Новини
Колонка автора

Ігор Буркут, політолог:

ЯКІ РЕФОРМИ БЕЗ СКАНДАЛУ? ЯКІ РЕФОРМИ БЕЗ СКАНДАЛУ? Завершилися парламентські канікули, і нардепи з новими силами взялися за роботу. Найближчим часом вони повинні прийняти важливі документи для проведення в Україні реформ в освіті, медицині й у пенсійній сфері. Новий Закон про освіту Верховна Рада схвалила на диво оперативно, але тут же виник серйозний скандал, який негайно отримав значний міжнародний резонанс.

Ігор Буркут, політолог:

ДЕКОМУНІЗАЦІЯ ЙДЕ ВГЛИБ ДЕКОМУНІЗАЦІЯ ЙДЕ ВГЛИБ Коли в Україні в травні 2015 р. було прийнято пакет законів про декомунізацію, від колишніх компартійних активістів можна було почути: "А як нас збираються декомунізувати? Розстріляють?".

Ігор Буркут, політолог:

"ГЕНОЦИД ПЕНСІОНЕРІВ В УКРАЇНІ" ? "ГЕНОЦИД ПЕНСІОНЕРІВ В УКРАЇНІ" ? Переважна більшість українських пенсіонерів отримує найнижчу пенсію в Європі. Вижити за такі злиденні гроші вкрай складно, люди дуже невдоволені своїм майже жебрацьким станом. Час від часу в їхньому середовищі починаються розмови про "геноцид пенсіонерів".
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
21 вересня о 19.00
у сесійній залі Чернівецької обласної ради (м. Чернівці, вул. Грушевського, 1) відбудеться засідання 16-ї позачергової сесії обласної ради VIІ скликання.
На розгляд сесії вноситься питання «Про схвалення змін до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області».
в приміщенні обласної державної адміністрації (каб. 418) відбудеться Круглий стіл на тему: «Напрацювання механізмів щодо реалізації регіональних програм із забезпечення житлом молоді, учасників АТО та вимушених переселенців».
1 жовтня о 13.00


Календар
«    Вересень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Партнери

Трудові звитяги депутатів-партійців з Буковини. Частина 3

7-11-2013, 12:18 / Коментарів: 3
Трудові звитяги депутатів-партійців з Буковини. Частина 3Ми продовжуємо розповідь про роботу парламентарів, які родом з нашого краю або ж тісно пов’язані з Чернівецькою областю. Сьогодні розглянемо трудові досягнення депутатів від ВО «Батьківщина», котрі займали керівні посади у «Фронті змін», Павла Петренка та Андрія Пишного, а також про депутата-старожила з Буковини Івана Попеску.

Юристи-фронтовики

Трудові звитяги депутатів-партійців з Буковини. Частина 3

У зв’язку з тим, що про Павла Петренка ми пишемо вперше, подаємо до вашої уваги біографічну довідку про нього та витяги з декларації про майно і доходи за 2011 рік.

Павло Петренко народився в Чернівцях 17 липня 1979 року. Закінчивши в 2001 році Чернівецький національний університет з відзнакою, він, як і його патрон по партії Арсеній Яценюк, працював на юридичній ниві. Створив юридичну фірму, працював на керівних посадах в «Ощадбанку», з 2009 року — у «Фронті змін», де курував юридичний напрямок. Наразі обраний за партійними списками народний депутат, заступник голови партії ВО «Батьківщина». Згідно з оприлюдненою декларацією, пан Павло за 2011 рік мав більше 900 тисяч сукупного доходу (з яких зарплата становить близько 56 тисяч, 107 тисяч – дивіденди і проценти, більше 755 тисяч – доходи від відчуження нерухомого і рухомого майна). Нардеп задекларував три земельні ділянки (29 тисяч, 3 тисячі і 3 760 кв. м), квартиру (102 кв. м), дві автівки (2007 та 2008 років випуску) і 3,5 мільйона на рахунках у банках й інших фінансових установах, вкладені в тому ж таки 2011 році. Сім’ї у декларанта поки немає.

Отож молодий політик та новоспечений народний депутат Павло Петренко справно відвідує засідання сесій парламенту. Згідно з даними сайту ГМ «Опора» про роботу парламентарів, на 97% засідань Павло Петренко був присутній (згідно з даними письмової реєстрації). Він є секретарем Комітету ради з питань верховенства права та правосуддя і на 8 засіданнях комітету був присутній, одне пропустив. Якщо говорити про голосування, то «за» нардеп проголосував 316 разів, «проти» — 67, «утримався» – 19, був відсутній під час голосування 63 рази і не голосував 671 раз.

Згідно з офіційними даними, що містяться на сайті парламенту, народний депутат Петренко написав за майже рік роботи у парламенті 35 запитів. Вони адресувались і кабміну, і органам виконавчої влади, і прокуратурі, а стосувались переважно діяльності міністерства охорони здоров’я, закупівлі ліків тощо. Жодного запиту конкретно по Буковині немає.

Депутат порадував законотворчою діяльністю, підготувавши (у співавторстві) аж 75 законопроектів. І, що важливо, 4 з них стали чинними актами. Але упродовж осені Павло Петренко підготував (у співавторстві) тільки 4 проекти, що стосуються, зокрема, покращення умов відбування покарання засуджених, посилення ефективності державної антикорупційної політики, а також відзначення 75-ої річниці з Дня народження Івана Миколайчука (разом з рештою депутатів-опозиціонерів з Буковини). Цей проект постанови, а також щодо виборів мера Чернівців – дві згадки про Буковину в роботі парламентаря.
Депутат також вніс 23 поправки і 17 разів виступив на пленарних засіданнях.

