Новини
Колонка автора

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна» Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна»Депутат Чернівецької обласної ради Ольга Кобевко виступила на сесії з різкою критикою буковинської влади. Однаково дісталося як Фищуку, голові ОДА, так і Мунтянові, голові облради.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Сміття політичне у Чернівцях Сміття політичне у ЧернівцяхПолітика в Україні – це велике і смердюче сміття. Воно одних виносить на вершини, інших кидає у політичну безодню. Ще недавно мер Львова Андрій Садовий вважався єдиним конкурентом Порошенкові на виборах президента України. І тут з’явилося сміття. Воно не тільки у Львові, а й по всій Україні похоронило рейтинги Садового і викинуло його на маргінал політики.

Ігор БУРКУТ, політолог:

МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮ МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮВпродовж багатьох років Польща виступала в Європі адвокатом України. Нині ситуація різко змінилася: низка польських політиків почала вимагати від нашої держави змінити політику національної пам'яті й прийняти той варіант історії українсько-польських відносин, який сучасна Варшава вважає "єдино вірним". А цей варіант дивним чином майже збігається з історичними стереотипами, що проповідує путінська Москва...
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Популярне за тиждень
Що, Де, Коли
18 листопада о 12.00
скликається 42 позачергова сесія Чернівецької міської ради.
у офісі Чернівецької територіальної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (м. Чернівці, вул. Сімовича, 21а) відбудеться прес-конференція народного депутата України, голови Чернівецької територіальної організації Партії Івана Рибака щодо підсумків виборів до ОТГ 29 жовтня, результатів впровадження реформ в Україні та подальших планів роботи Партії.
20 листопада о 15:00 в читальному залі Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка відбудеться історико-просвітницька година «Не підлягає забуттю».
в області відбудеться низка заходів [b]з нагоди Дня Гідності та Свободи[/b].
[b]о 14.00[/b] на Центральному кладовищі Чернівців відбудеться[b] панахида та покладання квітів і лампадок до могил Героїв Небесної Сотні та загиблих в АТО[/b].
[b]О 18.00[/b] на Центральній площі відбудеться [b]молебень за загиблими під час Революції Гідності, віче та мистецька акція за участю громадських діячів, митців області «Україна гідна свободи».[/b]
Також в районах області буде проведено цикл тематичних круглих столів.
у сесійній залі міської ради скликається 43 позачергова сесія Чернівецької міської ради.
На розгляд позачергової сесії вноситься одне питання: Про обрання секретаря Чернівецької міської ради УІІ скликання.


Календар
«    Листопад 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Партнери

Цей бідний багатий Ахметов

24-04-2012, 14:16 / Коментарів: 0
Цей бідний багатий АхметовНайбагатший громадянин України живе... в орендованому палацi.
Народний депутат Ринат Ахметов днями оприлюднив свою декларацiю про доходи. Вiдповiдно до неї, офiцiйний дохiд багатiя, чиї статки оцiнюють у 16 мiльярдiв доларiв, 2011 року становив... лише трохи бiльше як 400 мiльйонiв гривень.

Але ще бiльше вражає iнше. У податковiй декларацiї Ринат Ахметов зазначив, що володiє двома квартирами у Києвi, загальною площею 1242,1 квадратних метра i гаражем 60,8 "квадрата". А житловий будинок у Донецьку загальною площею 8097,8 квадратних метра, у якому, власне, Ахметов i живе, вiн, як виявилося, орендує -- за 21,6 мiльйона гривень на рiк.

Цiна оренди солiдна: витрати Ахметова на винаймання житла, якщо вiрити його декларацiї, становлять 225 тисяч доларiв на мiсяць. Але, враховуючи, що його хатинку в Донецьку iнакше, як палацом, не назвеш, вартiсть її оренди видається досить правдоподiбною.

Вона розкiшна настiльки, що навiть Букiнгемський палац британської королеви хай сховається. Це -- кiлькаповерховий маєток на територiї колишнього ботанiчного саду Донецька. Його фасад прикрашають скульптури i позолота. А перед входом у хороми олiгарха, просто як у славетному Версалi, на сонцi виграє система фонтанiв. Неподалiк будинку для Ахметова викопали озеро, на березi якого спорудили так званий ахмет-сарай -- кiлька котеджiв i рибальський будиночок...

Та ось у те, що мiльярдер Ахметов, який, за чутками, недавно став власником найдорожчого пентгауза в Лондонi за 136 мiльйонiв євро, не може собi дозволити придбати садибу в Донецьку, де постiйно живе, ну зовсiм не вiриться. Крiм того, постає логiчне питання, хто ж той олiгарх, котрий отримує вiд нього орендну плату за палац?

Вiдповiдь на цю загадку ми знайшли в розмовi з першим заступником голови комiтету Верховної Ради з питань фiнансiв, банкiвської дiяльностi, податкової та митної полiтики Сергiєм Терьохiним, а також з юристом Дмитром Євдокимовим.

-- Чи справдi Ахметов не може купити собi маєток, у якому мешкає?

