Новини
Колонка автора

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна» Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна»Депутат Чернівецької обласної ради Ольга Кобевко виступила на сесії з різкою критикою буковинської влади. Однаково дісталося як Фищуку, голові ОДА, так і Мунтянові, голові облради.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Сміття політичне у Чернівцях Сміття політичне у ЧернівцяхПолітика в Україні – це велике і смердюче сміття. Воно одних виносить на вершини, інших кидає у політичну безодню. Ще недавно мер Львова Андрій Садовий вважався єдиним конкурентом Порошенкові на виборах президента України. І тут з’явилося сміття. Воно не тільки у Львові, а й по всій Україні похоронило рейтинги Садового і викинуло його на маргінал політики.

Ігор БУРКУТ, політолог:

МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮ МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮВпродовж багатьох років Польща виступала в Європі адвокатом України. Нині ситуація різко змінилася: низка польських політиків почала вимагати від нашої держави змінити політику національної пам'яті й прийняти той варіант історії українсько-польських відносин, який сучасна Варшава вважає "єдино вірним". А цей варіант дивним чином майже збігається з історичними стереотипами, що проповідує путінська Москва...
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
у сесійній залі міської ради скликається 43 позачергова сесія Чернівецької міської ради.
На розгляд позачергової сесії вноситься одне питання: Про обрання секретаря Чернівецької міської ради УІІ скликання.
24 листопада о 10:00 у приміщенні обласної державної адміністрації (каб. 301) відбудеться круглий стіл на тему: «Регіональний етап Всеукраїнської акції „16 днів проти насильства”.
на території Чернівецької дирекції Укрпошти відбудеться погашення поштової марки, присвяченої 100-літтю М. Івасюка;
впродовж цього дня в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї діятиме пересувна виставка «Михайло Івасюк - громадянин, письменник, вчений, наставник»;
о 14.00 в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Івасюка заплановане проведення презентації бібліографічного покажчика «Михайло Івасюк. 100 років від дня народження».
на території кладовища на вул. Зеленій відбудеться покладання квітів та панахида на могилі Михайла Івасюка;
о 13.00 в Чернівецькому обласному меморіальному музеї В.Івасюка буде проведено виставку робіт учнів Кіцманської художньої школи «Світлішає листопад».
в приміщенні відділу освіти Кіцманської РДА (вул. Шевченка, 7) з нагоди 100-річчя з дня народження видатного буковинського письменника, літературознавця, педагога Михайла Івасюка за сприяння голови Чернівецької територіальної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», народного депутата України Івана Рибака у м.Кіцмань відбудеться відкриття меморіальної дошки Михайлові Івасюку на будівлі колишньої школи, де він викладав з 1946 по 1964 р.р.
у Чернівецькому обласному художньому музеї ( вул. Центральна площа, 10) відбудеться фотовиставка «Жнива розпачу».
25 листопада о 15:00
в сесійній залі міської ради скликається 44 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання.
На розгляд засідання виноситься 66 питань. Серед них, зокрема, такі:


Календар
«    Листопад 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Партнери

Гуцулів буковинської Вижниччини згуртувала мова

3-07-2012, 14:37 / Коментарів: 0
Гуцулів буковинської Вижниччини згуртувала моваІ мову батьківську у нас не відняти -
Вкраїнська державна в нас мова одна!
Для нас - українська , свята материнська,
Для нас у житті найдорожча вона!
Ці слова народної поетеси - піснярки з Іспаса, голови творчого клубу «Хризантеми» Олени Швейко стали епіграфом круглого столу керівників громадських та молодіжних організацій, опозиційних політичних партій району на якому обговорювалося найзлободенніше питання сьогодення - питання збереження рідної мови як єдиної державної.

. Відкрила засідання круглого столу керівник районного виборчого штабу ОО «Батьківщина» Олена Акришора. Виступаючі на засіданні круглого столу Манолій Попадюк -голова клубу «Німчич» творчої інтелігенції Вижничини, Руслан Сенчук- голова громадської організації «Молодіжний блок», Ольга Анич - голова районного товариства репресованих та політв’язнів, Михайлина Іванюк - директор краєзнавчого музею та інші рішуче засудили законопроект «Про засади державної мовної політики», який веде до розколу українського суспільства, суперечить Конституції України. Учасники круглого столу прийняли Звернення до Президента України та голови Верховної ради України з вимогою захистити українську мову як єдину державну мову. Бо наша рідна мова - це мова національного пророка, невмирущого генія слова, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу - Тараса Григоровича Шевченка, це мова - легенда оспівана в піснях і віршах. На завершення Олена Швейко- голова творчого клубу «Хризантеми» прочитала свого вірша про рідну державну українську мову і наголосила:
Лиш їй надаєм ми найвищий цей статус,
Лиш нею живе українська земля!
Ніяка не може із нею зрівнятись:
Для нас вона сонце і спів солов’я!


