Новини
Колонка автора

Ігор БУРКУТ, політолог:

ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИ ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИНамагаючись підірвати Україну зсередини, Кремль постійно удосконалює пропагандистську зброю. На жаль, київське чиновництво своєю зажерливістю лише сприяє успіхові ворожої пропаганди, підриваючи віру простих українців у неминучість нашої перемоги. Масове розчарування у діях нинішньої влади є не менш небезпечним, ніж поразки на фронтах неоголошеної війни з Росією. Досить успішною для Кремля є ставка на використання в антиукраїнській пропаганді проросійських публіцистів з числа громадян України.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестамиУже вкотре у Чернівцях відбувається велике дійство, яке досі чомусь називають «Маланкою». Цього разу воно повністю і остаточно загубило свою автентичність, народність і самобутність.
Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами перебраних чоловіків і жінок.

Ігор БУРКУТ, політолог:

КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУ КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУНайстрашнішим ворогом Української держави нині є навіть не російський агресор, а корумпованість вітчизняної псевдо-еліти. На цьому постійно наголошують наші західні партнери, вимагаючи від офіційного Києва справжньої боротьби проти цього потворного явища, а не звичної імітації антикорупційних заходів. Відсутність такої боротьби ставить під сумнів саме існування нашої держави, а відтак є смертельно небезпечним для подальшої долі українського народу. До чого призводить масове невдоволення продажністю влади, демонструють приклади Ірану, де прокотила кривава хвиля народних виступів, і сусідньої Болгарії - де готується сепаратистський референдум.
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
Впродовж 23-24 та 25-26 січня 2018 року за участі представників Міністерства фінансів України та Проекту "Гендерне бюджетування в Україні" для представників фінансових органів міст, районів і об'єднаних територіальних громад буде проведено тренінги з питань гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерної рівності та методики проведення гендерного аналізу бюджетих програм місцевих бюджетів.
в обласній державній адміністрації (каб. №418) відбудеться брифінг директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Оксани Андрієць, заступника директора Департаменту охорони здоров’я ОДА – начальника управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Марії Поліщук та в. о. директора Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Наталії Гопко на тему: «Кір та інші інфекційні захворювання».
Журналістів поінформують про епідемічну ситуацію в області щодо захворюваності на кір, засоби профілактики та протидії захворюванню, які здійснюють в краї для ліквідації спалаху, рівень охоплення щепленнями від кору, стан наявності вакцини, надання медичної допомоги захворілим тощо. Крім того, керівники системи охорони здоров’я поінформують про те, які ще інфекційні захворювання загрожують буковинцям вже найближчим часом, і розкажуть, як від них можна вберегтися.
22 січня 0 14:00 за участі голови обласної державної адміністрації Олександр Фищук в приміщенні обласної філармонії ім. Д. Гнатюка відбудуться урочистості з нагоди Дня Соборності України.
в сесійній залі міської ради скликається 48 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання. На розгляд засідання виноситься 52 питання.


Календар
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Партнери

Новостворена вижницька фірма отримала 18 бюджетних мільйонів ДОКУМЕНТИ

9-08-2012, 09:59 / Коментарів: 2
Новостворена вижницька фірма отримала 18 бюджетних мільйонів ДОКУМЕНТИУправління капітального будівництва ОДА за результатами відкритих торгів нещодавно уклало угоду з ТОВ «ТрейдерБуд» на будівництво у селі Усть-Путила, що в Путильському районі, сільської школи. Вартість робіт за договором склала 17,57 млн. грн. Цікаво, що тендер було розпочато 21 травня. Компанія ж «ТрейдерБуд» (місто Вижниця) створена лише 10 травня, тобто усього за кілька днів до тендеру.

Договори на такі суми у держави отримати досить складно. Тим більше, щойно створеній фірмі. Тому ми й зацікавились історією цього тендеру і цієї фірми. І в процесі виявили багато запитань без відповіді.

