Новини
Колонка автора

Ігор БУРКУТ, політолог:

ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИ ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИНамагаючись підірвати Україну зсередини, Кремль постійно удосконалює пропагандистську зброю. На жаль, київське чиновництво своєю зажерливістю лише сприяє успіхові ворожої пропаганди, підриваючи віру простих українців у неминучість нашої перемоги. Масове розчарування у діях нинішньої влади є не менш небезпечним, ніж поразки на фронтах неоголошеної війни з Росією. Досить успішною для Кремля є ставка на використання в антиукраїнській пропаганді проросійських публіцистів з числа громадян України.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестамиУже вкотре у Чернівцях відбувається велике дійство, яке досі чомусь називають «Маланкою». Цього разу воно повністю і остаточно загубило свою автентичність, народність і самобутність.
Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами перебраних чоловіків і жінок.

Ігор БУРКУТ, політолог:

КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУ КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУНайстрашнішим ворогом Української держави нині є навіть не російський агресор, а корумпованість вітчизняної псевдо-еліти. На цьому постійно наголошують наші західні партнери, вимагаючи від офіційного Києва справжньої боротьби проти цього потворного явища, а не звичної імітації антикорупційних заходів. Відсутність такої боротьби ставить під сумнів саме існування нашої держави, а відтак є смертельно небезпечним для подальшої долі українського народу. До чого призводить масове невдоволення продажністю влади, демонструють приклади Ірану, де прокотила кривава хвиля народних виступів, і сусідньої Болгарії - де готується сепаратистський референдум.
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
Впродовж 23-24 та 25-26 січня 2018 року за участі представників Міністерства фінансів України та Проекту "Гендерне бюджетування в Україні" для представників фінансових органів міст, районів і об'єднаних територіальних громад буде проведено тренінги з питань гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерної рівності та методики проведення гендерного аналізу бюджетих програм місцевих бюджетів.
в обласній державній адміністрації (каб. №418) відбудеться брифінг директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Оксани Андрієць, заступника директора Департаменту охорони здоров’я ОДА – начальника управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Марії Поліщук та в. о. директора Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Наталії Гопко на тему: «Кір та інші інфекційні захворювання».
Журналістів поінформують про епідемічну ситуацію в області щодо захворюваності на кір, засоби профілактики та протидії захворюванню, які здійснюють в краї для ліквідації спалаху, рівень охоплення щепленнями від кору, стан наявності вакцини, надання медичної допомоги захворілим тощо. Крім того, керівники системи охорони здоров’я поінформують про те, які ще інфекційні захворювання загрожують буковинцям вже найближчим часом, і розкажуть, як від них можна вберегтися.
22 січня 0 14:00 за участі голови обласної державної адміністрації Олександр Фищук в приміщенні обласної філармонії ім. Д. Гнатюка відбудуться урочистості з нагоди Дня Соборності України.
в сесійній залі міської ради скликається 48 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання. На розгляд засідання виноситься 52 питання.


Календар
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Партнери

Арсеній Яценюк вимагає від президента ветувати закон про реформу медицини, бо цей закон зводиться до скорочення кількості лікарень та лікарів (ДОКУМЕНТИ, ВІДЕО)

7-07-2011, 17:46 / Коментарів: 1
Арсеній Яценюк вимагає від президента ветувати закон про реформу медицини, бо цей закон зводиться до скорочення кількості лікарень та лікарів (ДОКУМЕНТИ, ВІДЕО)Лідер політичної партії «Фронт Змін», народний депутат, член парламентського комітету з питань охорони здоров’я Арсеній Яценюк вніс найбільше пропозицій до законопроектів щодо реформування системи охорони здоров’я в Україні. Серед них – вимога заборонити скорочення державних і комунальних лікувальних закладів та кількості посад медичних працівників під час експерименту, який проводитиметься в трьох областях України. Жодна з поправок не була підтримана провладною більшістю у Верховній Раді. Арсеній Яценюк вимагає від президента застосувати право вето до цього закону.

Підсумовуючи результати голосування по поправках опозиції, Арсенія Яценюк зауважив: «Я можу тільки констатувати: цим законом не заборонили закриття лікарняних закладів. За останні 20 років в Україні стало лікарень на 1100 менше, ще буде на тисячу менше внаслідок прийняття цього закону. Законом не заборонили скорочення медичного персоналу, а він скоротився на 200 тисяч за останні десять років. Законом ввели поняття «госпітальний округ», проте не вказали жодного критерію, за яким його визначати. Закон не створює єдиний медичний простір, не передбачає фінансування для проведення цього експерименту, усуває органи місцевого самоврядування від медицини в цілому».

