Новини
Колонка автора

Петро КОБЕВКО, журналіст:

На Буковині засуджено АТОвців, яких звинувачують у пограбуванні голови суду На Буковині засуджено АТОвців, яких звинувачують у пограбуванні голови судуМинулого року хтось пограбував голову Чернівецького обласного господарського суду Бориса Євграфовича Желіка.
Взяли 10850 євро. Майже таку суму готівки задекларував потерпілий. Щоправда там ще проходила невеличка сума у доларах США (200 доларів) та 3000 гривень.
Ще не встигли отямитися пограбовані, дружина та сам Борис Євграфович, як поліція «визначила», що розбійний напад вчинили АТОвці.

Олександр КОЖОЛЯНКО, етнолог, доктор історичних наук:

ЗЕЛЕНІ СВЯТА НА БУКОВИНІ ЗЕЛЕНІ СВЯТА НА БУКОВИНІ“Запрошую і беру тебе у гощі (гості) на Зилені свєта, аби видів мій двір, хату, загорду, Світ твій, Боже, красен на Зелений день!»

Ігор БУРКУТ, політолог:

НОВИЙ ЕТАП ПРОТИСТОЯННЯ НА ДОНБАСІ НОВИЙ ЕТАП ПРОТИСТОЯННЯ НА ДОНБАСІЗамість АТО на Донбас прийшла операція об'єднаних сил (ОСС), і в українських засобах масової інформації негайно з'явилися нові акценти. Якщо раніше йшла мова насамперед про власні втрати, то тепер постійно говорять і про втрати росіян та їхніх найманців. З'являються повідомлення про те, що українські війська здійснюють рейди у тил противника, проводять операції, які покращують їх становище на фронті. Йдеться вже навіть про звільнення окремих населених пунктів. Чому відбулися такі зміни?
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
у великій залі Центрального Палацу культури м. Чернівців відбудеться творчий звіт аматорських та народних колективів перед громадою міста. Народні аматорські танцювальні та хореографічні колективи «Весна», «Алегро», «Юність», циркова студія «Капітошка», клуб бального танцю "Промінь" подарують глядачам нові постановки танців. У виконанні народної аматорської оперної студії, вокального гурту "Козацька Берегиня", дитячої вокальної студії «Шарм» та вокально-інструментальний ансамблю "Карпати" прозвучать різножанрові українські пісні, а інструментальні оркестрові колективи - народний аматорський оркестр народної музики "Буковина" та народний аматорський духовий оркестр виконають відомі буковинські інструментальні твори.
Вхід вільний
в сесійній залі міської ради скликається позачергова сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання.

Сесія скликається з метою
у Мармуровій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбудеться концерт хорової музики «Буковинська весна», започаткований секцією хорового диригування кафедри музики у 2016 році.
27 травня
у Літературному целанівському центрі (м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 51) відбудеться лекція Михайла Крайса на тему «Антологія єврейського гумору від витоків до сучасності».
у залі засідань департаменту житлово-комунального господарства міської ради, II поверх, (вул. Героїв Майдану, 176) відбудуться громадські слухання з питання зміни тарифів на проїзд у громадському електричному транспорті.
до 15 червня

Календар
«    Травень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Партнери

