не він встановлює блочні тарифи, а держава, яка бажає "справедливості" зростання рівня життя громадян .
18 серпня 2012 21:01 - Serhiy з написав(ла): в матеріалі
Все правильно в рахунках за електроенергію обраховано - згідно блочного тарифу та тарифів на електроенергію, які нам диктує держава. Обленерго не може нічого приховувати та нараховувати завого, тому що воно контролюється НКРЕ і не тільки...
19 серпня 2012 13:38 - Потерпілий від РЕМ з написав(ла): в матеріалі
Проблема в керівництві обленерго та РЕМу - мало бажання працювати з населенням - у них одне бажання дати електрику будинку і отримати від будинку плату - а з населенням хай працює "вася" ... це не вигадки це слова п.Команяк
8 лютого 2015 21:51 - Irina з написав(ла): в матеріалі
Обережно шістка Путліра - гЕКОВ

Шановні буковинці, поки решта три гілки намагаються формуватись під тиском окупантів, безгрошів’я, політичної кризи наша країна перебуває в смертельній небезпеці, але про те, що небезпека так підло підібралась до Буковини навіть і близько не уявляла!
Тепер по порядку «Независимый гражданский активист, правозащитник, журналист-детектив» Геннадий ГЕКОВ gekov50@mail.ru представляється, як журналіст «Объективной газеты».

Звернемо увагу на цю газету, про що вона пише, а головне кого рекламує!

Я достатньо довго заходила на сайт цього видання, не вірила очам, що на Буковині є рекламодавці партії «РУСКИЙ БЛОК», це сьогодні коли окупанти в Криму та на Сході НЕНЬКИ, а вони тут у нас в Чернівцях!!!
Окремо зверніть увагу на те що нижче одразу новини з іншої партійки
«украинский выбор» Медведчука – кума вождя окупантів Путіна. Бачимо п’яту колону та їх шістку. http://www.og.com.ua/ !!!!!!! Ось шабаш зрадницько-партійно-підлабузників московії на 1 фото Геков сидить спиною а на 4 фото крупним планом видно зрадника.
http://vybor.ua/news/ukrayinskiy_vibir_u_chernivcyah_obgovoriv_shlyahi_vihodu_kr
ayini_z_politichnoyi_krizi.html


ГОЛОВНЕ!!! НА САЙТІ ГАЗЕТИ гЕКОВА намальована карта сепів-терористів разом з Одесою, Запоріжжям, Харковом…. Та ПОСИЛАННЯ НА САЙТ новоросії http://novorus.info/

Первинні бухгалтерські документи по відрядженню ГЕКОВА до Харкова УВАГА! на: «конференцию организации «Оплот» на тему: «Соглашение об ассоциации с Евросоюзом противоречит национальным интересам Украины и не может быть подписано» говорять самі за себе.

http://www.oplot.info/content/soglashenie-ob-associacii-s-es-v-harkove-sostoyala
s-ocherednaya-konferenciya


Зверніть увагу, що за спиною «лидера общественной организации «Оплот» Евгенийя Жилина (той що в рубахі, не повертається рука писати українське слово «сорочці» і в загалі писати їхні нікчемні імена українською) знову прапор «украинского выбора» Медведчука з сайта «Объективной газеты» де Геков працює!.
Перейдемо до доказів поїздки Гекова до його братів з «ОПЛОТА», тієї організації, яка системно вбивала українців на Майдані та убиває на Сході, катували на київських провулках патріотів, знімали на відео, як відрубують козацькі чуби зі шкірою, одним слово НЕЛЮДИ.

Квитки Гекова до Харкова

Чек з Харківського поштового відділення, про те що «замовним листом» відправлено запрошення Гекову на конференцію (сходку казаків-шісток) до Харкова.

Рекомендоване повідомлення про отримання відправлення (про те що Геков отримав запрошення)

Най цікавіше, саме запрошення

З тексту самого запрошення зрозуміло, чому Геков намагається очолити рух проти Обленерго, російського олігарха Бабакова. Можна зробити висновок чому лізе в журналістику, щоб задавати безліч питань одне з, яких цікавить його московських патронів, чому розсилає запити на акредитацію.
Геков стає членом патріотичних громадських організацій, суто патріотичних, потім в середині цих організацій починає знаходити «врагов народа и прочиих негодяєв» з метою пересварити всіх між собою, щоб дійсні патріоти знекровились у боротьбі між собою а ворог переміг!
Дії цього Гекова зрозумілі, у нас в Чернівцях йому комфортно, ніхто не звертає на його російську мову, оскільки ми всі толерантні, прикривається тим що його міліція побила, в облраді побили, але ніхто його не бачили його з гіпсом, або хоч з сінцем під оком, одним словом псевдо-борець-журналіст-шпіон.

Чи вважаєте Ви його одним із Себе!?

PS Перепрошую через те що не можу завантажити на сайт скан-копії з фотографіями, квитками,запрошенням, скрін-шотом сайту «объективной газеты» да і власне фото цього Г АЛЕ хто матиме бажання напишіть мені на е-mail irina-ukrainka@ukr.net я перешлю матеріали одним вордівським документом або збережіть файл через посилання http://my-files.ru/a2ryyt і Ви будете шоковані!
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"