Новини
Колонка автора

Ігор БУРКУТ, політолог:

ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИ ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИНамагаючись підірвати Україну зсередини, Кремль постійно удосконалює пропагандистську зброю. На жаль, київське чиновництво своєю зажерливістю лише сприяє успіхові ворожої пропаганди, підриваючи віру простих українців у неминучість нашої перемоги. Масове розчарування у діях нинішньої влади є не менш небезпечним, ніж поразки на фронтах неоголошеної війни з Росією. Досить успішною для Кремля є ставка на використання в антиукраїнській пропаганді проросійських публіцистів з числа громадян України.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестамиУже вкотре у Чернівцях відбувається велике дійство, яке досі чомусь називають «Маланкою». Цього разу воно повністю і остаточно загубило свою автентичність, народність і самобутність.
Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами перебраних чоловіків і жінок.

Ігор БУРКУТ, політолог:

КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУ КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУНайстрашнішим ворогом Української держави нині є навіть не російський агресор, а корумпованість вітчизняної псевдо-еліти. На цьому постійно наголошують наші західні партнери, вимагаючи від офіційного Києва справжньої боротьби проти цього потворного явища, а не звичної імітації антикорупційних заходів. Відсутність такої боротьби ставить під сумнів саме існування нашої держави, а відтак є смертельно небезпечним для подальшої долі українського народу. До чого призводить масове невдоволення продажністю влади, демонструють приклади Ірану, де прокотила кривава хвиля народних виступів, і сусідньої Болгарії - де готується сепаратистський референдум.
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
Брифінг міського голови Олексія Каспрука сьогодні в 202 кабінеті.
«Громадянське суспільство в нових умовах: виклики, проблеми, перспективи"
Місце проведення: площа Центральна 7, конференц-зал КНТЕІ, ІІ поверх.
Реєстрація за номером телефону: 050-374-62-48 Ігор Кухарчук
в готелі "Буковина" (м. Чернівці, вул. Головна, 141) впродовж 23-24 та 25-26 січня 2018 року за участі представників Міністерства фінансів України та Проекту "Гендерне бюджетування в Україні" для представників фінансових органів міст, районів і об'єднаних територіальних громад буде проведено тренінги з питань гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерної рівності та методики проведення гендерного аналізу бюджетих програм місцевих бюджетів.
Впродовж 23-24 та 25-26 січня 2018 року за участі представників Міністерства фінансів України та Проекту "Гендерне бюджетування в Україні" для представників фінансових органів міст, районів і об'єднаних територіальних громад буде проведено тренінги з питань гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерної рівності та методики проведення гендерного аналізу бюджетих програм місцевих бюджетів.
в обласній державній адміністрації (каб. №418) відбудеться прес-конференція начальника управління культури облдержадміністрації Віри Китайгородської на тему: "Підсумки діяльності галузі культури області у 2017 році".
в прес-залу готелю «Буковина» відбудеться прес-конференція Анатолія Гриценка, лідера політичної партії «Громадянська позиція».
в сесійній залі міської ради скликається 48 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання. На розгляд засідання виноситься 52 питання.
у Чернівцях презентують книгу перекладачки, мандрівниці Ольги Мельник «Ship life. Сім місяців добровільного рабства», що вийшла у «Видавництві 21». Презентація відбудеться у Літературному целанівському центрі (вул. О. Кобилянської, 51) за участі авторки, а також журналіста, історика, літератора-дослідника, знавця тревелогів Юрія Чорнея. Модеруватиме літературознавець Інга Кейван.


Календар
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Партнери

Показуха. Коли мертвіють фабрики та заводи

22-09-2011, 11:12 / Коментарів: 0
Показуха. Коли мертвіють фабрики та заводиНа успішному та прибутковому буковинському підприємстві «Машзавод» влада - і колишня, і нинішня – піарилась завше. Бо там все добре, все працює, всі працюють. А щодо десятків повиздихалих підприємств області, які колись славились на весь союз своїми виробами, то про них та забула і не хоче навіть туди носа запхати. Бо там треба діяти, а не показуватися на фоні того, що працює й так, без них.

Десятки заводів, фабрик, підприємств, роками від бездоглядності та непотрібності дичавіли – зникала техніка, пустіли приміщення, пузатішали їх директори. Багато підприємств нині функціонують у складі трьох-чотирьох представників адміністрації за рахунок оренди приміщень, багато – просто зникли, а їхні розбиті-розграбовані величезні площі лякають европейських туристів своїм занепалим виглядом. Та й чиновники обходять їх десятою дорогою. Бо хіба ж то файно, аби губернатор, наприклад, у добротному костюмі, приїхавши на дорожезному джипі, та й на фоні запавутинених, запилених, спустошених споруд? Ні, краще на «Машзаводі» - там же і спортзал, і басейн. А що він знайде, наприклад на рукавично-трикотажному підприємстві «Надія» (відома в народі як «Рукавичка»)? Аж нічого. Хіба лиш адміністрацію. І орендарів. І спокій. Майже вічний.

