Новини
Колонка автора

Ігор БУРКУТ, політолог:

ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИ ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИНамагаючись підірвати Україну зсередини, Кремль постійно удосконалює пропагандистську зброю. На жаль, київське чиновництво своєю зажерливістю лише сприяє успіхові ворожої пропаганди, підриваючи віру простих українців у неминучість нашої перемоги. Масове розчарування у діях нинішньої влади є не менш небезпечним, ніж поразки на фронтах неоголошеної війни з Росією. Досить успішною для Кремля є ставка на використання в антиукраїнській пропаганді проросійських публіцистів з числа громадян України.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестамиУже вкотре у Чернівцях відбувається велике дійство, яке досі чомусь називають «Маланкою». Цього разу воно повністю і остаточно загубило свою автентичність, народність і самобутність.
Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами перебраних чоловіків і жінок.

Ігор БУРКУТ, політолог:

КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУ КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУНайстрашнішим ворогом Української держави нині є навіть не російський агресор, а корумпованість вітчизняної псевдо-еліти. На цьому постійно наголошують наші західні партнери, вимагаючи від офіційного Києва справжньої боротьби проти цього потворного явища, а не звичної імітації антикорупційних заходів. Відсутність такої боротьби ставить під сумнів саме існування нашої держави, а відтак є смертельно небезпечним для подальшої долі українського народу. До чого призводить масове невдоволення продажністю влади, демонструють приклади Ірану, де прокотила кривава хвиля народних виступів, і сусідньої Болгарії - де готується сепаратистський референдум.
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
Впродовж 23-24 та 25-26 січня 2018 року за участі представників Міністерства фінансів України та Проекту "Гендерне бюджетування в Україні" для представників фінансових органів міст, районів і об'єднаних територіальних громад буде проведено тренінги з питань гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерної рівності та методики проведення гендерного аналізу бюджетих програм місцевих бюджетів.
в обласній державній адміністрації (каб. №418) відбудеться брифінг директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Оксани Андрієць, заступника директора Департаменту охорони здоров’я ОДА – начальника управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Марії Поліщук та в. о. директора Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Наталії Гопко на тему: «Кір та інші інфекційні захворювання».
Журналістів поінформують про епідемічну ситуацію в області щодо захворюваності на кір, засоби профілактики та протидії захворюванню, які здійснюють в краї для ліквідації спалаху, рівень охоплення щепленнями від кору, стан наявності вакцини, надання медичної допомоги захворілим тощо. Крім того, керівники системи охорони здоров’я поінформують про те, які ще інфекційні захворювання загрожують буковинцям вже найближчим часом, і розкажуть, як від них можна вберегтися.
22 січня 0 14:00 за участі голови обласної державної адміністрації Олександр Фищук в приміщенні обласної філармонії ім. Д. Гнатюка відбудуться урочистості з нагоди Дня Соборності України.
в сесійній залі міської ради скликається 48 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання. На розгляд засідання виноситься 52 питання.


Календар
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Партнери

«ЛОХЕРІЯ» ЧИ МЕРЕЖЕВА РЕВОЛЮЦІЯ?

21-02-2012, 12:05 / Коментарів: 0
Україна вагітна революцією, про це все частіше говорять політологи та політичні оглядачі. Та й від звичайних людей можна почути: необхідно змінювати життя, бо жодних перспектив розвитку не видно. Аналітики стверджують, що країна відкотилася у добу феодалізму, нами править каста «недоторканних», стурбована лише зростанням власного багатства. А на проблеми простолюду новітнім магнатам начхати.

Коли в середньовічному суспільстві суперечності між панами та кріпаками загострювалися до краю, вибухав бунт.

Наприклад, французи свого часу піднялися на Жакерію – могутнє повстання, назва якого походить від зневажливого прізвиська селянина – Жак-простак. Частина українців вважає, що подібні заворушення можуть статися і у нас. Як вони будуть називатися? Якщо господарі сучасного життя вважають нас «лохами», то найбільш вірогідна назва майбутнього вибуху – «Лохерія». З цього приводу вже жартували автори популярної електронної газети «Українська правда».

