Новини
Колонка автора

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна» Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна»Депутат Чернівецької обласної ради Ольга Кобевко виступила на сесії з різкою критикою буковинської влади. Однаково дісталося як Фищуку, голові ОДА, так і Мунтянові, голові облради.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Сміття політичне у Чернівцях Сміття політичне у ЧернівцяхПолітика в Україні – це велике і смердюче сміття. Воно одних виносить на вершини, інших кидає у політичну безодню. Ще недавно мер Львова Андрій Садовий вважався єдиним конкурентом Порошенкові на виборах президента України. І тут з’явилося сміття. Воно не тільки у Львові, а й по всій Україні похоронило рейтинги Садового і викинуло його на маргінал політики.

Ігор БУРКУТ, політолог:

МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮ МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮВпродовж багатьох років Польща виступала в Європі адвокатом України. Нині ситуація різко змінилася: низка польських політиків почала вимагати від нашої держави змінити політику національної пам'яті й прийняти той варіант історії українсько-польських відносин, який сучасна Варшава вважає "єдино вірним". А цей варіант дивним чином майже збігається з історичними стереотипами, що проповідує путінська Москва...
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
в приміщенні обласної державної адміністрації (каб. 301, мала зала засідань) відбудеться круглий стіл на тему: "Асоціація Україна - ЄС: що далі?" для громадськості, місцевої влади та бізнесових кіл області.
20 листопада о 15:00 в читальному залі Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка відбудеться історико-просвітницька година «Не підлягає забуттю».
в приміщенні Чернівецького обласного військового комісаріату за адресою м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 32 буде проведено брифінг обласного військового комісара. з наступних питань:
в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей відбудеться обласний конкурс юних читців до дня народження М. Івасюка;
о 14.00 в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка буде проведено Міжрегіональну інтернет-конференцію «Творчість Михайла Івасюка – духовний орієнтир поколінь».
в області відбудеться низка заходів [b]з нагоди Дня Гідності та Свободи[/b].
[b]о 14.00[/b] на Центральному кладовищі Чернівців відбудеться[b] панахида та покладання квітів і лампадок до могил Героїв Небесної Сотні та загиблих в АТО[/b].
[b]О 18.00[/b] на Центральній площі відбудеться [b]молебень за загиблими під час Революції Гідності, віче та мистецька акція за участю громадських діячів, митців області «Україна гідна свободи».[/b]
Також в районах області буде проведено цикл тематичних круглих столів.
в Чернівецькому національному університеті імені Ю.Федьковича (червона зала) планується проведення науково-практичної конференції «Михайло Івасюк і український літературний процес ІІ половини ХХ ст.»;
з 12.00 по 13.00 в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (червона зала) відбудеться презентація збірника спогадів про М.Івасюка;
о 18.00 у Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Ольги Кобилянської буде проведено творчий вечір за участю провідних майстрів театру і філармонії, науковців та письменників.
у сесійній залі міської ради скликається 43 позачергова сесія Чернівецької міської ради.
На розгляд позачергової сесії вноситься одне питання: Про обрання секретаря Чернівецької міської ради УІІ скликання.
на території Чернівецької дирекції Укрпошти відбудеться погашення поштової марки, присвяченої 100-літтю М. Івасюка;
впродовж цього дня в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї діятиме пересувна виставка «Михайло Івасюк - громадянин, письменник, вчений, наставник»;
о 14.00 в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Івасюка заплановане проведення презентації бібліографічного покажчика «Михайло Івасюк. 100 років від дня народження».
на території кладовища на вул. Зеленій відбудеться покладання квітів та панахида на могилі Михайла Івасюка;
о 13.00 в Чернівецькому обласному меморіальному музеї В.Івасюка буде проведено виставку робіт учнів Кіцманської художньої школи «Світлішає листопад».
в сесійній залі міської ради скликається 44 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання.
На розгляд засідання виноситься 66 питань. Серед них, зокрема, такі:


Календар
«    Листопад 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Партнери

Про технологію об’єднання

4-12-2011, 14:36 / Коментарів: 1
Про технологію об’єднанняСумно, та вже скоро букмекерські контори будуть приймати ставки з приводу "а чи об’єднаються українські опозиційні політики? Чи домовляться про спільних кандидатів?".

Хоча відповідь майже очевидна – при теперішньому розумінні проблеми нашими політиками і їх політтехнологами – реально НІКОЛИ. І не домовляться і не об’єднаються.

