Новини
Колонка автора

Ігор Буркут, політолог:

ЯКІ РЕФОРМИ БЕЗ СКАНДАЛУ? ЯКІ РЕФОРМИ БЕЗ СКАНДАЛУ? Завершилися парламентські канікули, і нардепи з новими силами взялися за роботу. Найближчим часом вони повинні прийняти важливі документи для проведення в Україні реформ в освіті, медицині й у пенсійній сфері. Новий Закон про освіту Верховна Рада схвалила на диво оперативно, але тут же виник серйозний скандал, який негайно отримав значний міжнародний резонанс.

Ігор Буркут, політолог:

ДЕКОМУНІЗАЦІЯ ЙДЕ ВГЛИБ ДЕКОМУНІЗАЦІЯ ЙДЕ ВГЛИБ Коли в Україні в травні 2015 р. було прийнято пакет законів про декомунізацію, від колишніх компартійних активістів можна було почути: "А як нас збираються декомунізувати? Розстріляють?".

Ігор Буркут, політолог:

"ГЕНОЦИД ПЕНСІОНЕРІВ В УКРАЇНІ" ? "ГЕНОЦИД ПЕНСІОНЕРІВ В УКРАЇНІ" ? Переважна більшість українських пенсіонерів отримує найнижчу пенсію в Європі. Вижити за такі злиденні гроші вкрай складно, люди дуже невдоволені своїм майже жебрацьким станом. Час від часу в їхньому середовищі починаються розмови про "геноцид пенсіонерів".
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
19 вересня, 11.00 – 14.00 делегація Представництва Європейського Союзу в Україні відвідає Чернівці та Хотин з офіційним візитом. У рамках візиту відбудеться низка інформаційних заходів, а саме: Тренінг «Як написати грантову заявку на конкурси ЄС?»
Буковинський медіа-центр BelleVue, вул. Кобилянської, 2 (2-й поверх).
в приміщенні обласної державної адміністрації (каб. 418) відбудеться прес-конференція заступника голови облдержадміністрації Василя Гостюка, начальника відділу з питань містобудівного кадастру та регіонального розвитку управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації Христини Марчук, директора Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Тетяни Татарчук, регіонального консультанта з питань комунікацій РВ АМУ Тараса Халавки, регіонального консультанта з правових питань РВ АМУ Ольги Чепель на тему: «Інструменти державної підтримки місцевого самоврядування та регіонального розвитку».
в приміщенні обласної державної адміністрації відбудеться зустріч-дискусія з представниками ЄС в Україні на тему: "Публічна презентація проектів та можливостей співпраці з ЄС для Чернівців та області".
Основними темами дискусії будуть:
у Чернівцях Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує представників бізнесу, експертів з питань торгівлі та усіх охочих приєднатись до дискусії про ринок Європейського Союзу та можливості українського бізнесу долучитись до нього.
Тема дискусії: “Як вийти на ринки ЄС: можливості, шляхи, інструменти, історії успіху місцевого бізнесу”

Місце проведення: м. Чернівці, Чернівецька Торгово-промислова палата, вул. Стасюка, 20
Основними темами зустрічі будуть:
21 вересня о 19.00
в приміщенні обласної державної адміністрації (каб. 418) відбудеться Круглий стіл на тему: «Напрацювання механізмів щодо реалізації регіональних програм із забезпечення житлом молоді, учасників АТО та вимушених переселенців».
1 жовтня о 13.00


Календар
«    Вересень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Партнери

Янукович просить небагато. І не тільки для себе

18-11-2013, 10:37 / Коментарів: 0
Янукович просить небагато. І не тільки для себеЄвросоюз, i Росія можуть не отримати бажаного -- Віктор Федорович, видається, змінив план. Команда Президента з минулого понеділка розпочала складну гру, кінцева мета якої проглядається хіба що лише між рядками.Але, видається, вона дуже проста: Янукович вичікує, граючи на нервах і Росії, і Євросоюзу, щоб досягти своїх цілей. Та й цілі ці, здається, теж уже цілком зрозумілі: Януковичу потрібні гроші на вибори і союзники, аби перемогти на них удруге.

Євросоюз грошей не дає, хоча обіцяє. Євросоюз ставить політичні умови, зокрема, щодо Тимошенко, які можуть iз часом отруїти Януковичу життя.Росія ж готова платити, бо боїться втратити Україну. Це може стати для неї фатальною геополітичною поразкою. Але Росія -- це ведмідь, обійми з яким завжди небезпечні.У Януковича залишились лічені дні, практично години, щоб визначитися.До кого пристати він наважиться у підсумку? Чи таки відмовить усім, залишившись на позиції "багатовекторної політики"?
Про це "Експрес" говорив з полiтичними експертами Вiктором Небоженком та Iгорем Золотаренком.


-- Що ж насправдi вiдбувається сьогоднi у вiдносинах української влади та Європи?