С. Терьохiн:

-- Треба бути дуже наївним, аби в це повiрити. Насправдi ж рiч у тому, що йому вигiдно не володiти цим шикарним будинком -- для того, аби ухилятися вiд сплати податкiв. Вiце-прем'єр-мiнiстр Сергiй Тiгiпко, а тепер i мiнiстр фiнансiв Юрiй Колобов анонсували введення податку на розкiш в Українi. Ахметов, як iз помпою оголосив Янукович, сплачуватиме його, пообiцяв же, мовляв, Президентовi особисто. Але насправдi платитиме вiн копiйки за свої "офiцiйнi" квартири, а за маєток iз велетенським палацом, в якому живе, не платитиме державi нiчого, бо це ж, мовляв, не його!

Якби палац належав йому, сума податку, за нинiшнiм проектом Тiгiпка, мала б становити 2% мiнiмальної зарплати за кожен квадратний метр загальної площi розкiшного будинку. Або майже 250 тисяч гривень до бюджету України.

Д. Євдокимов:

-- Iз 1 липня, вiдповiдно до Податкового кодексу, в Українi також запровадять податок на нерухомiсть. I його Ринат Леонiдович також не платитиме, хоча мав би. Для будинкiв, житлова площа яких перевищує 500 квадратних метрiв, ставка податку буде 2,7% мiнiмальної зарплати, встановленої законом на 1 сiчня звiтного року.

На початку цього року мiнiмальна зарплата була 1073 гривнi. Отже, 2,7% -- це приблизно 29 гривень. Саме таку суму вiд Ахметова вимагала б Податкова за кожен квадратний метр житлової площi його палацу, починаючи з 251-го.

Кухнi, туалети, коридори, гардероби, комори тощо не враховують. Припустимо, житлова площа його маєтку становить 80% загальної площi, або 6500 "квадратiв". Iз них 250 квадратних метрiв -- не оподатковують, бо на них поширюється так звана податкова пiльга. Залишаються 6250 "квадратiв", якi ми маємо помножити на 29 гривень, щоб дiзнатися, який податок мав би сплатити Ахметов у бюджет Донеччини за свiй "будиночок". У пiдсумку -- понад 180 тисяч гривень.

-- Чи платитиме цi податки той, у кого Ахметов орендує свiй палац?

С. Терьохiн:

-- Ахметов -- не дурний. Юридично "хатка" в Донецьку йому справдi не належить, але фактично її власник, звiсно ж, вiн. Як це? А дуже просто. 2008 року вiн передав право власностi на значну частину своїх активiв, вартiстю 5 мiльярдiв доларiв, офшорнiй фiрмi, розташованiй на Кiпрi. Простiше кажучи, свої "заводи та пароплави" вiн "iнвестував" у невiдомий бiзнес якоїсь кiпрської компанiї.

Як вiдомо, людинi, котра не бажає сплачувати податки в бюджет рiдної держави, створити офшор на Кiпрi дуже просто й вигiдно. Приблизно за 4,5 тисячi доларiв можна придбати фiрму на сонячному середземноморському островi й економити мiльярди. Юридично фiрмочка належатиме пiдставнiй особi, якомусь мiсцевому жителю, але всiма грiшми, якi надходитимуть на її рахунки, розпоряджатиметься лише її тiньовий засновник-багатiй.

Ахметов уже кiлька рокiв успiшно використовує цю схему. Думаю, донецький маєток також виявився серед його численних "iнвестицiй" в економiку Кiпру. У своєї ж офшорної фiрми Ринат Леонiдович, найiмовiрнiше, i винаймає розкiшне житло. За таку суму, яку вiн сам собi встановив, -- грошi, якi вiн сплачує за оренду у свiй офшор, усе одно належать йому.

-- Але ж у Податковому кодексi зазначено, що податок на нерухомiсть, який почне дiяти з 1 липня, сплачують i юридичнi особи-нерезиденти, котрi володiють житлом в Українi. Виходить, власник офшору, за законом, теж має платити?

Д. Євдокимов:

-- За законом -- так. Але той самий закон чiтко не зазначає, яким чином податкова має стягувати податок. Сказано лише, що юридичнi особи самi розраховують суму податку на нерухомiсть, яка є у їхнiй власностi, розбивають її на 4 квартали i сплачують рiвними частинами до держбюджету. Юридичних осiб-нерезидентiв має представляти в Українi юридична або фiзична особа-резидент як податковий агент. Однак будуть вони платити цей податок чи нi, фактично залежить лише вiд їхньої совiстi.

Iноземнi фiрми, особливо офшорнi, притягнути до вiдповiдальностi за несплату цього податку буде дуже нелегко. Насамперед тому, що складно вiдшукати їхнiх власникiв. У цьому й полягає основна "фiшка" офшорних схем. Та й коли вiдомо, що тiньовий власник офшорної фiрми, яка заборгувала державi Україна мiльйони за його житло, -- олiгарх Ринат Ахметов, думаю, нiхто "бавитися" у доведення його причетностi в судах навiть не намагатиметься. Хiба буде "зв'язуватися" українська податкова з
офшорною фiрмою спонсора Президента?..

Олександра ТАМКОВА
Джерело
СХОЖІ НОВИНИ:
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"