До газети «Час» звернувся акціонер ВАТ «Надія» чернівчанин Василь Островський. Він вже роки не може добитися інформації стосовно того, що коїться з його підприємством. Де поділись акції і хто несе відповідальність за смерть підприємства.
«З 1996 року з приходом нового голови правління Валентини Кардуби почався занепад підприємства: скорочували виробництво, продали матеріальні цінності, масово звільнили працівників, здали в оренду службові, виробничі та складські приміщення, - розповідає пан Василь. – Вже чотири рази проводилась емісія акцій. Таким чином, більшість акцій опинилась в руках голови правління та її оточення. Інформацію про ці оборудки мені ніхто не дає. Мої звернення до міліції теж нічим не закінчились. Окрім того, збори акціонерів проводяться з порушенням законів без попереднього повідомлення. І що маємо зараз? Майже повністю знищена виробнича база: демонтовано сотні рукавичних автоматів, частина з яких була відправлена до Узбекистану, а решту – здано на металобрухт. Підприємство більше двох років як не випускає продукцію і тепер існує тільки за рахунок здачі їх в оренду. Чому б голові Чернівецької ОДА Михайлу Папієву не взятись за це підприємство і не довести його до ладу? Якщо треба – повернути його державі. Бо боюсь, що скоро пустять його «з молотка».

Голова правління ВАТ «Надія» Валентина Кардуба всі звинувачення пана Василя вважає необґрунтованими та безпідставними. Керівниця розповіла, що в 1996 році, коли її обрали головою правління, вона отримала підприємство-банкрут. І вже за три роки всі борги товариства були погашені. Так, підприємство насправді наразі не виробляє продукцію. Адже станом на перше січня 2011 року на складах підприємства залишків продукції є на суму в майже півмільйона гривень, а немає реалізації – немає виробництва. Справа в тому, що продукцію підприємство випускає сезонну, та ще й конкуренція в цьому сегменті велика. І якщо раніше виготовляли продукцію на Росію, то тепер співпраця припинена. З 2009 року підприємство призупинило випуск рукавично-трикотажних виробів і починаючи з 2010 року внесло зміни в статистичну довідку щодо видів діяльності, і саме орендна діяльність наразі на першому місці. Завдяки коштам, отриманим за оренду приміщень, підприємство зберігає будівлі та споруди в належному стані, відремонтовано дахи, врешті приведено в порядок двір та замінено вікна, підтримується електро- та водопостачання цілісного майнового комплексу. Щодо вивезення устаткування до Узбекистану, то насправді в 2000 році було створено спільне узбецько-українське підприємство, в статутний фонд якого було внесено 122 рукавичних автомати. В 2002 році підприємство випускало продукцію на Росію. Та співпраця припинилась. А вивезти зношену техніку (металобрухт) з Узбекистану не видається за можливе. Що ж стосується устаткування власне в Чернівцях, то ВАТ «Надія» дійсно здає його на металобрухт. Та ще не все здали, бо важко знайти покупців.

Загалом, як каже Валентина Кардуба, у пана Островського тут є особистий інтерес. Адже безпосереднього відношення до підприємства він, за словами пані Валентини, і не мав, починаючи з 1994 року, коли став продавцем в кіоску від фірмового магазину на Калинівському ринку, де пропрацював до 2001 року. В 1998 році він оформив оренду цього кіоска на свого сина. Той без відома ВАТ «Надія» здавав частину кіоска в суборенду. Тому в 2004 році синові було відмовлено в подальшій оренді контейнера. Окрім того Валентина Кардуба запевняє, що Василь Островський вимагає, щоб правління викупило у нього його частку акцій за вказаною ним ціною (20 тисяч гривень). Таких коштів підприємство не має. А що стосується емісій акцій, то вони проводились у відповідності до чинного законодавства. В одній з емісій сам пан Островський брав участь. А щодо власників акцій, то це комерційна таємниця. Окрім того, орендарі приміщень ВАТ «Надія» сплачують податки в казну не менше, аніж підприємства, котрі працюють.

Як би там не було, але «Рукавичка» як рукавично-трикотажне підприємство – мертва. Це визнає і сама керівниця. Устаткування дійсно практично немає. Споруда використовується орендарями. З колись 1300 осіб наразі на ВАТ «Надія» разом з дочірними підприємствами працює зо півсотні людей. Переважно – це адміністрація. Та така сама ситуація у десятків інших підприємств краю.

Тому ми все ж запрошуємо пана губернатора Михайла Папієва (він же де-факто голова облради та міськради) відвідати не тільки ВАТ «Надія», а також, наприклад, завод «Кварц», «Легмаш», «Гравітон», «Граніт», «Електронмаш», «Вимірювач», радіотехнічний завод, завод побутової хімії, «Мальву», «Восход», «Буковинку», спиртзавод, молокозаводи, м’ясокомбінати і т.д. Хоча б проїхатися Садгорою. Там є над чим працювати. Бо ж піаритися на хорошому та готовому будь-хто може. Треба хоч щось зробити для краю. І ми обіцяємо, коли Папієв таки оживить хоч одне з отих мертвих підприємств, то ми цьому чуду присвятимо цілу сторінку з позитивною інформацією. Тоді вже буде чим хизуватися. А зараз, вибачте, одна показуха.
Надія Вірна
СХОЖІ НОВИНИ:
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"