Новини
Колонка автора

Ігор БУРКУТ, політолог:

СКЛАДОВІ ПЕРЕМОГИ СКЛАДОВІ ПЕРЕМОГИЧетвертий рік поспіль Україна мусить протистояти Росії у "гібридній війні", нав'язаній нам великодержавниками. Суспільство втомилося, але мусить боротися за власне існування. Адже багато українців розуміє: Москва прагне знищити не лише українську державність, але й українців як націю. Найбільш патріотичних вбити, а інших поступово асимілювати, перетворити на "росіян". Врятувати нас може тільки перемога. А як її досягти у боротьбі з противником, який має більше ресурсів, зокрема, другу за чисельністю армію світу? Є декілька найважливіших складових нашої майбутньої перемоги.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Вибори в ОТГ: Магала-Рідківці Вибори в ОТГ: Магала-РідківціХтось таки придумав у Чернівецькій області з‘єднати Магалу з Рідківцями. І ніц їм за це нема. Чи свідомо вони так вчинили, чи зумисне, а чи по тупості своїй,
покаже час.

Ігор Буркут, політолог:

ЯКІ РЕФОРМИ БЕЗ СКАНДАЛУ? ЯКІ РЕФОРМИ БЕЗ СКАНДАЛУ? Завершилися парламентські канікули, і нардепи з новими силами взялися за роботу. Найближчим часом вони повинні прийняти важливі документи для проведення в Україні реформ в освіті, медицині й у пенсійній сфері. Новий Закон про освіту Верховна Рада схвалила на диво оперативно, але тут же виник серйозний скандал, який негайно отримав значний міжнародний резонанс.
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
У Ратуші (каб.202) відбудеться брифінг міського голови Олексія Каспрука та директора комунального підприємства МіськШЕП Михайла Ігнатьєва.
21 вересня о 19.00
у сесійній залі Чернівецької обласної ради (м. Чернівці, вул. Грушевського, 1) відбудеться засідання 16-ї позачергової сесії обласної ради VIІ скликання.
На розгляд сесії вноситься питання «Про схвалення змін до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області».
в приміщенні обласної державної адміністрації (каб. 418) відбудеться Круглий стіл на тему: «Напрацювання механізмів щодо реалізації регіональних програм із забезпечення житлом молоді, учасників АТО та вимушених переселенців».
1 жовтня о 13.00


Календар
«    Вересень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Партнери

Маленькі кіцманські чиновники проти Великого Кобзаря

26-11-2013, 15:05 / Коментарів: 3
Маленькі кіцманські чиновники проти Великого КобзаряНедавно з великим добрим пафосом проходили дні України у Великобританії. Виявилося, що багато англійців знають і люблять нашу давню слов'янську країну. У знаменитому на увесь світ Кембріджському університеті діє факультет української філології, студенти вивчають нашу мову, декламують напам'ять ліричні поезії Тараса Шевченка.

А громадськість Лондона навіть збирається встановити в одному з мальовничих куточків свого столичного міста пам’ятник нашому славетному Кобзареві. І немає сумніву:вони це зроблять! Бо там немає Партії регіонів, яка живу творчу ініціативу людей якщо не загубить, то спотворить, або обов’язково переінакшить по своєму. Навмисно переінакшить - аби тільки не так, як хочуть люди.

Як, наприклад, у Кіцмані, де маленькі регіональні чиновники дружно повстали проти Великого Кобзаря, аби спотворити задум громади, яка вже роками намагається спорудити гідний свого історичного містечка пам’ятник духовному батькові української нації.

За минулої влади люди добровільно збирали кошти, на місці майбутнього пам’ятника встановили гранітний камінь, який привселюдно освятили два православні священники. Тим самим архітектор Віктор Ткач та скульптор, заслужений художник України Роман Романович зі Львова, Монументальні роботи яких стоять на площах міст Європи, розробили для Кіцманя ексклюзивний проект омріяного пам’ятника. Його макет був виставлений для публічного огляду і автори врахували зауваження й побажання людей. Зокрема, постамент для пам’ятника мав бути зроблений так, аби у випадку акцій громадянського протесту, як це зараз відбувається на Європейській площі в Києві, він міг служити своєрідним подіумом і, ставши біля батька Тараса, можна було сказати людям слово на захист справедливості. Однак, коли в державі, а отже і в Кіцмані, до влади прийшли регіонали та їх симпатики, їм це не сподобалося і вони заблокували спорудження пам’ятника Кобзареві.

Правда, минулої осені, коли треба було за них голосувати у Верховну Раду,
на місці, де має бути той пам’ятник, наспіх викопали ямку та залили її бетоном. Проте, коли на виборах кіцманчани відправили регіоналів пасти задніх, за Шевченка знову забули.

Так би все й лежало, як кажуть на Буковині, лоском, якби не почав світ готуватися до 200-річчя від дня народження геніального поета і мислителя. Тож знову згадали наприкінці нинішньої осені про Кобзаря. Адже у слід за його ювілейною датою наближаються і президентські вибори. Ну, як тут не пропіаритись! Навіть організували демонстративний «суботник» і перші керівні особи з персональними туфлями зачищували землю, яку потім залили тим же бетоном. Але ліпше б вони були нічого не робили. Бо з'ясувалося, що влада вирішила встановити у Кіцмані зовсім не той пам’ятник, про який так багато років мріяла бригада.

