роздрукувати цю сторінку Друк сторінки

 

 

  Народний артист України, член Національної комісії ЮНЕСКО, Національної спілки театральних діячів, Національної спілки кінемато-графістів, викладач театрального інституту ім. І. Карпенка-Карого. У Коломиї сформувався як особистість. Тут пішов у народний театр до Василя Симчича.

  - Пане Олександре, по-діліться своїми передчуттями перед поїздкою на Коломийський фестиваль.
  -Я дуже радий, що в Коломиї, моєму улюбленому місті, де я отримав чудову школу від талановитого українського актора Василя Симчича, де сформувався як особистість, є такий театр. Дуже втішений, що Коломийський театр має високий професійний статус академічного, що його відновили і розвивають. Я зі свого боку підтримую тісні стосунки з містом і його мистецькими колами, приїжджаю, щойно випадає нагода, і надалі буду всіляко допомагати. І, нарешті, я дуже задоволений тим, що Коломия запрошує на Другий фестиваль сценічних першопрочитань, де я працюватиму у складі журі. Переконаний, що отримаю незабутні враження, та поспілкуюсь з давніми друзями і колегами.

  -Що би Ви особисто змінили в сучасному театрі, якби така нагода трапилася?
  -Я б домагався, щоб у театр відбиралися актори й інші працівники не на постійній основі, а на конкурсній. Той, хто може, той нехай і працює. Такою була й є моя позиція віддавна. А ще я би примусив Верховну Раду нарешті прийняти Закон про благодійницьку діяльність. Скажімо, якщо людина хоче не три відсотки, а 15, 20 віддати на розвиток гуманітарної сфери - культури, освіти, охорони здоров’я, – нехай це зробить. Вона перебирає на себе функції держави. Але й держава тоді повинна звільнити ці кошти від оподаткування.

  - Ваші побажання організаторам імпрези.
  - Хочу побажати, аби фестиваль жив довго, щоб ця чудова традиція продовжувалась у майбутньому, щоб приїжджало багато добрих і знаних гостей, щоб було багато глядачів, і щоб все це сприяло розвитку нашого українського театру і міста Коломиї.

  Розмовляла
  Тетяна КРАТКО


   

   

  закрити вiкно