По-перше. Немає навколо чого об’єднуватися. Зазвичай люди об’єднуються заради спільної справи (мети), яка для однієї людини є не підйомною. Перемога на виборах не є і не може бути такою метою, а лише інструментом, етапом на шляху до якоїсь спільної мети, якої сьогодні абсолютно ніхто реально не уявляє.

По-друге. Навіть в тій невеликій кількості політичних лідерів, які інтуїтивно відчувають близькість власних програмних позицій, кожен має своє бачення "технології" їх реалізації, і особливо власної історичної ролі в цьому процесі.

Дійсно, всі думки та зусилля спрямовані на те, щоб зайняти власне помітне місце саме в процесі, абсолютно не уявляючи, а частіше і не переймаючись тим, як має виглядати кінцева мета.

А чи могло б бути інакше? На превеликий жаль, теж ні, бо в розпорядженні сьогоднішнього політикуму є лише бліді та невиразні образотворчі засоби у вигляді давно набридлих всім політологічних словесних конструкцій.

Створені такими засобами образи мети та технології її досягнення просто фізично не можуть бути реалізовані, тому і не можуть викликати повагу та довіру виборців.

Більше того, серед наших опозиційних політиків першого ешелону є доволі знаних військових, які ж обов’язково вивчали в академіях тактику виходу з оточення на окупованій вже фактично території – "просочуючись" малими групами.

Як на мене, така тактика має місце і під час виборчої боротьби, особливо при мажоритарній системі.

Але ж така тактика буде успішною лише тоді, коли всі будуть знати точні погоджені координати місця збору та, головне, мати щире і тверде переконання в необхідності подальшої боротьби, не задовольняючись можливістю десь "відсидітися".

В нашій же політичній аналогії для погодження "місця збору" та мотивації "необхідності подальшої боротьби" необхідно привести всі різноспрямовані опозиційно-амбітні устремління різних політиків до спільного знаменника.

Таким дуже зручним для всіх "спільним знаменником" може стати спільно розроблена функціональна модель майбутньої України, як системна модель життєдіяльності суспільства та державного механізму управління нею.

Зразу оговорюсь, що таке моделювання не має нічого спільного з політологією і саме тому гарантовано може бути ефективним.

Більше того, сама технологія функціонального моделювання, яка дозволяє стовідсотково врахувати всі побажання та думки всіх учасників такої роботи, могла б стати технологією об’єднання всіх опозиційних сил. Адже ж дійсно, ні що так не єднає людей, як спільна робота та спільне авторство і володіння результатами такої роботи.

Особливістю процесу функціонального моделювання є те, що той, хто дав собі труд пройти весь технологічний маршрут створення такої моделі, не має ніяких підстав для заперечення результатів – всі його зауваження, як правило, враховуються.

Тепер уявімо, всі зацікавлені політичні сили делегували своїх представників в спільну робочу групу, але не для політичних торгів, як зазвичай, а для розробки функціональної моделі нового образу майбутньої України, яку ми всі так любимо, що присвячуємо значну частину, а іноді і все життя для політичної боротьби за втілення цього образу в реальність.

Чому саме функціональна модель? Та тому, що така модель є ефективним фундаментом для всіх подальших реформаторських дій: від конституції до податкового кодексу, від освіти та науки до соціального захисту та охорони здоров’я.

Функціональна модель – це як фундамент, який не дасть державній будівлі вийти за його межі чи то з причин бюрократичної нерозумності, чи навіть злочинності.

Більше того, функціональна модель може стати ефективною основою для адміністративної, структурно-управлінської, бюджетної та інших реформ.

Але це все потім, зараз мова про єднання здорових сил на платформі здорового глузду.

Як на мене, кращої технології такого єднання як спільне творення мети власної політичної діяльності – Образу майбутньої України – важко придумати. Адже в результаті спільної роботи буде створено спільний "продукт" зі спільним авторством і спільними правами власності, а відтак – проект програми спільних дій.

Більше того, це абсолютно не затратний "проект", в якому дещо вже зроблено. Та в якому я, приміром, готовий взяти участь абсолютно на волонтерських засадах.

Так що, спробуємо?

Олександр Гнєдаш, кандидат технічних наук, аналітик, директор Інституту Мерітократії, для УП
СХОЖІ НОВИНИ:
4 грудня 2011 22:01 - Нік з написав(ла): в матеріалі
Які технології не видумуй, об"єднання всерівно не буде. Це є хохляцка натура і нікуди від цього не дінешся, а в Чернівцях, так і немає необхідності комусь з кимось об"єднуватися. На Буковині два рельних політігрока ПР та ФЗ.
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"