роздрукувати цю сторінку Друк сторінки

 

 

   

  Є у наших румунських сусідів дивне свято — «Уніря», що у перекладі означає «возз’єднання». Відзначають його 1 грудня, і може, хай би собі святкували в своїй хаті, якби не одна обставина: святкують вони річницю розбійного загарбання Румунією Буковини та Бессарабії у 1918 році.
  Черговий панрумунський шабаш «Уніря» у Сучаві відзначали цього року зі справжніми гарматами та солдатами. Важко сказати, навіщо орга-нізаторам дійства здалася та інсценізація, але їм чомусь видалося дуже мальовничим показово постріляти з гармат у бік українського кордону під глузливі посмішки присутніх. Крім бравих вояків під керівництвом голови Сучавської повітової ради Джордже Флутура, у бойових діях взяла участь і група буковинських партизанів на чолі з депутатами Чернівецької облради Аурікою Божеску та Василем Терицану. За мужність та хоробрість у боях за румунську ідентичність всіх партизанів нагородили румунськими медалями та орденами. Чи говорили вони відповідно до військового статуту «Служу румунському народу», редакції невідомо. Тим часом українцям лишається губитися у здогадах, що це було? Репетиція повторення аґресії 1918 року чи тактичні навчання військ країни НАТО? А чи просто маразм.
   

  Ан.Тонеску

  P.S. Українські депутати на грудях носять медалі «90 років «Уніря» (возз’єднання — рум., загарбання — укр.). Тож якої держави депутати Божеску і Терицану?
   

  закрити вiкно