Новини
Колонка автора

Ігор БУРКУТ, політолог:

ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИ ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИНамагаючись підірвати Україну зсередини, Кремль постійно удосконалює пропагандистську зброю. На жаль, київське чиновництво своєю зажерливістю лише сприяє успіхові ворожої пропаганди, підриваючи віру простих українців у неминучість нашої перемоги. Масове розчарування у діях нинішньої влади є не менш небезпечним, ніж поразки на фронтах неоголошеної війни з Росією. Досить успішною для Кремля є ставка на використання в антиукраїнській пропаганді проросійських публіцистів з числа громадян України.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестамиУже вкотре у Чернівцях відбувається велике дійство, яке досі чомусь називають «Маланкою». Цього разу воно повністю і остаточно загубило свою автентичність, народність і самобутність.
Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами перебраних чоловіків і жінок.

Ігор БУРКУТ, політолог:

КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУ КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУНайстрашнішим ворогом Української держави нині є навіть не російський агресор, а корумпованість вітчизняної псевдо-еліти. На цьому постійно наголошують наші західні партнери, вимагаючи від офіційного Києва справжньої боротьби проти цього потворного явища, а не звичної імітації антикорупційних заходів. Відсутність такої боротьби ставить під сумнів саме існування нашої держави, а відтак є смертельно небезпечним для подальшої долі українського народу. До чого призводить масове невдоволення продажністю влади, демонструють приклади Ірану, де прокотила кривава хвиля народних виступів, і сусідньої Болгарії - де готується сепаратистський референдум.
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
Брифінг міського голови Олексія Каспрука сьогодні в 202 кабінеті.
«Громадянське суспільство в нових умовах: виклики, проблеми, перспективи"
Місце проведення: площа Центральна 7, конференц-зал КНТЕІ, ІІ поверх.
Реєстрація за номером телефону: 050-374-62-48 Ігор Кухарчук
в готелі "Буковина" (м. Чернівці, вул. Головна, 141) впродовж 23-24 та 25-26 січня 2018 року за участі представників Міністерства фінансів України та Проекту "Гендерне бюджетування в Україні" для представників фінансових органів міст, районів і об'єднаних територіальних громад буде проведено тренінги з питань гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерної рівності та методики проведення гендерного аналізу бюджетих програм місцевих бюджетів.
Впродовж 23-24 та 25-26 січня 2018 року за участі представників Міністерства фінансів України та Проекту "Гендерне бюджетування в Україні" для представників фінансових органів міст, районів і об'єднаних територіальних громад буде проведено тренінги з питань гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерної рівності та методики проведення гендерного аналізу бюджетих програм місцевих бюджетів.
в обласній державній адміністрації (каб. №418) відбудеться прес-конференція начальника управління культури облдержадміністрації Віри Китайгородської на тему: "Підсумки діяльності галузі культури області у 2017 році".
в прес-залу готелю «Буковина» відбудеться прес-конференція Анатолія Гриценка, лідера політичної партії «Громадянська позиція».
в сесійній залі міської ради скликається 48 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання. На розгляд засідання виноситься 52 питання.
у Чернівцях презентують книгу перекладачки, мандрівниці Ольги Мельник «Ship life. Сім місяців добровільного рабства», що вийшла у «Видавництві 21». Презентація відбудеться у Літературному целанівському центрі (вул. О. Кобилянської, 51) за участі авторки, а також журналіста, історика, літератора-дослідника, знавця тревелогів Юрія Чорнея. Модеруватиме літературознавець Інга Кейван.


Календар
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Партнери

У центрі Чернівців з приміщення культурного центру зірвали прапори Румунії та ЄС

21-12-2017, 13:54 / Коментарів: 0
У центрі Чернівців з приміщення культурного центру зірвали прапори Румунії та ЄС Спалах емоцій, викликаний новим українським Законом про освіту, поступово починає гаснути. Україна погодилася врахувати рекомендації Венеціанської комісії, які створюють можливість компромісу з представниками національних меншин, незадоволених сьомою статтею цього Закону. Київ пообіцяв використати позитивний досвід Латвії, у якій учні середніх шкіл отримують освіту як своїми мовами, так і державною мовою у прийнятній для всіх сторін формі. Проте противники покращення міжетнічних відносин в Україні не здаються. Днями вони вдалися до підлої провокації у Чернівцях.

Акція проти європейського вибору України, проти сусідньої Румунії

Вночі невеличка група молодиків у центрі Чернівців на вулиці О.Кобилянської зірвала з приміщення культурного центру імені Е. Гурмузакі, створеного румунською громадою Буковини, прапори Європейського Союзу і Румунії. Камери зовнішнього спостереження зафіксували цих людців і все, що вони там виробляли. Звертає на себе увагу те, що весь процес його виконавці знімали й самі. Постає логічне питання: для чого? Перша логічна відповідь, яка спадає на думку, - щоб відзвітувати замовнику, який проплатив акцію.

Справа тепер за правоохоронцями, адже виявлення провокаторів й їхнє покарання стає справою честі для тих, хто покликаний захищати закон і порядок в державі. Безкарними не повинні залишатися знущання над символом країни-сусіда, з якою Україна підтримує нормальні відносини, а також над прапором Європейського Союзу. Вороги України останнім часом постійно наголошують, що в нашій країні панує анархія, а державна влада слабшає день за днем. І не лише говорять, але і роблять все для того, щоб розхитати ситуацію всередині країни.