Трудові звитяги депутатів-партійців з Буковини. Частина 3

Нардеп Андрій Пишний, котрий, як і Петренко та Яценюк, є юристом, у парламенті обіймає посаду першого заступника голови Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ради. Згідно з даними письмової реєстрації на сайті ГМ «ОПОРА», депутат відвідав 71 засідання парламенту і на 4 був відсутній. Голосував «за» 282 рази, «проти» — 97, «утримався» – 27, був відсутній на 140 голосуваннях, не голосував 590 разів. Даних про відвідування засідань парламентського комітету немає.

За час свого депутатства підготував 15 запитів, останній з яких (оголошений 25 жовтня) скерований Азарову і стосується вжиття невідкладних заходів з погашення заборгованості із заробітної плати. Розробив (у співавторстві) 32 законопроекти, жоден з яких не став чинним актом. За літо-осінь підготував 5 законопроектів, які стосуються, зокрема, обрання суддів, заборони використання синтетичних наркотиків метадону гідрохлориду і бупренорфіну гідрохлориду в замісній підтримувальній терапії тощо. І знову ж таки, тільки питання відзначення річниці Миколайчука стосується Буковини.
Звичайно, депутати мають зустрічі з виборцями, Андрій Пишний досить часто буває в Чернівцях, пише депутатські звернення тощо. Але, повторимось, хотілось би, щоб робота депутата також торкалась ви-рішення нагальних питань в тому числі й Буковини.

Трудові звитяги депутатів-партійців з Буковини. Частина 3

Попеску і парламентські слухання

Народний депутат від Партії регіонів Іван Попеску, парламентський довгожитель, голова підкомітету з питань міжнаціональних відносин Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, відзначився 100% відвідуваністю пленарних засідань та тим, що пропустив 2 з 15 засідань комітету. Народний депутат, згідно з офіційними даними, голосував переважно «за» (839 разів), «проти» — тільки 4 рази, не голосував 243 рази. Серед помічників нардепа є буковинці Ауріка Божеску та Василь Терицану (відомі своєю прорумунською риторикою).

На жаль, за цілий рік роботи і за наявності помічників з Буковини депутат не озвучив жодного запиту. Найбільше, що зробив Іван Попеску, – це 22 рази виступив на пленарних засіданнях. І виступав він на різноманітну тематику (від питань, що стосуються міліції, до співпраці з Конго). За рік депутат у співавторстві підготував аж 8 (!) законопроектів. І, на противагу законопроектам опозиції, 3 з них стали чинними актами. За літо-осінь він підготував 4 акти (один проект постанови вже підписаний). З них більшість стосується гендерних та міграційних питань, а також прав людини. Питань, що стосуються Буковини, народний депутат у запитах чи законопроектах не піднімав.

Далі буде.
Надія Вірна
СХОЖІ НОВИНИ:
8 листопада 2013 17:16 - Geo з написав(ла): в матеріалі
До "Вірної" щодо По песку.
1) Питання вирішуються, як правило,за результатами звернень, а запити подаються лише в разі незадовільного вирішення питань піднятих у зверненнях. Кількість звернень можно взнати у А.Божеску (вона веде реєстр звернень -кожного тижня є).
2) Іван працює на євроінтграційній ниві - див.лише звіти роботи сесій ПАРЄ - на сайті Ради -міжнародна діяльність- Міжнародні парламентські організації -ПАРЄ та •Постійна делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи-Довідкова інформація Звіти з 2008 р.. коли По песку став головою делегації України у Раді Європи.
3) Читайте районі газети, де є інформація щодо роботи По песку.
8 листопада 2013 17:30 - Geo з написав(ла): в матеріалі
4)Два запита По песку були зачитані 8.11.13 - один з них щодо державної мовної політики що стосується і функціонування регіональних мов у Чернівецькій області.
5) По песку отримав відповіді на звернення щодо надання статусу міжнародних пунктів пропуску ПСП у Дьяківцях, Красноїльську, Руській; щодо зміни маршруту потягу Чернівці-Київ через Новоселицю та Молдову замість Тернополя; щодо ввідновлення переговорів про малий прикордонний рух між Україною та Румунією, щодо ремонту мостів у Грушіці та Іживцях тощо. - це тільки з ЗМІ Буковини ( в т.ч. румуномовни).
відділ політичного моніторингу Буковинського Незалежного Центру Актуальних Досліджень.
8 листопада 2013 17:56 - GEO-new з написав(ла): в матеріалі
Dyv.
08.11.2013; 13:17 Иван Попеску заговорил в Раде на румынском языке. Вещал не долго, но эффектно.
Народный депутат Иван Попеску (фракция Партии регионов) выступил в Верховной Раде на румынском языке.

"Согласно законодательству Украины, мы имеем право выступать на любом языке, поэтому свое выступление я продолжу на румынском", - сказал Попеску.

После этого он около минуты выступал на румынском, нардепы от "Свободы", которые обычно глушат русскоязычные выступления парламентариев криками: "Українська!", слушали румыноязычное выступление Попеску молча.

Напомним, в Раде седьмого созыва свободовцы глушат выступления на русском языке криками с требованием выступать на украинском.
http://obozrevatel.com/politics/25138-regional-vyistupil-v-rade-na-rumyinskom-ya
zyike-svoboda-molchala.htm
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"