Новини
Колонка автора

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна» Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна»Депутат Чернівецької обласної ради Ольга Кобевко виступила на сесії з різкою критикою буковинської влади. Однаково дісталося як Фищуку, голові ОДА, так і Мунтянові, голові облради.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Сміття політичне у Чернівцях Сміття політичне у ЧернівцяхПолітика в Україні – це велике і смердюче сміття. Воно одних виносить на вершини, інших кидає у політичну безодню. Ще недавно мер Львова Андрій Садовий вважався єдиним конкурентом Порошенкові на виборах президента України. І тут з’явилося сміття. Воно не тільки у Львові, а й по всій Україні похоронило рейтинги Садового і викинуло його на маргінал політики.

Ігор БУРКУТ, політолог:

МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮ МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮВпродовж багатьох років Польща виступала в Європі адвокатом України. Нині ситуація різко змінилася: низка польських політиків почала вимагати від нашої держави змінити політику національної пам'яті й прийняти той варіант історії українсько-польських відносин, який сучасна Варшава вважає "єдино вірним". А цей варіант дивним чином майже збігається з історичними стереотипами, що проповідує путінська Москва...
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
в приміщенні обласної державної адміністрації (каб. 301, мала зала засідань) відбудеться круглий стіл на тему: "Асоціація Україна - ЄС: що далі?" для громадськості, місцевої влади та бізнесових кіл області.
20 листопада о 15:00 в читальному залі Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка відбудеться історико-просвітницька година «Не підлягає забуттю».
в приміщенні Чернівецького обласного військового комісаріату за адресою м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 32 буде проведено брифінг обласного військового комісара. з наступних питань:
в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей відбудеться обласний конкурс юних читців до дня народження М. Івасюка;
о 14.00 в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка буде проведено Міжрегіональну інтернет-конференцію «Творчість Михайла Івасюка – духовний орієнтир поколінь».
в області відбудеться низка заходів [b]з нагоди Дня Гідності та Свободи[/b].
[b]о 14.00[/b] на Центральному кладовищі Чернівців відбудеться[b] панахида та покладання квітів і лампадок до могил Героїв Небесної Сотні та загиблих в АТО[/b].
[b]О 18.00[/b] на Центральній площі відбудеться [b]молебень за загиблими під час Революції Гідності, віче та мистецька акція за участю громадських діячів, митців області «Україна гідна свободи».[/b]
Також в районах області буде проведено цикл тематичних круглих столів.
в Чернівецькому національному університеті імені Ю.Федьковича (червона зала) планується проведення науково-практичної конференції «Михайло Івасюк і український літературний процес ІІ половини ХХ ст.»;
з 12.00 по 13.00 в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (червона зала) відбудеться презентація збірника спогадів про М.Івасюка;
о 18.00 у Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Ольги Кобилянської буде проведено творчий вечір за участю провідних майстрів театру і філармонії, науковців та письменників.
у сесійній залі міської ради скликається 43 позачергова сесія Чернівецької міської ради.
На розгляд позачергової сесії вноситься одне питання: Про обрання секретаря Чернівецької міської ради УІІ скликання.
на території Чернівецької дирекції Укрпошти відбудеться погашення поштової марки, присвяченої 100-літтю М. Івасюка;
впродовж цього дня в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї діятиме пересувна виставка «Михайло Івасюк - громадянин, письменник, вчений, наставник»;
о 14.00 в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Івасюка заплановане проведення презентації бібліографічного покажчика «Михайло Івасюк. 100 років від дня народження».
на території кладовища на вул. Зеленій відбудеться покладання квітів та панахида на могилі Михайла Івасюка;
о 13.00 в Чернівецькому обласному меморіальному музеї В.Івасюка буде проведено виставку робіт учнів Кіцманської художньої школи «Світлішає листопад».
в сесійній залі міської ради скликається 44 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання.
На розгляд засідання виноситься 66 питань. Серед них, зокрема, такі:


Календар
«    Листопад 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Партнери

Інформація учасникам АТО щодо працевлаштування і допомоги по безробіттю

14-11-2017, 10:06 / Коментарів: 0

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ У СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ
Подати документи:
– паспорт громадянина України (або тимчасове посвідчення громадянина України);
– облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);
– трудова книжка (за наявності), цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує період зайнятості;
– документи про освіту (за наявності);
– військовий квиток із зазначенням дати взяття на облік у військоматі відповідно до законодавства.

ВАЖЛИВО!
Реєстрація в службі зайнятості проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування. Тобто можна реєструватись там, де зручно. У центрах зайнятості єдина база вакансій по всій Україні.
Усі вакансії – у вільному доступі. Оберіть підходящу роботу у будь-якому регіоні України.

ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ЗНАЙТИ РОБОТУ або ОТРИМАТИ БЕЗПЛАТНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЩОДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ, ТЕЛЕФОНУЙТЕ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:
0 800 50 50 60 (безплатно зі стаціонарного телефону)
730 (безплатно з мобільного телефону)

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ ПО БЕЗРОБІТТЮ

Допомога по безробіттю з урахуванням страхового стажу (відповідно до п. п. 1, 3, 4, 5 ст. 22, п. 1 ст. 23 України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі – Закон)) військовослужбовцю призначається на підставі особистої заяви безробітного у Державну службу зайнятості, довідки (довідок) про виплачене грошове забезпечення, паспорта або тимчасового посвідчення громадянина, трудової книжки, військового квитка.
За наявності надається свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Довідка про грошове забезпечення військовослужбовця видається військовим комісаріатом, де особа перебуває на обліку, або військовою частиною, де особа проходила службу.
Допомога по безробіттю виплачується з восьмого дня після реєстрації в державній службі зайнятості як безробітної особи.
Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років.
Для осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права на пенсію) цей строк становить 720 календарних днів.
На підставі абз. 1 п. 1 ст. 22 Закону право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше, ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (Держреєстр соцстраху).
Відповідно до п. 1 ст. 23 Закону розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньоденного грошового забезпечення застрахованих осіб, визначеного відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. No 1266.

Розмір визначається залежно від страхового стажу:
– до 2 років – 50 %;
– від 2 до 6 років – 55 %;
– від 6 до 10 років – 60 %;
– понад 10 років – 70 %.
Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:
– перші 90 календарних днів – 100 %;
– протягом наступних 90 календарних днів – 80 %;
– у подальшому – 70 %.

Відповідно до п. 2 ст. 22 Закону застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Держреєстру соцстраху мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі (станом на квітень 2015 року – 544 грн за повний місяць).

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ВЛАСНОГО БІЗНЕСУ
Якщо ви офіційно працювали на роботі або проходили військову службу (крім строкової служби) та якщо служба зайнятості не може вас працевлаштувати протягом місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, то ви можете отримати допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.

Така допомога не виплачується особам, які протягом останніх 24 місяців, що передували початку безробіття, були зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності.

Більш детальну інформацію вам нададуть спеціалісти служби зайнятості: 0 800 50 50 60
(безплатно зі стаціонарного телефону) 730
(безплатно з мобільного телефону)

Інформує Ірина ОЩИПКО
начальник відділу систематизації законодавства,
правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно-правових актів,
правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області
СХОЖІ НОВИНИ:
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"