«Навіщо Україні реформи, які знищують українців? А цей закон спрямований саме на це!» - заявив Арсеній Яценюк.
До другого читання закону він пропонував дати визначення поняттю «госпітальний округ». Згідно з ухваленим у першому читанні законопроектом, госпітальний округ створюється для забезпечення ефективного надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги на території пілотних регіонів. Лідер «Фронту Змін» пропонує доповнити цю статтю положенням про те, що госпітальний округ створюється на території, де проживає не менше 150 тис. жителів, 95% з яких отримує вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу в його межах за повним переліком послуг, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.

Пропозиції Арсенія Яценюка також стосувалися фінансово-економічного забезпечення системи охорони здоров’я у пілотних регіонах під час експерименту. Зокрема, пропонувалося, що головним розпорядником коштів на фінансування видатків на вторинну та екстрену медичну допомогу будуть відповідні органи управління охороною здоров’я госпітальних округів. «Якщо зараз не буде прийнята ця поправка, цей експеримент закінчиться тим, що голів державних адміністрацій цих трьох областей, де проводиться експеримент, відправлять у відставку, а ще й на вила візьмуть. Тому що закон не передбачає фінансування проведення експерименту. Треба закріпити, щоб Міністерство фінансів при визначенні міжбюджетних трансфертів забезпечило фінансування на другий і третій рівень медицини в цих регіонах, щоб ці гроші передали на місця, і щоб обласні ради, де влада має повний контроль, могли використовувати ці кошти. Щоб потім Міністерство фінансів не скоротило кошти і не казало: під час експерименту ви скоротили лікарні, лікарів, тому тепер у міжбюджетних трансфертах вам треба враховувати менше, ніж кілька років тому».

Арсеній Яценюк також вимагав закріпити в статті «Моніторинг реформування системи охорони здоров’я», що обов’язковими індикаторами такого моніторингу у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві є смертність, в тому числі пренатальна; рівень захворюваності; середня тривалість життя; кількість переривань вагітності.

Лідер «Фронту Змін» пропонував також механізм громадського контролю за ходом експерименту. Для цього з числа лікарської спільноти та представників громадських організацій (зокрема із захисту прав пацієнтів) створюється медична рада. Рішення медичної ради є обов’язковими для розгляду управліннями госпітальних округів, охорони здоров’я та головами облдержадміністрацій.

До другого читання законопроекту №8602 щодо змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо удосконалення надання медичної допомоги Арсеній Яценюк пропонував доповнити, зокрема, положенням про заборону реклами лікарських засобів. Він пропонував закріпити, що лікар може виписувати рецепти лише за назвами, що встановлені лікарським формуляром, а бюджетні заклади охорони здоров’я можуть закуповувати лікарські засоби за цінами, не вищими з встановлені лікарським формуляром. Цей формуляр затверджується щороку Кабінетом міністрів України і подається у вигляді додатку до проекту Держбюджету на наступний рік. «Хочу нагадати епідемію минулорічної давнини, коли українців через масовану рекламу витрачали близько 80% доходів на придбання фармпрепаратів. Фармацевтична галузь стала нарівні з торгівлею зброєю і наркотиками», - зазначив він.
Від сьогоднішнього рішення Верховної Ради залежить, чи буде здорова Україна, зазначив Арсеній Яценюк. Проте даний законопроект без урахування цих зауважень не вирішує цієї проблеми, більш того, він несе загрозу скорочення лікарень та лікарів. Незважаючи на зауваження опозиції за закони №№ 8602 та 8603 щодо мед реформи в Україні проголосували відповідно 256 та 267 депутатів - фактично в повному складі фракції Партії регіонів, Народної партії Литвина та група «Реформи заради майбутнього». Тому лідер «Фронту Змін» вимагає від президента України ветувати цей закон.
Прес-служба "Фронт змін"

Результати голосування

СХОЖІ НОВИНИ:
10 липня 2011 12:35 - ри з написав(ла): в матеріалі
ну все він знає і про пенсії і про медецину, це на калинці вчать під час продажу крадених авто??
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"