Новини
Колонка автора

Ігор БУРКУТ, політолог:

ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИ ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИНамагаючись підірвати Україну зсередини, Кремль постійно удосконалює пропагандистську зброю. На жаль, київське чиновництво своєю зажерливістю лише сприяє успіхові ворожої пропаганди, підриваючи віру простих українців у неминучість нашої перемоги. Масове розчарування у діях нинішньої влади є не менш небезпечним, ніж поразки на фронтах неоголошеної війни з Росією. Досить успішною для Кремля є ставка на використання в антиукраїнській пропаганді проросійських публіцистів з числа громадян України.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестамиУже вкотре у Чернівцях відбувається велике дійство, яке досі чомусь називають «Маланкою». Цього разу воно повністю і остаточно загубило свою автентичність, народність і самобутність.
Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами перебраних чоловіків і жінок.

Ігор БУРКУТ, політолог:

КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУ КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУНайстрашнішим ворогом Української держави нині є навіть не російський агресор, а корумпованість вітчизняної псевдо-еліти. На цьому постійно наголошують наші західні партнери, вимагаючи від офіційного Києва справжньої боротьби проти цього потворного явища, а не звичної імітації антикорупційних заходів. Відсутність такої боротьби ставить під сумнів саме існування нашої держави, а відтак є смертельно небезпечним для подальшої долі українського народу. До чого призводить масове невдоволення продажністю влади, демонструють приклади Ірану, де прокотила кривава хвиля народних виступів, і сусідньої Болгарії - де готується сепаратистський референдум.
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
Впродовж 23-24 та 25-26 січня 2018 року за участі представників Міністерства фінансів України та Проекту "Гендерне бюджетування в Україні" для представників фінансових органів міст, районів і об'єднаних територіальних громад буде проведено тренінги з питань гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерної рівності та методики проведення гендерного аналізу бюджетих програм місцевих бюджетів.
в обласній державній адміністрації (каб. №418) відбудеться брифінг директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Оксани Андрієць, заступника директора Департаменту охорони здоров’я ОДА – начальника управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Марії Поліщук та в. о. директора Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Наталії Гопко на тему: «Кір та інші інфекційні захворювання».
Журналістів поінформують про епідемічну ситуацію в області щодо захворюваності на кір, засоби профілактики та протидії захворюванню, які здійснюють в краї для ліквідації спалаху, рівень охоплення щепленнями від кору, стан наявності вакцини, надання медичної допомоги захворілим тощо. Крім того, керівники системи охорони здоров’я поінформують про те, які ще інфекційні захворювання загрожують буковинцям вже найближчим часом, і розкажуть, як від них можна вберегтися.
22 січня 0 14:00 за участі голови обласної державної адміністрації Олександр Фищук в приміщенні обласної філармонії ім. Д. Гнатюка відбудуться урочистості з нагоди Дня Соборності України.
в сесійній залі міської ради скликається 48 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання. На розгляд засідання виноситься 52 питання.


Календар
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Партнери

Сокира для Обранця (п'єса)

28-07-2011, 12:24 / Коментарів: 1
Сокира для Обранця (п'єса) Стисла інструкція з насильницької зміни неконституційного ладу

Дійові особи:


Щирий Патріот

Простой Роботяга

Маленький Українець

Народний Обранець

Сержант Міліція

Сокира

ДІЯ ПЕРША.

Невелике місто десь у Східній Європі. Вулиця Хрещатик. З нагоди неділі вулиця відкрита для пішоходів. Серединою вулиці, замріяно споглядаючи сталінський ампір, мандрує Щирий Патріот. На ньому на два розміри більша, ніж треба, вишиванка чорно-червоних кольорів, вдало доповнена костюмом-трійкою, притаманним офісному планктону, який хоче вислужитись перед начальством навіть у вихідний (хоча чудово розуміє, що ніколи з начальством на вулиці не зустрінеться). Краватка – консервативних кольорів. На ліве вухо Щирого Патріота начеплено імпортний пристрій Bluetooth.

До Щирого Патріота підходить Простой Роботяга.

Простой Роботяга:

Брат, закуріть ні найдьотся?

Щирий Патріот (дістає пачку Parliament Lights):

Та прошу пана.

Простой Роботяга (агресивно):

А как ето там у панов говорят? Дозвольте запалити цигарку?

Щирий Патріот (водночас і повчально, і налякано):

Палять сільраду. А сигарети курять. (Впадаючи в менторський тон) Тут головне – не плутати те, що куриться з наголосом на перший склад, із тим, що куриться, або курить, з наголосом на другий. Скажімо, курява на дорозі...

Простой Роботяга (не слухаючи):

Да, палить сільраду – ето харашо би. Да і не тільки сільраду...

Щирий Патріот (уриває свою промову):

А ви, даруйте за цікавість, звідкіля будете?

Простой Роботяга:

Ну, с Макєєвки.

Щирий Патріот (зневажливо):

І як воно там?

Простой Роботяга (ще більш зневажливо):

А як вєздє. Шо, вам може тут, в Кієвє, сільно хорошо?! Зажралісь тут, а ми горбатімся!

Щирий Патріот (істерично):

Бо ви ж там у Макіївках наобирали оцих-о! А, як кажуть у нашому мудрому народі, бачили очі, що купували – їжте, аж повилазьте!

ДІЯ ДРУГА

Ті ж, Народний Обранець і Сержант Міліція.

Народний Обранець визирає з-за керма ексклюзивного Бугатті, на якому полюбляє їздити тоді, коли не їздить на Астон-Мартіні, на якому, в свою чергу, полюбляє їздити, коли йому набридає їздити на Бентлі, котрим кермує його головний шофер, або на Майбаху, котрим кермує шофер N2.

