Новини
Колонка автора

Ігор БУРКУТ, політолог:

СКЛАДОВІ ПЕРЕМОГИ СКЛАДОВІ ПЕРЕМОГИЧетвертий рік поспіль Україна мусить протистояти Росії у "гібридній війні", нав'язаній нам великодержавниками. Суспільство втомилося, але мусить боротися за власне існування. Адже багато українців розуміє: Москва прагне знищити не лише українську державність, але й українців як націю. Найбільш патріотичних вбити, а інших поступово асимілювати, перетворити на "росіян". Врятувати нас може тільки перемога. А як її досягти у боротьбі з противником, який має більше ресурсів, зокрема, другу за чисельністю армію світу? Є декілька найважливіших складових нашої майбутньої перемоги.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Вибори в ОТГ: Магала-Рідківці Вибори в ОТГ: Магала-РідківціХтось таки придумав у Чернівецькій області з‘єднати Магалу з Рідківцями. І ніц їм за це нема. Чи свідомо вони так вчинили, чи зумисне, а чи по тупості своїй,
покаже час.

Ігор Буркут, політолог:

ЯКІ РЕФОРМИ БЕЗ СКАНДАЛУ? ЯКІ РЕФОРМИ БЕЗ СКАНДАЛУ? Завершилися парламентські канікули, і нардепи з новими силами взялися за роботу. Найближчим часом вони повинні прийняти важливі документи для проведення в Україні реформ в освіті, медицині й у пенсійній сфері. Новий Закон про освіту Верховна Рада схвалила на диво оперативно, але тут же виник серйозний скандал, який негайно отримав значний міжнародний резонанс.
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
в сесійній залі міської ради відбудеться відкриття засідання робочої групи з підвищення ефективності діяльності в сферах місцевих фінансів та освіти" в рамках проекту "Партисипативна демократія та обгрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні", фінансованого МЗС Норвегії.
в обласній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка відбудеться Другий обласний форум бібліотечних працівників «Бібліотека і громада: партнерство заради стійкого успіху», приурочений Всеукраїнському дню бібліотек.
На форумі передбачається висвітлення наступних питань:
в обласній державній адміністрації (каб. №418) відбудеться прес-конференція директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Оксани Палійчук на тему: "Рівний доступ до якісної освіти: організація інклюзивної освіти в Чернівецькій області".
у конференц-залі Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» (Чернівці, вул. Якова фон Петровича, 2) відбудеться круглий стіл на тему «Співробітництво громад в Україні: стан та перспективи».
На заході будуть розглянуті такі питання:
вул. Ломоносова 2, Народний дім відбудеться прес-клуб «Реформи зблизька: Чи потрібні відкриті дані чернівчанам? Нові інструменти контролю громадськості за бюджетними коштами» за ініціативи ГО «Лабораторія демократичних трансформацій» спільно із Чернівецьким громадським ТБ «InfoKey».
біля стін Генерального консульства Румунії (вул. Шкільна, 16) відбудеться мітинг. Метою мітингу є закликати румунську сторону звернути увагу на дії, що спрямовані на розхитування ситуації у Чернівецькій області на національному ґрунті.
у сесійній залі Чернівецької обласної ради (м. Чернівці, вул. Грушевського, 1) відбудеться засідання 16-ї позачергової сесії обласної ради VIІ скликання.
На розгляд сесії вноситься питання «Про схвалення змін до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області».
в приміщенні обласної державної адміністрації (каб. 418) відбудеться Круглий стіл на тему: «Напрацювання механізмів щодо реалізації регіональних програм із забезпечення житлом молоді, учасників АТО та вимушених переселенців».
в Літературному Целанівському Центрі (вул. Кобилянської, 51) відбудеться презентація нового роману письменниці Наталки Сняданко «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма», що вийшов у «Видавництві Старого Лева».
Наталка та модератор зустрічі – письменник Олександр Бойченко – говоритимуть про реальне та вигадане у книзі, про таємниці біографії її героя – реального австрійського політика, поета, архікнязя Вільгельма Габсбурга та командуюючого Українських Січових Стрільців, конкурента Скоропадського.
Вхід – вільний.
1 жовтня о 13.00


Календар
«    Вересень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Партнери

Якщо у суспiльствi бiдними стає 30% населення, це вибухонебезпечна ситуацiя

21-11-2013, 15:41 / Коментарів: 0
Якщо у суспiльствi бiдними стає 30% населення, це вибухонебезпечна ситуацiяФiлософ Мирослав Попович - про загострення вiдносин iз Москвою, бiднiсть українцiв та необхiднiсть боротися за щастя

- Пане Мирославе, Москва знову заблокувала кордони для українських товарiв. Цього разу пiд новим приводом. Як довго, на ваш погляд, росiяни ще псуватимуть нам нерви?

- Вирiшальним буде момент пiдписання (або не пiдписання) угоди про асоцiацiю з ЄС. Опiсля Москва повинна вирiшити для себе: чи вона загострюватиме ситуацiю, намагаючись довести до колапсу економiку України, чи прийме те, що сталося, як належне i "проковтне" свої амбiцiї. Думаю, нас чекає перший варiант, бо в хiд уже пiшли суто iррацiональнi вчинки, якi не мають пiд собою якогось пiдгрунтя... Це вже просто ненависть, яка й далi шукатимесобi вихiд! За моїми прогнозами, нервова обстановка у наших вiдносинах пiсля Вiльнюса лише посилюватиметься.