ВІД МИНУЛОЇ ПЕРЕМОГИ ДО МАЙБУТНЬОЇ ПОРАЗКИ

3-05-2018, 14:43 / Коментарів: 0
ВІД МИНУЛОЇ ПЕРЕМОГИ ДО МАЙБУТНЬОЇ ПОРАЗКИ У Росії у перші травневі дні шабаш "побєдобєсія" досяг кульмінації - як завжди напередодні 9 травня. Путінські слова "ми - народ переможець" діють на бездумну масу обивателів подібно наркотику. А влада використовує емоційну хвилю для мобілізації простолюду на нові війни. Москва вже чотири роки здійснює агресію проти України на Донбасі, ще й влізла у громадянську війну в Сирії. Їй потрібне свіже "гарматне м'ясо" і його готують постійно, особливо шляхом "військово-патріотичної пропаганди", яка спирається на безмірне возвеличування "Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні". Проте вічних переможців не буває, самовпевненість і самовихваляння ведуть лише до майбутніх поразок. Приклад Франції підтвердив цю просту істину: французи настільки упивалися своєю перемогою над Німеччиною у Першій світовій війні, що проґавили значне підсилення німців у 30-і рр. і потерпіли від них поразку у 1940 році.
Москва втрачає відчуття реальності
З приходом до влади у Москві чекіста Путіна ця країна поступово відмовлялася від сучасних принципів міжнародного права, а поверталася до архаїчних методів ведення політики, давно відкинутих високорозвинутими країнами. Каральні операції проти своїх громадян на Північному Кавказі, агресивні війни з Грузією і Україною, нахабне захоплення Криму найповніше характеризують її методи. Свою злочинну діяльність вона намагається замаскувати безмежною брехнею, створивши систему пропаганди, що за безсоромністю вже значно перевищила геббельсівську. А зовнішню підтримку намагається забезпечити за допомогою небаченої раніше корупції, щедро підкуповуючи іноземних політиків і журналістів. Донедавна грошей вистачало: ціни на російські нафту і газ приносили Путіну величезні кошти.
За старою лубянською звичкою нинішні чекістські правителі Росії широко використовують у своїх інтересах міжнародних терористів. Адже у світі вважається доведеним, що арабський тероризм виник у часи СССР за допомогою Москви, вона ж інспірувала діяльність різноманітних "червоних бригад" і тому подібних терористичних організацій у Західній Європі. Агенти совєтських спецслужб за вказівкою Москви вбивали за кордоном тих, кого Кремль вважав "небезпечними зрадниками" - від знаменитого політика Л.Троцького до маловідомих офіцерів КДБ, які тікали на Захід, щоб забезпечити собі заможне життя.
Практику подібних вбивств продовжують нині путінські чекісти. Але світ значно змінився, і безкарними такі злочини вже не залишаються. Недавня спроба чекістів отруїти колишнього полковника російської військової розвідки та його доньки на території Великої Британії призвела до різкого загострення відносин Лондона з Москвою. Використання росіянами нервово-паралітичного газу "Новачок" у цій операції створила загрозу масового ураження британських громадян, що викликало відповідну реакцію Лондона та його союзників. А Кремлю вона не віщує нічого доброго.
Колись Європа була роз'єднаною, у ній виникали тимчасові альянси, проте не було міцного союзу, що об'єднував би більшість держав. А нині є Європейський Союз, є й військово-політичний альянс НАТО, в якому об'єднані не лише європейські держави, але також США, Канада, Туреччина. З цими силами необхідно рахуватися, інакше можна опинитися на узбіччі історії. Проте Путін живе реаліями ХІХ століття і використовує політичні методи, характерні для далекого минулого. Його стратегічною метою є досягнення Росією статусу "великої держав", для чого треба насамперед зруйнувати і ЄС, і НАТО.
Саме на це і спрямовані зусилля Кремля, що постійно використовує підкуп, залякування, шантаж. Його агентура намагається поставити під свій контроль різноманітні політичні сили, роблячи ставку в деяких європейських державах на крайніх правих і крайніх лівих. Проголошуючи себе "переможцями фашизму", нинішні правителі Росії насправді всіляко підтримують зарубіжний неофашистський і неонацистський набрід, щоб за його допомогою розхитувати стабільність Європи і приводити до влади у європейських країнах своїх прибічників.
Захід починає розуміти небезпеку
Система міжнародних відносин, створена в результаті Другої світової війни, дозволила довго підтримувати стабільність в Європі, що викликало благодушність у багатьох політиків. Проте розпад СССР і СФРЮ засвідчили появу нової реальності, що вимагала відмови від м'якосердих ілюзій. На початку 90-х рр. на Балканах спалахнули військові конфлікти, найбільші з 1945 року. А російська агресія проти України у 2014 р. показала, що Третя світова війна з гіпотетичної раптом може стати реальною. Обидві світові війни (1914-1918 та 1939-1945 рр.) починалися на Сході Європи, і нині кровопролиття спалахнуло у цьому особливому регіоні.
Правда, його небезпеку Захід зрозумів не відразу. Недоторканість українських кордонів гарантували Будапештським меморандумом провідні ядерні держави світу, але коли Росія, один із "гарантів" віроломно напала на Україну, інші "гаранти" лише висловили "глибоку стурбованість". Воювати за нас не хоче ніхто, кожний виходить перш за все з власних інтересів. А європейські держави залежать від російських енергоносіїв і ризикувати своїм добробутом заради захисту красивих принципів не збираються. Путін врахував таку реакцію - недарма він з презирством ставиться до західних політиків. Втім, цього разу прорахувався.
Його політика виявилася надзвичайно нахабною, і провідні держави Заходу, нарешті, побачили у ній небезпеку для себе. Йдеться не лише про застосування росіянами нервово-паралітичного газу на території країни НАТО для терористичного акту. Все більше доказів західні спецслужби отримують про підтримку Кремлем різноманітних терористичних рухів і груп у світі. Особливо різку реакцію викликало втручання лубянських хакерів у президентські вибори в США і Франції, в агітації за вихід Великої Британії з ЄС, у стимулювання сепаратистського руху в Каталонії тощо.
Захід побачив, що необхідно захищатися, доки Путін ще не розв'язав збройної агресії проти країн НАТО. А справа йде до того: проросійські організації в Латвії вже проводять масові маніфестації з вимогою "захистити російську мову" у цій країні. Як її захищають "зелені чоловічки", засвідчив приклад Донбасу. Інтелектуальна частина європейців побачила, що йдеться не лише про якусь маловідому західному обивателеві Україну, але й про країну НАТО, у випадку агресії проти якої весь Північноатлантичний альянс мусить прийти на допомогу жертві збройного нападу. А ненависть до НАТО у сучасній Росії постійно стимулюється Кремлем. Найбільш тупій частині суспільства власті "пояснюють", що війна на Донбасі ведеться, мовляв, проти "агресивного блоку НАТО".
Захід ще не вдається до різких дій, обравши тактику введення санкцій проти російського керівництва.Правда, ці санкції постійно розширюють і поглиблюють, і це вже приносить відчутні результати. Але Росія має достатньо сил і засобів, щоб відразу не зазнати краху, ще й в її пропаганді домінує теза, що західні санкції "лише підсилюють матінку-Росію". Як завжди, бажане видається за дійсне. Проте і зайвого оптимізму щодо швидкого послаблення Москви не варто плекати. Санкції санкціями, але ще ефективнішою є підтримка України за рахунок постачання нам сучасної західної зброї. Зокрема, недавно ми отримали американські протитанкові ракети Джавелін, які засвідчили свою високу дієвість.
У народі кажуть, що Господні млини мелють повільно, проте невмолимо. Нинішні події підтверджують цю стару істину. Скільки би Путін не кричав про себе як про "переможця", його поразка наближається невпинно. Шкода лише, що знищення цього архаїчного режиму вимагає значних жертв, й їх мусить нести наш народ. Дорогою ціною доводиться оплачувати вибір, зроблений на Майдані. Але впевненість у його правильності наближає нашу перемогу і ми йдемо до неї. А наш противник - у зворотну сторону, від колишньої перемоги до майбутньої поразки.

СХОЖІ НОВИНИ:
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"