Новини
Колонка автора

Ігор БУРКУТ, політолог:

ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИ ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИНамагаючись підірвати Україну зсередини, Кремль постійно удосконалює пропагандистську зброю. На жаль, київське чиновництво своєю зажерливістю лише сприяє успіхові ворожої пропаганди, підриваючи віру простих українців у неминучість нашої перемоги. Масове розчарування у діях нинішньої влади є не менш небезпечним, ніж поразки на фронтах неоголошеної війни з Росією. Досить успішною для Кремля є ставка на використання в антиукраїнській пропаганді проросійських публіцистів з числа громадян України.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестамиУже вкотре у Чернівцях відбувається велике дійство, яке досі чомусь називають «Маланкою». Цього разу воно повністю і остаточно загубило свою автентичність, народність і самобутність.
Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами перебраних чоловіків і жінок.

Ігор БУРКУТ, політолог:

КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУ КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУНайстрашнішим ворогом Української держави нині є навіть не російський агресор, а корумпованість вітчизняної псевдо-еліти. На цьому постійно наголошують наші західні партнери, вимагаючи від офіційного Києва справжньої боротьби проти цього потворного явища, а не звичної імітації антикорупційних заходів. Відсутність такої боротьби ставить під сумнів саме існування нашої держави, а відтак є смертельно небезпечним для подальшої долі українського народу. До чого призводить масове невдоволення продажністю влади, демонструють приклади Ірану, де прокотила кривава хвиля народних виступів, і сусідньої Болгарії - де готується сепаратистський референдум.
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
Брифінг міського голови Олексія Каспрука сьогодні в 202 кабінеті.
«Громадянське суспільство в нових умовах: виклики, проблеми, перспективи"
Місце проведення: площа Центральна 7, конференц-зал КНТЕІ, ІІ поверх.
Реєстрація за номером телефону: 050-374-62-48 Ігор Кухарчук
в готелі "Буковина" (м. Чернівці, вул. Головна, 141) впродовж 23-24 та 25-26 січня 2018 року за участі представників Міністерства фінансів України та Проекту "Гендерне бюджетування в Україні" для представників фінансових органів міст, районів і об'єднаних територіальних громад буде проведено тренінги з питань гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерної рівності та методики проведення гендерного аналізу бюджетих програм місцевих бюджетів.
Впродовж 23-24 та 25-26 січня 2018 року за участі представників Міністерства фінансів України та Проекту "Гендерне бюджетування в Україні" для представників фінансових органів міст, районів і об'єднаних територіальних громад буде проведено тренінги з питань гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерної рівності та методики проведення гендерного аналізу бюджетих програм місцевих бюджетів.
в обласній державній адміністрації (каб. №418) відбудеться прес-конференція начальника управління культури облдержадміністрації Віри Китайгородської на тему: "Підсумки діяльності галузі культури області у 2017 році".
в прес-залу готелю «Буковина» відбудеться прес-конференція Анатолія Гриценка, лідера політичної партії «Громадянська позиція».
в сесійній залі міської ради скликається 48 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання. На розгляд засідання виноситься 52 питання.
у Чернівцях презентують книгу перекладачки, мандрівниці Ольги Мельник «Ship life. Сім місяців добровільного рабства», що вийшла у «Видавництві 21». Презентація відбудеться у Літературному целанівському центрі (вул. О. Кобилянської, 51) за участі авторки, а також журналіста, історика, літератора-дослідника, знавця тревелогів Юрія Чорнея. Модеруватиме літературознавець Інга Кейван.


Календар
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Партнери

Румунський міністр їде до Чернівців … вибачатися?

8-01-2018, 10:40 / Коментарів: 1
Румунський міністр їде до Чернівців … вибачатися?Згідно із заявою Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна на 11 січня 2018 року в Чернівцях запланована зустріч з румунським колегою Теодором Мелешкану. Про це було ще раз нагадано одразу після гучної провокації з прапорами на будівлі румунського культурного центру ім. Е. Хурмузакі (до речі – української громадської організації), що на вул. О. Кобилянської в Чернівцях. Мовляв, хуліганські витівки на завадять провести плідну зустріч з Міністром закордонних справ Румунії. А може таки завадять?
Офіційно заявлено, що метою зустрічі є моніторинг ситуації з дотриманням прав румунської нацменшини області, в першу чергу, в сфері освіти. Але саме тут до Теодора Мелешкану дуже багато питань.

