Новини
Колонка автора

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Євросвині. Подробиці загибелі та захоронення свиней на Буковині Євросвині. Подробиці загибелі та захоронення свиней на БуковиніДнями селяни у селі Луковиця Глибоцького району помітили на полях рух автомобілів та екскаваторів. Коли кілька людей підійшли до ями у полі, то жахнулися. Там були закопані сотні чи й тисячі туш свиней. Свині різної ваги і розмірів.

Ігор БУРКУТ, політолог:

ХОДІННЯ ПО ГРАБЛЯХ ХОДІННЯ ПО ГРАБЛЯХНедавній "Марш за майбутнє", або марш за відставку президента Порошенка, примусив згадати історію України останніх десятиліть. Невдоволення владою рядові громадяни можуть безкарно демонструвати лише у демократичному суспільстві. На масові демонстрації з вимогою кардинальної зміни влади українці виходили сто років тому - коли валилася Російська імперія. Але не дійшли згоди і через власну анархічність втратили державу. За "совка" демонстрували лише "народну підтримку рідної радянської влади". А наприкінці 80-х рр. - під час "перебудови" - знову розпочалися маніфестації з вимогою зміни влади. Багато подібних вимог ми вже пережили, чимало ще доведеться пережити...

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Революцію у валізах не везуть Революцію у валізах не везутьНапевне, найправильніше рішення для себе і для інших прийняв президент України Петро Порошенко тоді, коли вислав з України лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі.
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
у ТРК "Боянівка" (Хотинська, 43) відбудеться виставка-ярмарок голубів.
На заході будуть представлені спортивні та декоративні голуби, а також кури, індики, качки, гуси, кролики.
(1-3 березня) у Центральному Палаці культури (пл. Театральна, 5) та (4 березня) в Медіацентрі Belle Vue відбуватиметься німецькомовний театральний фестиваль BRECHT.CZERNOWITZ.
В рамках Фестивалю виступлять театральні групи з Тімішоари (Румунія), Києва, Кременчука, Житомира, Запоріжжя та Чернівців. Також відбудеться серія майстер-класів для учасників Фестивалю за участі тренерів з Німеччини (Франк Бобран), Росії (Борис Лейнвебер) та Румунії (Ізольде Кобєц, Еніко Бленессі).
в Центрі культури "Вернісаж", вул. І.Франка, 15 відбудеться прес-конференція італійського співака Альфонсо Олівера.
о 17:00 - концерт.


Календар
«    Лютий 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728 
Партнери

«Король Лір» буковинський

25-07-2013, 10:45 / Коментарів: 1
«Король Лір» буковинськийПісля того, як перший заступник голови ОДА Георгій Галиць почав війну зі ЗМІ області, голова Папієв дав брифінг. Він розповів, що область має можливість зібрати рекордний валовий збір зерна.
І у них все добре.

А журналісти?.. Це непорозуміння якесь. Бо ніхто цих журналістів не підтримує. Навіть підприємці з опозиційного табору не висловили своєї підтримки. Це для Папієва трохи симптоматично. Тобто знаково. Він цим тішиться, як і тим, що Артема Семенюка обрали депутатом верховної ради України. Це також знаково. Бо обирали його за те, що влада у них. Коли влада буде у народу, то ті підприємці, які нині є знаковими для Папієва, у народу в ногах валятися будуть і прощення проситимуть.

Що поробиш?.. Нині час сірості. Час сірих людей. Час сірий ідей. Але він мине. Бо подібне ми вже бачили, і воно минуло.
Навіть недавно. За часів губернаторства Теофіла Бауера. Тоді виникла велика війна між владою і журналістами. Владі служили партії, підприємці, міліція, прокуратура, суди. Журналісти були з народом. Народ переміг.

Дивним є те, що у тій війні активну участь брали нинішні очільники області Георгій Галиць та Михайло Папієв. Останній був навіть незаконно звільнений Бауером з посади заступника голови ОДА. Він кілька років добивався поновлення на посаді. Його активно поливали брудом ЗМІ, підконтрольні Бауеру. Особливо старалася тоді клонова газета «Час-2000» (тепер її нема, але редактор і основа колективу працює у газеті «Свобода слова»). Папієв відчув на собі всі принади опозиційного життя та несправедливого паплюження у пресі. Чому не виніс уроків з цього? Невідомо.

Бо перше, що він зробив, коли повернувся до активної політики і на посаду, – це підпорядкував собі саме ту газету, яка йому за комір виливала цебри помиїв. Нині ці редактори разом зі своєю газетою роблять так, як і за Бауера. Тільки навпаки. Колись вони служили Теофілу Йозефовичу, тепер служать Михайлу Миколайовичу.

Змінив і папаху на будьо-нівку Георгій Галиць. Він також пройшов школу гарту за губернаторства Теофіла Бауера. На своїй шкурі відчув усі принади «свободи слова» того часу. Навіть брав участь в одному із судів з губернатором проти газети «Час».

