роздрукувати цю сторінку Друк сторінки

 

 

  Перший театр на західно-українських землях, заснований у 1848 році місцевим священиком Іваном Озаркевичем, ось уже 162 роки не тільки не загубився в мороці історії, але й піднісся до нових творчих висот.
  Уся історія становлення Коломийського академічного обласного українського драматичного театру - це наполегливе виборювання права на існування, самобутнього шляху розвитку, власного оригінального художньо-естетичного обличчя.
  3 Коломиєю пов’язали долю кращі актори свого часу, пат-ріоти українського театру Микола Бенцаль, Володимир Блаватський, Іванна та Іван Біберовичі та багато інших. Свого часу в театрі працювали відомі актори національної сцени Василь Симчич та заслужена артистка України Оксана Затварська. Вибухом емоцій супроводжувався кожний вихід на сцену улюбленців публіки Діни Жолобайло та славної пам’яті Iropя Салія.
  Зберігаючи і примножуючи славну історичну традицію зачинателів національного театрального руху, Коломийський театр щороку тішить глядачів новими творчими надбаннями і зростаючою популярністю як в Україні, так і далеко поза її межами.
  З часу відродження у грудні 1989 року за понад два десятиліття новітнього розвитку Коломийський театр поєднав у собі кращі театральні традиції півторастолітньої історії та нові творчі художньо-мистецькі і естетичні здобутки національної драматургії. За цей час здійснено постановку майже 70 вистав. В основі репертуару – оригінальні вистави, сценічні першопрочитання, які й визначають художньо-мистецьку концепцію театру. Впродовж останніх років на сцені Коломийського театру щорічно відбувається не менше 4-5 прем’єр. Кращі вистави Коломийського драматичного театру неодноразово ставали дипломантами поважних фестивалів.
  Кожним своїм днем театр працює на перспективу, а колектив налаштований на злагоджену і напружену працю, закріплення досягнутих успіхів та взяття нових творчих вершин.
  Перебуваючи у постійному творчому пошуку, оминаючи спокуси створення безглуздих видовищ на потребу дня, Коломийський театр звертається до непростих, змістовно наповнених творів, заряджених етно-національною енергетикою творення добра, любові, гармонії і краси.
  На робочому столі і в творчому осмисленні головного режисера і художнього керівника театру Дмитра Чиборака – нові небуденні твори: «Дон Жуан з Коломиї» Леопольда фон Захера Мазоха, «Гаргон» Гната Хоткевича, «Отак загинув Гуска» Миколи Куліша, «Можна грошима річку загатити» Г. Хоткевича. Незабаром вони теж стануть чудовими виставами.
  На світлині: такий сьогодні колектив театру.

   

   

  закрити вiкно