Підкреслимо: живемо ми не в старому аграрному суспільстві, а намагаємося увійти в сучасне інформаційне. Тому й революція відбуватиметься, скоріш за все, не в селах, а у мережі Інтернету. Генеральну її репетицію Україна щойно пережила, коли влада намагалася закрити файлообмінник «ex.ua». А в нашій країні вже кільканадцять мільйонів громадян постійно використовують Інтернет-ресурси. Завдяки цьому широковідомому файлообміннику вони мали доступ до кінофільмів, музики, електронних книг тощо. Інша річ, що власники ресурсу порушували авторські права тих, чиї твори розповсюджували.

Офіційно саме це й було названо причиною міліцейської атаки на «еx.ua». Але реакції рядових громадян власті не передбачили. Зовсім несподівано для них розпочалася «мережева революція». Розлючені споживачі інформації накинулися на сайти МВС, Адміністрації Президента, Кабміну тощо. Доступ до електронної інформації, що виходить від влади, виявився заблокованим. Для сучасного суспільства така ситуація є критичною. Тому влада вимушена була трубити відбій. Та й у самій владі стався розкол з цього приводу між старими вихідцями з совєтського милого і молодою донецькою порістю. Молодь все-таки хоча б розуміє, про що йдеться. А старі передовики виробництва (скорочено – «старпери») живуть у звичному світі мартенів та прокатних станів, і для них лише технічний термін «домна» зрозумілий, а комп’ютерний «домен» – ні. Компт’ютери для цієї публіки є чимось на зразок китайської грамоти.

Правда, їхня обслуга намагається осучаснити хоча б імідж владних дідусів. Та, народ не обдуриш. Коли для «просунутих» оголосили, що Азаров відкриває блог у Твіттері, то відразу ж з’явився анекдот про його «блох в свитере». Осучаснитися набагато важче, ніж просто мати бажання виглядати сучасним. Необхідно витратити чималі сили, яких з віком все менше й менше. Звільняти ж місце для молодих і талановитих дуже не хочеться: ще не все в країні привласнили нинішні господарі життя.

А масове невдоволення саме тому і зростає, що невеличка купка людей намагається всю власність у державі прибрати до своїх рук. Згадаймо: коли режим Кучми почав реа-лізувати подібне бажання, українці вийшли на Майдан і відправили кучмову команду у відстійник історії. Нині при владі ще зажерливіші. Проте одесити недарма кажуть: «Жадность фраера погубит». Перші дзвіночки вже пролунали. Засоби масової інформації повідомили: у штабі «Фронту змін» щойно почав працювати Марко Івкович, справжній «предтеча кольорових революцій».

Серед політичних технологів його вважають знаковою фігурою. Ще 2000 року у своїй рідній Сербії він зумів об’єднати політично активну молодь в організацію «Отпор», що знесла режим Мілошевича. За цією ж технологією створювалися грузинська «Кмара» та українська «Пора», робилися спроби підняти на боротьбу проти авторитарних режимів російську та білоруську молодь. Без благословення Вашингтона Марко Івкович до Києва навряд чи приїхав би. А це означає, що Захід узяв курс на підтримку тих політичних сил в Україні, які прагнуть кардинальних змін.

Не слід забувати, що нині – не 2004 рік. Тоді була масова віра у народну силу, яка може переламати ситуацію в державі на краще. На жаль, наступні події, насамперед особиста боротьба Ющенка і Тимошенко, пригасили народну енергію та посіяли у суспільстві деструктивну зневіру. Нині українська опозиція страждає через брак нових харизматичних фігур, а особливо – від нестачі нових ідей. Тому й підтримка її у суспільстві критично мала. Але існуюча влада робить все для того, щоб така підтримка зростала.
Два роки тому перемогу Януковичу на президентських виборах головним чином забезпечив Ющенко. Своєю недолугою політикою й власною відірваністю від народного життя. Нинішня влада відірвалася від народу ще більше. Її спроби закритися з усіх боків озброєною міліцейською охороною лише поглиблюють цей розрив. Нові перестановки в керівництві силових відомств показують, що влада готується до протистояння з невдоволеними. Тому примітивна «Лохерія» не пройде: перти з вилами на бронетехніку можуть лише безумці. Проте життя не стоїть на місці. У сучасному суспільстві революції можуть починатися не на барикадах, а біля комп’ютерів. Щось подібне визріває і в Україні.

Розумна влада не допускає до революційного вибуху, йдучи назустріч вимогам суспільства. Коли є рівноправний діалог між громадянами та владою, тоді вдається уникнути найгіршого. Коли ж ні – то ні.
СХОЖІ НОВИНИ:
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"