В. Небоженко: -- Драматичність ситуацiї полягає в тому, що нинiшня українська влада торгується i з ЄС, i з Москвою. Але торгується не за майбутнє країни, а за майбутнє Вiктора Януковича. Для Вiктора Федоровича насправдi не iснує дилеми мiж "європейською" чи путiнською Україною, вiн не переймається такими "дрiбницями", як цивiлiзацiйний вибiр. Головною його стратегiєю нинi є втриматися при владi за всяку цiну.Що може забезпечити йому владу? Грошi. А їх у країнi немає. Економiка доведена до повної розрухи, i нiяких покращень у найближчий рiк не свiтить. Тобто без зовнiшнiх кредитiв ми просто загнемося. I це погана новина для Януковича -- кандидата на наступних президентських виборах. Тому сьогоднi вiн стоїть iз простягнутою рукою i перед Брюсселем, i перед Кремлем, намагаючись виторгувати собi якомога вигiднiшi умови.

I. Золотаренко: -- Так, стан української економiки на 2015 рiк буде визначати результат виборiв для Януковича. Економiсти вЄвропi й у Москвi одностайно запевняють, що без фiнансових вливань ззовнi Україну 2014 року чекає жорстка криза. За рiзними оцiнками, щоб вiдтягнути її бодай на рiк-два i перемогти на виборах, Януковичу потрiбно не менш як 12 -- 15 мiльярдiв доларiв.Москва нiбито готова дати цi грошi Українi у виглядi кредиту. А от пiдписання угоди про асоцiацiю з ЄС ще не означає, що Захiд також готовий розщедритися на таку суму. Тобто європейський вибiр України в розумiннi Януковича -- це лише надiя на великий кредит вiд Євросоюзу. А вiдмова вiд нього -- майже гарантоване отримання грошей вiд Москви. З огляду на катастрофу в українськiй економiцi йому таки доведеться щось вибрати.

-- Тобто владi насправдi байдуже, хто дасть грошi -- Європа чи Росiя, головне, аби дали?

I. Золотаренко: -- Саме так. Як на мене, Президент нiколи не планував випускати Тимошенко, а євроiнтеграцiя -- тактичний прийом у переговорах iз Росiєю. Ключова мета торгiв -- мiльярднi кредити, якi дозволять Януковичу напередоднi президентських виборiв 2015 року пiдвищувати пенсiї, доплати та стипендiї.Питання полягало лише в тому, як отримати вигоду одночасно з усiх джерел -- переписати газовий контракт iз Росiєю й отримати грошi Мiжнародного валютного фонду. Що ж до асоцiацiї з ЄС, то у тому сценарiї -- це запасний i далеко не основний для Януковича варiант.

В. Небоженко: -- Так, для отримання кредитiв асоцiацiя з ЄС зовсiм не обов'язкова. Цiлком iмовiрно, що Янукович допускає пiдписання асоцiацiї з ЄС, але лише в тому разi, якщо вдалося б зняти питання звiльнення Тимошенко. Однак європейськi полiтики тут не хочуть поступатися i без звiльнення Юлiпiдписувати асоцiацiю навряд чи будуть. I тодi у гру вступить Росiя, яка й пiдставить Януковичу "братнє" плече. Отриманi грошi наша влада витратить на те, аби залишити Януковича на тронi у 2015 роцi за допомогою пiдвищення соцiальних виплат. Ядерний електорат нинiшнього Президента такий сценарiй пiдтримає. Та йнайбiльша фобiя Януковича -- Тимошенко -- ще багато рокiв буде у в'язницi. А це також дiятиме на нього як гарний заспокiйливий засiб.

-- Зважаючи на iмовiрнiсть такого сценарiю, можливо, Європа також погодиться допомогти Януковичу матерiально?

В. Небоженко: -- Спершу надiя на це була. Єврочиновники пропонували Януковичу 200 мiльйонiв, опiсля ставки вже зросли до 600 мiльйонiв. Для Януковича ж це не грошi, а сльози, тому вiн i не погодився на такий варiант.Звiсно, Євросоюз мiг би пропонувати й бiльшi суми, але за умови, що вони будуть використанi на певнi економiчнi реформи, державнi програми тощо, а не зникнуть безслiдно у виборчому фондi ВiктораФедоровича. Але такий алгоритм йому, вочевидь, наразi не дуже пiдходить.

I. Золотаренко: -- Так, скидається на те, що Європа нашому гаранту вже не така цiкава. Як стверджують джерела в Партiї регiонiв, Путiн пiд час недавньої "тайної вечерi" з Януковичем уже пообiцяв Українi кредит на 15 мiльярдiв доларiв i росiйський газ за "бiлоруськими" цiнами -- 165 доларiв за тисячу кубометрiв. Але розраховувати на цi щедрi дари Україна може лише у тому разi, якщо погодиться вступити до Митного союзу. Очевидно, Янукович наразi не хоче розкривати всiх карт i має намiр дограти цю гру до кiнця: а раптом Європа останньої митi стане поступливiшою i пожертвує бодай Тимошенко?

-- Яким може бути кінцеве рішення Януковича?

I. Золотаренко: -- Справдi, вiн борсається мiж двома рiзними стратегiями збереження влади. Перша -- це спроба отримати грошi чи то вiд Брюсселю, чи то вiд Москви для латання дiрявого бюджетного мiшка та забезпечення собi нового президентського термiну. Друга -- збереження у своїх руках усiєї повноти влади.Мовляв, якщо ми не пiдемо нi в ЄС, нi в "мутний" союз, то вже тiльки за це щось "капне" i вiд Кремля, i вiд Європи. А там би ще довиборiв, як кажуть, нiч простояти та день протриматися.
Юрiй ГРИЦИК
Джерело "Експрес"
СХОЖІ НОВИНИ:
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"