Відповідно до проекту, за який заплачено 20 тисяч народних грошей, бронзова скульптура Шевченка мала стояти на постаменті - подіумі в повний зріст і сягати мало не верховіть дерев. Маленькі кіцманські чиновники надумали замінити цю скульптуру на … погруддя Великого Кобзаря. Люди досі не можуть зрозуміти: чому так сталося? А сталося так ось чому. Один із хвалених у районі та в краї керівників агрофірми, будучи одного разу в патріотичному пориві, візьми тай скажи, що він у своєму селі встановить пам’ятник Шевченку раніше. ніж це зроблять у райцентрі. В агрофірмі ж звикли, що шеф не повторю одне і теж саме двічі. Тому відразу відомому чернівецькому скульптуру було зроблено відповідне замовлення й він, не відкладаючи справ в довгу шухляду, виліпив погруддя Кобзаря. Але шеф тим часом передумав. Назрівав скандал. На виручку агрофірмівському шефові навперейми кинулися кіцманські владці, які погодилися забрати для райцентру скульптуру, що призначалася для приміського села. Дарма, що вона виготовлялася не для Кіцманя, без врахування архітектурних, ландшафтних особливостей площі, на якій має стояти. Та цим у Кіцмані не переймаються, хоч приміській раді діє так звана художня рада, до якої начебто входять люди з архітектурними дипломами. Вони знають, що для кожного монумента має бути свій проект, який повинен мати так звану «прив’язку» до конкретної території, що цей проект мусить бути затверджений містобудівною радою та пройти інші процедури. Однак, як повідомив голова цієї художньої ради Василь Ісар, за кілька десят кроків від пам’ятника - погруддя Шевченка планується встановити ще один пам’ятник - афганської слави.

- Я ще не бачив, щоб на одній площі стояли два пам’ятники, особливо в такому малому місті - каже відомий у Європі архітектор Віктор Ткач. Багато кіцманців кажуть, що для пам’ятника афганцям у Кіцмані є інші місця, а не біля самісінької скульптури нашому національному пророкові. До того ж вони вважають, що то має бути пам’ятник конкретним людям які загинули у тій безглуздій війні, а не пам’ятник воїнської слави. Бо радянські солдати не були визволителями афганської землі, місцеві жителі їх туди не запрошували, їх туди посилали компартійні правителі із Кремля.

Але влада у Кіцмані людей не слухає, а робить по-своєму, так само, як не чують сьогодні регіонали людей, що вирують на Європейській площі у Києві.

А львівські митці, які працювали над пам’ятником Шевченку для Кіцманя, а їх місцеві чиновники цинічно кинули, обіцяють їм влаштувати великий скандал на всю Україну. І вони це зроблять, хай тільки доб’ється свого відомий на цілий світ Євромайдан.
Мирослав Куєк
СХОЖІ НОВИНИ:
26 листопада 2013 17:20 - 111 з написав(ла): в матеріалі
Чуєте, пане Куєк, Вам ... робити, тільки бруд лити на тих, хто хоч щось робить, а не базікає. То попросіть у родички (досить багатої)гроші і заплатіть за пам`ятник. Ото буде піар і для Вас і для неї. І ... теревені гнути - щось робіть уже...

редаговано
26 листопада 2013 19:21 - Заставна з написав(ла): в матеріалі
пане Куєк, а де ви побачили відомих у Європі архітектора і скульптора? Чикілька райцентрів і сіл Зх.України - це вже вся Європа? Брешівть, але не забріхуйтеся...
Роман Романович. Скульптор. Народився в с. Голешів. Автор пам’ятників, пам’ятних знаків, скульптурних композицій, в тому числі пам’ятників: Роксолані у м. Рогатині, О. Партицькому в с. Тейсарові, Ісусу Христові у м. Ходорові, І. Франкові у Добрівлянах, Т. Шевченку в с. Голешеві, пам’ятних дощок: діячеві ОУН-УПА Петру Гудзоватому (Народний дім с. Володимирі), Євгенії Бохенській (школа с. Голешів).
Ткач Віктор Миколайович (1954 р.) – архітектор. Народився в Заставні, де закінчив середню школу №1 і одночасно художню студію у Чернівцях. Далі продо­вжує навчання у художній студії Мінського художньо-театрального інституту під час служби в армії (1972-1974). У 1975-1980 рр. вчиться на факультеті архітектури Львівського політехнічного інституту. Працював архітектором у проектних інститу­тах «Діпроцивільпромбуд» м. Чернівці та «Укржитлоремпроект» м. Дрогобич. Став переможцем конкурсу з проекту «Гастроному» та трьох житлових поверхів на цен­тральній площі Дрогобича, розробляв проект реконструкції санаторію «Прикарпат­тя». За його проектом встановлений пам’ятний знак полеглим воїнам у роки Першої світової війни під Самушином.


Віктор Ткач разом з відомим львівським скульптором Романом Романовичем розробили проект пам’ятника Тарасу Шевченкові у м. Заставна (2001), спроектували і відкрили пам’ятник Ользі Кобилянській у Румунії (2003). Наш земляк є автором проекту пам’ятного знака першому і єдиному Президентові Буковини Омеляну По­повичу у Заліщиках.
26 листопада 2013 19:37 - кіцманчанин з написав(ла): в матеріалі
Куєк 100% правий ! А ти(111), прихвостню ригінальний, порекомендуй керманичам району віддати хоч частину награбованого на памятник і цього цілком вистачить! Народ все знає і про гравій і про сад і про водія і про електроенергію і про автомобілі...Всьому свій час !!!
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"