По-перше, в документації з конкурсних торгів на закупівлю робіт з будівництва загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на 240 учнівських місць навчання в селі Усть-Путила, що міститься у «Віснику державних закупівель», вказано, що для участі у процедурі закупівлі учасник повинен надати дані, які відповідають таким критеріям, як, зокрема, «наявність документального підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів».

Новостворена вижницька фірма отримала 18 бюджетних мільйонів ДОКУМЕНТИ


У відповіді ж на наш запит управління капітального будівництва Чернівецької ОДА нам повідомило, що ТОВ «ТрейдерБуд» було створене 10 травня 2012 року в місті Вижниця Вижницького району. «Досвід будівельних робіт за договорами з управлінням капітального будівництва ОДА відсутній». Тоді яким же чином до тендеру була допущена компанія, яка не відповідає критеріям для відбору учасників конкурсу?

Новостворена вижницька фірма отримала 18 бюджетних мільйонів ДОКУМЕНТИ


Та у відповіді з управління йдеться про наступне: «Для участі ж у конкурсних торгах на будівництво ЗОШ на 240 місць навчання в с.Усть-Путила Путильського району подано пропозиції трьох фірм, а саме: ПП «Західспецбудтранс-7» (м. Косів Івано-Франківської області), ТОВ «Інвестиційна будівельна компанія «Ніка» та ТОВ «ТрейдерБуд» (м. Вижниця). Замовник визначає переможця торгів з числа учасників на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених у документації конкурентних торгів. Відповідно до цієї методики, оцінка пропозицій конкурсних торгів здійснюється за критерієм ЦІНА. За результатами оцінки конкурсних торгів ТОВ «ТрейдерБуд» була найбільш економічно вигідною. Пропозиція ТОВ була акцептована, і з ними укладено договір про закупівлю».

Незрозумілим є також ще один факт. У тому ж таки «Віснику державних закупівель» зазначено, що ТОВ «ТрейдерБуд» виграв зазначений тендер на відкритих торгах за кодом 45.23.1, а це будівництво автострад, доріг, вулиць, залізниць, злітно-посадкових смуг аеродромів (?!). І під цим кодом будуватиметься школа на 240 учнівських місць.

Термін, в який повинні бути виконані роботи, — липень 2012 р. — грудень 2014 р.

Ми намагалися зв’язатись з іншими учасники цих торгів, аби з’ясувати їхню думку щодо такого їх результату. У ТОВ «Ніка», потужній франківській будівельній фірмі, нам повідомили, що вартість робіт у них була справді вищою, ніж у ТОВ «ТрейдерБуд». Оскаржувати рішення щодо результатів тендеру не будуть. Кажуть, що на таке у них просто не вистачає часу. Також з’ясувалось, що ця компанія, хоча й подається на тендери на Буковині, однак ще не вигравала.

Звичайно, ми намагалися дізнатися думку й керівника фірми-переможиці Петра Хруща: як сталось, що саме очолюване ним ТОВ перемогло, не відповідаючи одному з важливих критеріїв участі в тендері. У «Віснику державних закупівель» ми знайшли номер мобільного телефону (адресою було вказане лишень місто Вижниця, без зазначення вулиці). Коли зателефонували, з’ясувалось, що нас зовсім не раді були чути. Агресивно налаштована жінка по той бік слухавки почала обурюватися, мовляв, чому це вона має з нами говорити і хто ми взагалі такі. На наші зауваження, що вони виграли бюджетні гроші, — нуль реакції. Сказала, аби ми надіслали офіційне звернення. Та коли ми запитали адресу, куди можна надіслати такий запит, надати її вона категорично відмовилась і кинула слухавку.

А хотіли ми зрозуміти наступне:

Як на тендері може перемогти щойно створена фірма, якщо умовою для участі в ньому є виконання аналогічних договорів?

Чи має вона відповідні ліцензію та потужності?

Чому фірма виграла тендер за кодом 45.23.1 (будівництво автострад, доріг, вулиць, залізниць, злітно-посадкових смуг аеродромів), а будуватиме школу?