Преса і журналісти виграли. Влада програла тоді, програє й тепер. Бо вона почала несправедливу війну зі ЗМІ.

Щоправда, від війни і її результатів не буде користі ні владі, ні пресі, ні буковинцям. Скористаються інші. Ті, хто сьогодні стоїть збоку, підливає оливи у багаття розбрату і хитро посміхається у жилетку. Коли обидві сторони будуть ослаблені, тоді вигульне отой третій: хитрий, підлий і цинічний. Це буде щось на зразок медведчуківського «Українського вибору», який нічого спільного не має з українством та його незаконно народженим «Рідним містом» на теренах Чернівців.

Папієв на довиборах до обласної ради взимку подібний удар уже отримав від «Рідного міста», коли висуванця губернатора ректора БДМУ Бойчука не обрали депутатом.
Тепер, у розпал боротьби влади з пресою з’явилися статті про великий розбрат у середовищі партії регіонів на Буковині. А Папієв — голова цієї партії. І навряд чи опозиції потрібні були ці конфлікти. Тим паче, що ВО «Батьківщина» та «Наша Україна» представлені у міськраді у негарному вигляді. З цього робимо висновок, що у Чернівцях з’явилася ще одна політична сила зі своїми «шкурними» (від прізвища Шкіра, – П.К.) претензіями на владу. І треба ж, аби саме в цей період різко позбулися посад кілька активних регіоналів. Зокрема, був вигнаний з міськради заступник директора Департаменту ЖКГ Кушнерик. Над заступником голови міста тов. Тимо-фійчуком вже утворився такий згусток політичних грозових хмар, що за ними чоловіка не видно. Він не може втриматися на посаді. Мусить іти. Сам секретар Михайлішин докладає усіх зусиль, аби втримати ситуацію під своїм контролем. Та йому це вже не вдається. А Василь Продан потихеньку дрейфує до «Рідного міста». А це голові ОДА вже зовсім не до вподоби. Бо доведеться перед Проданом звітувати, різних дозволів питати.

А самого Михайла Папієва ніхто уже ні про що не питає. Думка його іншим не цікава. І він не в змозі вплинути на подальші розклади політичних сил у міській раді. Услід за містом така ж доля чекає і область. Скоро Папієв залишиться один з Галицем і Бурлакою. І насамкінець вони також його покинуть.
Робити добру міну при поганій грі вже пізно. Михайло Миколайович не зумів (чи вже не зміг) навіть вийти з гідністю з тієї ситуації, в яку його недавно штовхнув перший заступник Георгій Галиць. Він був непереконливим, коли пояснював журналістам, що в області дуже демократична влада, яка з пресою має чудові стосунки. Після того, як на Буковині змінили керівників усіх правоохоронних, фіскальних органів та керівництво судів без погоджень з губернатором, Папієв перетворився у «короля Ліра буковинського штибу». Зараз він втрачає прихильність ЗМІ. І залишається сам на сам зі всім світом.
Сьогодні проти Папієва: правоохоронці, судді, міська рада, «Рідне місто», первинні регіонали, опозиційні партії, інтелігенція, преса…
З Папієвим: Бурлака, Галиць, Семенюк… і все.

Губернатор зробив останню спробу налаштувати проти ЗМІ підприємців. Він на брифінгу заявив, що жоден підприємець не підтримав журналістів у галицькому конфлікті з владою. І це для нього знаково, добре. Але ми знаємо, що жоден підприємець не зголосився привселюдно підтримати Галиця чи владу. Коли під губернатором крісло затріщить, ці підприємці швидко перекинуться до опозиції. Вони ж-бо це вміють робити. Недавно звідти до Папієва переходили. А сам конфлікт влади і преси невдячний і непотрібний. Від нього будуть великі втрати, будуть зміни. Влада не витримає. Це доведено часом і людьми.
Петро КОБЕВКО
СХОЖІ НОВИНИ:
25 липня 2013 11:46 - Іван з написав(ла): в матеріалі
Петре пише гарно,але щось і плутає. Постать Папієва давно вже нікому нецікава. Місто Чернівці він програв "Рідному місту" Продана-Михайлішина. Чисто бандитське угрупування в красивій обгорці Сергія Осачука з посмішкою Бешлея та Білогорки. Але чернівчани не Папієв. І віддавати своє місто цій отарі вони не збираються. І Папієв ще трохи борсається. От на догоду своїх партійців таки змусив Михайлішина погодитися на звільнення Тимофєєва.Тож тепер проти бандюків у міській раді з його "Рідним містом" усі - чернівчани, опозиція і навіть регіонально-есдеківський Папієв. Цікавий вестерн буде. По-чернівецьки - з баталіями у ЗМІ, але без донецької стрілянини.
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"