Президентові України
Гаранту Конституції України
В. Ф. Януковичу
Голові Верховної Ради України
В. М. Литвину
Не даймо себе знову обдурити,
Щоб рідна Україна не померла.
Який би вітер не подув зі сходу,
Ми вистоїмо, як свята Говерла!
Народна поетеса - піснярка
Вижниччини Олена Швейко
Звернення
Ми, керівники громадських організацій та політичних партій, жителі Вижницького району, Чернівецької області звертаємось до Вас, шановні панове Президенте та Голово Верховної Ради України.
Законопроект «Про засади державної мовної політики", прийнятий Верховною Радою України 5 червня 2012 року в першому читанні є нелегітимним по своїй суті. Надзвичайно важливе мовне питання конституційного рівня повинно вирішуватись шляхом досягнення загальнонаціонального консенсусу. Цей законопроект не приводить до об’єднання суспільства, а навпаки до його розколу. Він суперечить Конституції України.
Ст. 4 законопроекту підтверджує, що «основи державної мовної політики визначаються Конституцією України», але найстрашніше те, що після його ухвалення порядок застосування мов визначатиметься «виключно цим законом, з норм якого мають виходити інші правові акти, що визначають особливості використання мов у різних сферах суспільного життя».
Виходячи із рішення Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року № 10 – рп /99, цей законопроект слід кваліфікувати як зазіхання на засади конституційного ладу в Україні.
Законопроект фактично прирівнює російську мову до державної, забезпечуючи її обов’язкове використання та подальше поширення на більшості території України за рахунок української та інших мов. У разі його ухвалення державна українська мова ставатиме непотрібною, вона повсюдно витіснятиметься з ужитку оскільки зникне мотивація до її опанування.
Ми дуже уважно прочитали і проаналізували законопроект «Про засади державної мовної політики». Чим більше ми вникали в його суть, тим страшніше ставало за долю нашої держави України.
Шановний Президенте, пане Голово Верховної Ради України не дайте можливості україноненависникам Ківаловим, Колесніченкам, Єфремовим та їм подібним знищити українську мову і посягнути на основи нашої державності. Захистіть рідну українську мову та нашу державу Україну!!!
Бо рідна українська мова - це мова Тараса Шевченка, мова нашої української нації, нашої держави, мова- легенда оспівана в піснях і віршах.
Ось як її оспівує наша землячка народна поетеса - піснярка Олена Швейко:
Найпершим для всіх у житті було слово,
Його як матусю, усім дав Господь.
Не знаю у світі країни такої,
Де б мови своєї цурався народ!

Японцям - японська, швидка , промениста,
Англійцям- англійська, м’ягка, чарівна.
А нам - українська, свята материнська,
Для нас у житті найдорожча вона!

Це наша візитка, прекрасна як квітка,
Що нас представляє в широких світах.
Це батьківська пісня, дзвінка, урочиста,
Це з неба і сонця гаптований стяг!
Повік нашу пісню не кинуть за грати
Звучить вона гордо, як срібна струна.
І мову батьківську у нас не відняти-
Вкраїнська державна в нас мова одна!

Лиш їй надаєм ми найвищий цей статус,
Лиш нею живе українська земля!
Ніяка не може із нею зрівнятись:
Для нас вона - СОНЦЕ І СПІВ СОЛОВ’Я !!!

Ухвалено на зборах керівників громадських організацій, політичних партій, громадсько-політичних діячів 2 липня 2012р.
1. Керівник районного штабу Об’єднаної опозиції «Батьківщина»
Акришора О. П.
2. Голова Вижницького міського осередку Політичної Партії «Фронт Змін»
Єрема Р. І.
3. Голова районного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка
Никифоряк Д. М.
4. Голова районної партійної організації «Наша Україна»
Шевчук І. В.
5. Голова районної громадської організації «Вижниця наш дім», голова районної громадської організації «Жінки Батьківщини»
В’ятковська Н. Т.
6. Голова районної громадської організації «Батьківщина молода»
Бойко В. М.
7. Голова творчого клубу « Хризантеми» села Іспас
Швейко О. О.
8. Голова клубу «Німчич» творчої інтелігенції Вижниччини
Попадюк М. М.

9. Голова районного товариства репресованих та політичних в’язнів
Анич О. Г.

10. Директор Вижницьго краєзнавчого музею
Іванюк М. С.
11. Голова районної організації товариства «Гуцульщина»
Марчук В. Г.
12. Голова районної партійної організації «Народний рух України»
Гришин-Грищук Б. І.
13. Голова районної організації «Союз українок», голова районної
партійної організації УНП
Грібович О. С.
14. Голова районної громадської
організації «Молодіжний блок» Сенчук Р.І.
СХОЖІ НОВИНИ:
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"