Окрім того, ми зв’язались і з Вижницькою міською радою, де зареєстроване це підприємство. Там про нього не чули, так само, як і про його керівника Петра Хруща. Так само ні про підприємство, ні про керівника не чули в управлінні економіки Вижницької РДА.

Все ж таки 18 мільйонів – надто великі гроші і надто велика відповідальність. І здалось би знати, кому, власне, вони відійшли на освоєння. В результаті наполегливих пошуків нам все ж вдалось знайти адресу згаданого підприємства і готуємо йому запит (хоча не факт, що після нашої «теплої» телефонної розмови вони не особливо поспішатимуть нам відповідати).

Хочеться наголосити, що на сайті ОДА до цього часу не функціонує розділ «Державні закупівлі», де, очевидно, про подібні тендери, які проводить кожне управління адміністрації, мала би міститись вся необхідна документація – і критерії з відбору учасників, і пропозиції, і інформація про результати. Наразі ж в тому розділі міститься оголошення про держзакупівлі ще за 2011 рік, так само як і минулорічні результати торгів. Навіть розділу такого немає на сайті Чернівецької міської ради, хоча її структурні підрозділи також постійно здійснюють тендерні закупівлі товарів і послуг на мільйони гривень. Тому питання відкритості та прозорості влади є дуже нагальним. Аби кожен бажаючий міг прослідкувати, вивідати, куди й кому йдуть державні кошти.

Та нинішня влада, навпаки, тендери робить ще більш закритим. До прикладу, нещодавно, під галас довкола мовного закону, верховна рада прийняла, а президент підписав зміни до чинного законодавства, за якими з Господарського кодексу виключаються норми, за якими державні та комунальні підприємства для закупівель товарів, робіт і послуг мали б використовувати процедури, визначені законом про держзакупівлі. Тобто вже невдовзі ці закупівлі стануть взагалі закритими для громадськості. А слова про відкритість та прозорість державних закупівель так і залишаться словами.

Надія ВІРНА

Післямова

Ми надіслали інформаційний запит за юридичною адресою ТОВ «ТрейдерБуд» рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Однак той повернувся до редакції, бо за вказаною адресою нікого немає.
СХОЖІ НОВИНИ:
9 серпня 2012 19:24 - Аналітик з написав(ла): в матеріалі
Ідентифікаційний код юридичної особи 38132727
Повне найменування юридичної особи та
скорочене у разі його наявності ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТРЕЙДЕРБУД"
( ТЗОВ "ТРЕЙДЕРБУД" )
Місцезнаходження юридичної особи 59200, Чернівецька обл., Вижницький район, місто Вижниця, ВУЛИЦЯ ЧОРНОВОЛА, будинок 2, корпус А
ПІБ керівника юридичної особи ХРУЩ ПЕТРО ВАСИЛЬОВИЧ
Інформація про здійснення зв’язку з юридичною особою тел. +380964645414
Місцезнаходження реєстраційної справи Вижницька районна державна адміністрація Чернівецької області
Дата та назва останньої реєстраційної дії 10.05.2012 Державна реєстрація новоутвореної шляхом заснування юридичної особи
Дані про перебування юридичної особи
у процесі припинення не перебуває в процесі припинення


Не ображайтеся, але стаття написано не професійно.
Відчувається брак досвіду в розслідуваннях.
Оскільки фірма знаходиться у м. Вижниця, Вам потрібно звернутися особисто із письмовим запитом за місцезнаходженням фірми, тобто до Державного реєстратора у Вижницький РДА, з проханням надати [u]Витяг з державного реєстру[/u] (ЄДРПОУ) про підприємство, яке Вас цікавить. Такий витяг платний (до ста гривень, в залежності від кількості сторінок) . Там дізнаєтесь офіційно, який розмір Статутного фонду, хто засновники, де вони проживають. Далі для додаткової перевірки використовуєте соцмережі і дізнаєтеся ще більше - зв'язки, зобов'язання, тощо...
9 серпня 2012 23:05 - chas з написав(ла): в матеріалі
н.в.

я не ображаюсь. кожен має право на свою думку. можу її не розділяти, але поважаю. дякую за увагу до матеріалу.
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"