Народний Обранець (сигналить).

Простой Роботяга:

Вот же сука, тут же пєшеходна зона по виходним.

Щирий Патріот:

Оно, йому скажи (кивком голови показує на Сержанта Міліцію, який стоїть на перехресті, незворушно спостерігаючи маневри ексклюзивного Бугатті).

Народний Обранець, ледь дочекавшись, доки з його шляху заберуться дві матусі з дитячими візочками, тисне на газ, проїжджаючи в напрямку Арена-Сіті. Сержант Міліція віддає йому честь.

Простой Роботяга:

А я його знаю. Помню, у нас у Макєєвкє боєвіком був, понял? Но поднялся – єщьо в девяносто восьмом городскім дєпутатом стал.

Щирий Патріот:

У Макіївці? Ти ба. А до Ради він, прошу пана, за нашим округом обирався. Дві тисячі другого року. У Львівській області. Такою вишуканою мовою, курва, розмовляв!

Простой Роботяга (іронічно):

А вам аби мовой, то і харашо. А шо он бандіт – так ето нє колишет?

Щирий Патріот (намагаючись змінити тему):

Їздив, курва, тоді на Майбаху. Зараз, кажуть, на Бентлі пересів. А отсеє – і геть нове щось...

Простой Роботяга:

А у нас пацани говорят, шо у нього девятнадцать автомобілів в гаражі, но особєнно любіт на Астон-Мартінє вшкварить.

ДІЯ ТРЕТЯ

Ті ж і Маленький Українець.

Маленький Українець – особа двометрового зросту, з м'язами коваля з народної казки, й довгастим пакунком дивної форми під пахвою.

Маленький Українець:

Доброго дня. Вибачте, а як пройти на вулицю Грушевського?

Щирий Патріот показує.

Маленький Українець:

Дякую. А на вулицю Банкову?

Щирий Патріот:

Та, прошу пана, туди ж, тільки поворот раніше, і вгору, а тоді другий поворот праворуч буде.

Маленький Українець:

Спасибі (Збирається йти).

Зі в'їзду до Арена-Сіті раптом вилітає ексклюзивний Бугатті, з вереском шин і гальм повертає на Хрещатик і врізається в стовп. З-під капоту негайно починає йти дим. З розчахнутих дверцят викочується Народний Обранець.

Щирий Патріот і Простой Роботяга (разом):

Прієхал, сволочь!

Доїздився, курвамать!

Народний Обранець (почувши):

Ты пасть заткни, понял?! І ти теж пельку стули!

Щирий Патріот та Простой Роботяга злякано відступають, боязко косуючи на Сержанта Міліцію, котрий незворушно дивиться в протилежний бік.

Народний Обранець:

Та ви знаєте взагалі, хто я такий?! А может, вы еще и не знаете, кто я?!

Щирий Патріот та Простой Роботяга (покірно мовчать).

Маленький Українець:

То Ви (дивиться на власну долоню, де криво-косо чорнилом зроблений якийсь короткий запис) громадянин Обранець Н.?

Народний Обранець (гордовито випроставшись, струшує сміття з ексклюзивної краватки):

Саме так, шановний, саме так. Бачте (вказує на Щирого Патріота та Простого Роботягу) , як розпалюють ворожнечу між нами деякі, розумієте, донецькі... Я уж не говорю о всякой бандеровщине. А ведь всех нас объединяет праздник Великого Октября и 9 мая! Слава Україні, Героям слава!

Маленький Українець (флегматично):

То нам саме до вас.

Народний Обранець (із підозрою дивиться на Щирого Патріота та Простого Роботягу, чиї поведінка, та й розміри, все більше нагадують наляканих мишей):


Ми – це хто? В смысле, кто это?

Маленький Українець (видобуваючи зі свого пакунку банальну проммагівську Сокиру):

А громадський рух на підтримку реформ. Після яких нас оце тіки двоє в усьому селі осталося...

Народний Обранець:

Эй... ты что... тобто ви що... Я, между прочим, работодатель! Еуропа того не гратулюватиме! Мілі-і-і-іція!!!

Сокира:

Лусь!

ДІЯ ОСТАННЯ

Ті ж і Сержант Міліція

Сержант Міліція (підходить, бачить труп Народного Обранця):

В чьом дєло?!

Маленький Українець мовчки піднімає з асфальту Сокиру.

Сокира (застережливо):

Дзень!

Пауза.

Сержант Міліція:

Яке прикре самогубство!

З А В І С А.

Олександр Михельсон
Журналіст "Українського тижня"
СХОЖІ НОВИНИ:
29 липня 2011 00:18 - Адам з написав(ла): в матеріалі
Треба всім демократичним силам об`єднуватися, а якщо не обєднуватися, то хоча б не гризтися між собою і вести спільно узлагоджені дії. У 2004 році демократичні сили виступали як єдина команда і перемогли на виборах режим Кучми і Януковича. У 2010 році кожний з кандидатів був за себе, а з демократичних кандитатів Юлю майже ніхто не підтримав, і переміг Янукович. І була кара божа. У 2012 році також потрібні злагоджені дії для перемоги опозиції.По одинці нас усіх пересаджають. Єднаймося, любімося. Генеральна битва попереду. Все вирішиться у 2012 році. 2012 рік буде переломним у війні. Готуймося.
Будьмо уважні.
29 липня 2011 09:07 - опришок з написав(ла): в матеріалі
А що нам робити зі зрадниками у демократичному таборі: Гасюком, Баглаєм, Галицем,Бурлакою, Павлюком і тисячами інших хто вчора рвав на собі вишиванки і клявся у вірності Україні, а сьогодні служить Януковичу і продає Україну. Допоки з ними не буде вирішено питання про обєднання годі й говорити
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"