На жаль, чимало українців забуває, що продовжується неоголошена війна Росії проти нашої незалежності, і противник вдається до нанесення ударів не лише на фронті. А він має справжніх фахівців з різноманітних диверсій і провокацій, вихованих і навчених совєтським КГБ та його спадкоємцями із сучасних російських спецслужб. Як правило, вони обирають найзручніші моменти для завдавання ударів, щоби викликати черговий спалах емоцій. Так сталося і нині.

Удар наносили в жалобні дні
Останніми днями румуни проводжали в останню путь свого короля Міхая І, до якого з великою повагою ставилися мільйони громадян сусідньої держави. І не лише вони - чимало буковинських українців старшого покоління зберегли симпатії до цієї людини. Молодь менше знає про нелегкий життєвий шлях короля, який зумів попри несприятливі обставини зберегти свою честь і гідність. Тому варто нагадати головні віхи унікальної біографії людини, котра відійшла у вічність на дев'яносто шостому році життя.

Народився Міхай 1921 року в королівському замку Пелеш, в родині румунського принца Кароля з німецької династій Гогенцоллерн-Зігмарінгенів і принцеси Єлени з грецької королівської династії. Його рід був споріднений з монаршими династіями майже всієї Європи. Англійська королева Єлизавета ІІ - двоюрідна сестра Міхая, а покійний російський імператор Олександр ІІІ - його двоюрідний дідусь.

Незважаючи на своє походження, Міхай з раннього дитинства почував себе румуном і на все життя зберіг палку любов до рідної країни. Німецької мови батьки його не вчили, натомість він вільно володів, крім румунської, англійською, французькою й італійською мовами. Вперше королівський престол Міхай зайняв у віці шести років: король Фердинанд позбавив його батька права зайняти престол за любовну історію того з донькою аптекаря і дружиною офіцера Єленою Лупеску. Замість нормального дитинства хлопчик вимушений був підписувати укази, брати участь в протокольних заходах, приймати військові паради. Прості румуни співчували йому і ставилися до свого малолітнього короля дуже тепло. Справжню владу в країні здійснювала Регентська рада на чолі з принцом Ніколає - дядьком короля.

Міхай, незважаючи на виконання державних обов'язків, отримав блискучу освіту. Він вчився у спеціальному класі з ретельно підібраних 14 учнів - вихідців з усіх соціальних верств і всіх національних громад, що тоді проживали в Румунії. На все життя він зберіг добрі відносини з однокласниками. А у 1930 р. його батько повернувся з-за кордону і обійняв румунський престол. Міхай нарешті зміг зайнятися улюбленими справами - вчитися водити автомобілі й літаки. Він опанував професії автомеханіка, авіамеханіка і пілота, що згодом знадобилося у житті.

А 1940 року Міхай повернувся на румунський престол: його батько цілковито втратив підтримку суспільства після того, як СССР зайняв Бессарабію і північну частину Буковини, Болгарія - Добруджу, а Угорщина - Північну Трансільванію. Генерал Іон Антонеску скинув Кароля ІІ і повернув престол Міхаю. Проте реальну владу генерал міцно взяв у свої руки, і пішов на співпрацю з Гітлером. Вже у званні маршала Антонеску втягнув країну у Другу світову війну на боці нацистів. Коли ж румунська армія зазнала поразки на Східному фронті і червоноармійці наблизилися до її кордонів, Міхай домовився з комуністами про різку зміну політики. Антонеску був заарештований, а Румунія оголосила війну Німеччині. За це Міхай отримав вищу військову нагороду СССР - орден Перемоги. До речі, він став останнім з кавалерів цього ордена, що дожили до наших днів.

Румунського короля ненавидів Гітлер, і не лише як "зрадника", але і так, як може заздрити плебей легітимному монархові. А Сталін називав Міхая "королем-комсомольцем", знущаючись і над його віком, і над залежністю від комуністів. Адже за наказом з Москви румунські комуністи у 1947 році змусили Міхая зректися престолу і негайно вислали його за кордон без засобів до існування. Але той не пропав: аби вижити, розводив курей, грав на біржі, працював авіамеханіком і пілотом на комерційних авіалініях. І постійно прагнув повернутися на Батьківщину. Після падіння Чаушеску спробував зробити це, але тодішній президент Румунії Ілієску не дозволив. Лише згодом Міхай знайшов компроміс з новою владою в Бухаресті, продавши їй значну частину своєї власності за 30 млн. євро. Натомість зміг їздити в країну. Його відвідини Румунії завжди супроводжувалися бесідами зі звичайними людьми, і Міхай переконався, що румуни добре пам'ятають його і поважають.

А в останню путь свого останнього монарха проводжала практично вся країна. Проститися прийшли не лише люди старшого віку, а й чимало молодих румунів, які розуміли історичне значення того, що відбувалося на їхніх очах. Триденна жалоба в Румунії була справжньою: народ перегортав останню сторінку історії королівської династії, що правила країною у 1866-1947 роках.

І саме в ці жалобні дні у Чернівцях було здійснено мерзенну провокацію, покликану пересварити між собою румунів і українців. З-за неї стирчать вуха організаторів, які до того здійснювали у нашому місті антисемітські провокації. Дещо раніше українські засоби масової інформації повідомляли, ніби виконавців подібних акцій було затримано. Будемо надіятися, що і нинішні провокатори опиняться на лаві підсудних. Будь-яким спробам пересварити буковинців на етнонаціональній основі необхідно класти край відразу, не чекаючи на спалах негативних емоцій, викликаний діями провокаторів.
Ігор Буркут, політолог
СХОЖІ НОВИНИ:
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"