роздрукувати цю сторінку Друк сторінки

 

 

  НАСЕЛЕННЯ - 0,9 МЛН. ОСІБ

  СЕРЕДНЬОМІСЯЧНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА -1051 ГРН.

  ВАЛОВИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ПРОДУКТ - 5,1 МЛРД. ГРН.

   

  Дмитро Фірташ, статки $2,4 млрд.

  Голова ради директорів Group DF (заснована в 2007 році з метою додати бізнес-інтересам Фірташа прозорості та рес-пектабельнос­ті). До компаній, контрольованих Group DF, зазвичай відно-сять: Centragas (володіє 50% акцій RosUkrEnergo); Emfesz (угорська газоторгова компанія і поста­чальник енергетичних послуг), Zangas (австрійська компанія, що спеціалізується на будівництві газової інфраструктури), Ostchem Holding (об’єднує групу хімічних підприємств у Східній і Централь­ній Європі, які виробляють мінеральні добрива, органічні кисло­ти, діоксид титану і кальциновану соду). За оцінками експертів, загальний прибуток компаній, що входять до складу Group DF, у 2006 році склав майже $4,6 млрд. Найбільший українсь­кий актив, який контролює Фірташ, — ЗАТ «Кримський титан», що керує Іршанським ГЗК та Вольногорським ГМК. Йому також належить баскетбольний клуб «Київ». На Буковині Фірташ має кілька об’єктів у власності, зокрема, у центрі Чернівців ніч­ний клуб «Хард-рок кафе», яким володіє син Фірташа.

   

  Валерій Чинуш, статки $45 млн.

  Керівник ТОВ «Надіна», основним видом діяльності якої є поставка нафто-продуктів на A3C області. Власник готельно-туристичного комплексу «Буковина» у центрі Чернівців, ринку «Буковинський», ресторану та кількох підприємств харчової галузі. У 2005 році був представником Президента в області, на останніх виборах Чернівецько­го міського голови поступився діючому меру, зайнявши третє місце. Є близьким соратником Віктора Короля. У 1990-х юрис­том в компанії «Надіна» у Чинуша починав свою кар’єру Арсеній Яценюк.

   

  Іван Ринжук, статки $40 млн.

  Генеральний ди-ректор МТК «Кали-нівський ринок». Один із засновників ВАТ «Мегамаркет», яке кілька років тому стало ініціато­ром передачі в оренду цілісного майнового комп-лексу цього кому-нального підприємства. Проти таких планів виступила більшість підприємців, які працюють на ринку. Вони вважають, що у підсумку підприємство може бути приватизоване «Мегамаркетом». Сьогодні майже 20 тис. людей вважають «Калинку» своїм робочим місцем. Підприємство є од­ним із найбільших платників по­датків у Чернівцях. Підтримував президентську кампанію Віктора Ющенка, у 2004 році пережив збройний напад.

   

  Михайло Гросу, статки $38 млн.

  Контролює виробничо-комерційну фірму «Мігро», до якої вхо­дить торговельно-ресторанний комплекс, виробництво продуктів харчування. Сьогодні управління передав дружині, очоливши підприємство «Алміг», якому належить кілька заправних стан­цій на території області. Депутат Чернівецької міської ради.

   

  Ігор Кібіч, статки $37 млн.

  Директор фірми «Колос» (ТМ «Чернівецькі ковбаси»), до якого входить м’ясопереробний завод, свинокомплекси у різних районах області, племзавод «Євросвинка». У Чернівцях працюють сім магазинів «Колос». Підприємство має бази у Києві, Одесі, Харкові.

   

  Віктор Сідляр, статки $34 млн.

  Директор підприємства «Черні­вецький машинобудівний завод», який є одним із найбільших в Україні та СНД виробни­ків обладнання для переробки, транспортування, зберігання і синтезу нафти, газу та конден­сату, енергетичного обладнан­ня, обладнання для переробки сільгосппродукції, виноробства, хімічної промисловості.

   

  Іван Семенюк, статки $26 млн.

  Власник підприємства «Роднічок», яке займається виробництвом будматеріалів. У селі Бояни під Чернівцями, де розташоване підприємство, збудував потужну інфраструктуру, яка включає супермаркет, ресторан, парк роз­ваг, готельний комплекс. Влас­ник туристичного комплексу «Сонячна долина» та готелю «Буковинська зірка» у туркомплексі «Мигово».

   

  Валерій Галан, статки $23 млн.

  Співвласник туристичних комп­лексів «Мигово» та «Легенда Карпат». Має добрі стосунки з Олександром Зінченком, на останніх парламентських виборах представляв в області «Блок патріотичних сил». Багатолітній президент Всеукраїнської федерації «Сін-Сьобу», підполковник запасу, 10 років прослужив у ГРУ СССР, 8-кратний чемпіон СССР і 4-кратний чемпіон Евро­пи з рукопашного бою.

   

  За матеріалами тижневика «Коментарі»

  від 2 травня 2008 року.

   

  закрити вiкно