Чому до цього часу як не було, так і немає в місцях компактного проживання етнічних українців у Румунії жодного(!) дитячого садка, жодної(!) початкової, восьмирічної та середньої школи з українською мовою викладання? Наші брати українці мають лише один ліцей у м.Сігету Мармацієй, повіт Марамуреш (навчається 226 учнів) та п’ять навчальних закладів (студіюють 207 студентів), в яких українська мова вивчається лише як один з навчальних предметів, нерідко факультативно. Навчання здійснюється румунською. Це відбувається в державі, де, за даними представників Союзу українців Румунії, проживає щонайменше 250 тисяч етнічних українців.
І саме на ці порушення прав етнічних українців вказував ще у 2006 році у своєму листі на адресу урядів Румунії та України Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин. Бо ці проблеми були виявлені та зафіксовані спільною моніторинговою групою за участі міжнародних спостерігачів ОБСЄ і Ради Європи.
Ми поспілкувались з членом моніторингової групи, який був свідком згаданих подій у 2006 році та очолював тоді відділ етнополітики Чернівецької ОДА, Тарасом Халавкою. За його словами, у анкетах та протоколах моніторингу зафіксовані прохання етнічних українців щодо відкриття хоча б двомовних класів, а також українських груп в дитячих садочках, українського ліцею в м. Сірет Сучавського повіту, проведення богослужінь українською мовою в православних церквах, створення постійно діючої радіостанції українською мовою, відновлення бібліотек та книгарень тощо. Однак, ми бачимо, що зрушень на краще досі немає. Тому Міністр Т.Мелешкану мав би надати чіткі і зрозумілі пояснення з цього приводу.
Що ми маємо в Україні? Чим може похвалитися Міністр П.Клімкін? Лише в нашій області функціонує 82 (!) загальноосвітніх навчальних заклади з румунською мовою викладання(!). Тобто, здійснюється повний цикл навчання румунською, а не лише її вивчення як предмета. Діє також 66 дошкільних навчальних закладів, в яких румунською мовою виховується майже 3,5 тис. дітей.
Освітні кадри для румуномовних шкіл готують Педагогічний коледж Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича (відділення початкових класів для шкіл з румунською мовою навчання) і філологічний факультет ЧНУ (спеціальність «Румунська мова і література»; спеціальність «Українська мова та література» (для шкіл з румунською мовою навчання), де навчається 130 студентів.
Чому така гігантська різниця? Може Румунія не полишає намірів повернути українські землі до «Великої Румунії»? А отже не зацікавлена у розвитку свідомості та ідентичності українців на своїй території, оскільки це створить проблеми єдності румунської держави.
Чому румунська сторона не визнає результатів моніторингу і висновків міжнародних експертів, зазначених у листі Верховного комісару ОБСЄ у справах нацменшин, від 16 листопада 2006 року? Тому що там чіткою англійською написано: румунська влада не зацікавлена у наданні можливостей для розвитку і збереження української культури як етносу. Відбуваються процеси примусової асиміляції (примушування до приєднання – авт.) до румунського суспільства. Вказана позиція румунської сторони була підтверджена нею у вересні 2017 року під час 6-го засідання Змішаної Українсько-Румунської міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин. Державний секретар Міністерства закордонних справ Румунії Александру Віктор Мікула відверто заявив: «Румунія не визнає результати моніторингу та висновків ОБСЄ». Все, крапка!
То може досить нам постійно виправдовуватись і вибачатись в односторонньому порядку перед нашими сусідами! Хіба в цьому полягає стратегічне партнерство між нашими країнами? Ми ж, як порядні члени Європейської спільноти, виконуємо рекомендації поважних міжнародних інституцій. А наші сусіди безсоромно і відверто їх ігнорують!
До того ж окремі наші співгромадяни, які мають румунський паспорт і «не мають фаци», заявляють в пресі Румунії про «етноцид румунів в Україні». Йдеться про голову української громадської організації «Румунський культурний центр ім. Е. Хурмузакі» Василя Терицану, з приміщення якої хлопчина з румунського села, що у Глибоцькому районі, зняв прапори Румунії та ЄС. Можливо, він теж хотів цим самим сказати «патріоту» Терицану – ДОСИТЬ! Подейкують, що домнул Васілє міг сам заплатити хуліганам, щоб потрапити на перші шпальти газет і потім скаржитися на Україну вже у Бухаресті.
Отож, Міністру Теодору Мелешкану варто приїхати до Чернівців і спробувати вибачитися за свій уряд і свою країну перед українською громадою, за те, що не хочуть румуни допомагати українській нацменшині. Ну не хочуть, і все тут! А ми вже подумаємо, чи вибачити, чи ні.


Володимир Лісовський
СХОЖІ НОВИНИ:
8 січня 2018 14:14 - Арсений з написав(ла): в матеріалі
Хочеться спростувати, що Васіле Терицану, маючи пашпорт Румунії, сам є румун. Аж ніяк! Ві є син заїжджого цигана, що на четвертий день втік з подвір"я. І фацу він має, далеку від коренів румун. До речі, як і Йван Мунтян. То, як були румуни і корінні українці на Буковині ьратськими народами, так і залишаться! А всілякі дитячі коники аж ніяк не посварять їх. Хотілося би цього і від влади!
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"