-- Деякi експерти нинi кажуть: мовляв, нiчого страшного не станеться, якщо угоди не пiдпишуть. Нiби наперед заспокоюючи електорат вiд можливого провалу влади...

- Ну, це, вибачте, короткозорiсть неймовiрна! Україна не може бути хутором на цiй неспокiйнiй планетi. Сьогоднi нам треба вибрати генеральну лiнiю свого майбутнього. I та лiнiя або веде нас назад - у ситуацiю Радянського Союзу чи Росiйської iмперiї, або веде до європейської спiльноти, туди, де багато проблем, якi ми нинi переживаємо (вiд економiчних до полiтичних), уже давно подолано та лишилися у минулому. Нам тепер треба зробити тi кроки, якi дозволять стати повноцiнними спiвгромадянами тiєї цивiлiзацiї. От i все... А говорити, що нiчого страшного нестанеться - так, не станеться. Крiм того, що ми будемо нi "там", нi "там". I виявимось безсилi пiд натиском свiту з усiх бокiв!

- На жаль, до моменту, коли Україна стане повноправним членом ЄС не всi... доживуть (у буквальному розумiннi цього слова). Ось Деркомстат оприлюднив "свiжi" цифри, i виявилось, що українцiв стало менше ще майже на 100 тисяч. Ви не вбачаєте певного парадоксу: нашi люди загалом стали жити краще, нiж у радянськi часи, а ось смертнiсть зростає?

- Це все за рахунок соцiальних низiв, де якраз панує бiднiсть. Мене жахає, коли бачу, як бомжi порпаються у бачках для смiття, шукаючи там якусь поживу. (Зiтхає). Знаєте, не можна, щоб суспiльство до того звикло! Це - виразка, яка роз'їдає його здорове тiло. Такi речi повиннi бути постiйно пiд спостереженням, бо люди робляться нечутливими до чужого горя.Сьогоднi у нас виникла величезна дистанцiя мiж добробутом елiти (або як завгодно її назвiть) та низiв. А якщо у суспiльствi дуже бiдними стає вiдсоткiв тридцять населення, це вибухонебезпечна ситуацiя! Для того щоб прийшли радикали i почали рiзати всiх i вся (так, як це бувало за часiв якобiнської диктатури i пiзнiше), не треба, щоб сто процентiв населення були бiдними й голодними. Зрештою, не треба, аби радикальнi партiї мали пiдтримку навiтьполовини населення - за Гiтлера голосувала третина, нiколи бiльше. Але цього виявилося досить... Проблеми бiдностi можуть видатися не такими страшними, бо в злиднях живе невелика частина суспiльства. Але не треба чекати, поки бiднiсть охопить бодай половину населення. Суспiльство стане нестабiльним навiть тодi, якщо тиск злиднiв буде на вiдносно невеликому плацдармi.

- Наша влада, здається, цього не розумiє?

- Так, зовсiм не розумiє. Вона вдовольниться, якщо якась частина "облагодетельствованих" скандуватиме на її адресу "слава". Так, як ще вчора кричали "слава КПРС". Достатньо голосно та з великим задоволенням...

- Разом iз тим, погодьтесь, нашi люди люблять понарiкати на життя. Навiть тодi, коли не все так погано. От звiдки це вхарактерi українцiв, як ви думаєте?

- Ну, я не сказав би, що українцi чимось рiзняться в цьому планi вiд iнших. (Усмiхається). Правда, тут вивести якусьзакономiрнiсть важко, бо, скажiмо, торiк пiд час соцопитування з'ясувалось, що найщасливiшi люди живуть у... Нiгерiї. А Україна опинилась наприкiнцi того списку, давши якийсь вибух песимiстичних оцiнок.З одного боку, добре, що ми не такi наївнi, як нашi африканськi брати, котрi почуваються щасливими вже тому, що у них є ковток води i якась пожива на обiд. Нам усе ж у цьому життi треба бiльше! А з iншого -- слiд визнати: українцям справдi доводилось надто часто розчаровуватись. I я натякаю тут не тiльки на Помаранчеву революцiю... У будь-якому випадку нiколи не треба опускати руки!

- Можливо, щоб потiм не розчаровуватись (особливо в полiтиках), не варто надмiрно зачаровуватись?

- Знаєте, це - буддистський принцип. Вони кажуть, що життя є уникання страждань, а страждання виникають тодi, коли багато сподiваєшся. Тому боротися за щастя можна двома шляхами: один спосiб - це домагатися його, другий - зменшувати свої апетити. Ну, я думаю, що все-таки треба чогось реально добиватися. Бо сидiти на печi (навiть якщо ти вбраний у буддистську тогу) - все одно не вихiд. Ви згоднi зi мною?
Богдан БОНДАРЕНКО
"Експрес"
СХОЖІ НОВИНИ:
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"