Новини
Колонка автора

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна» Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна»Депутат Чернівецької обласної ради Ольга Кобевко виступила на сесії з різкою критикою буковинської влади. Однаково дісталося як Фищуку, голові ОДА, так і Мунтянові, голові облради.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Сміття політичне у Чернівцях Сміття політичне у ЧернівцяхПолітика в Україні – це велике і смердюче сміття. Воно одних виносить на вершини, інших кидає у політичну безодню. Ще недавно мер Львова Андрій Садовий вважався єдиним конкурентом Порошенкові на виборах президента України. І тут з’явилося сміття. Воно не тільки у Львові, а й по всій Україні похоронило рейтинги Садового і викинуло його на маргінал політики.

Ігор БУРКУТ, політолог:

МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮ МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮВпродовж багатьох років Польща виступала в Європі адвокатом України. Нині ситуація різко змінилася: низка польських політиків почала вимагати від нашої держави змінити політику національної пам'яті й прийняти той варіант історії українсько-польських відносин, який сучасна Варшава вважає "єдино вірним". А цей варіант дивним чином майже збігається з історичними стереотипами, що проповідує путінська Москва...
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
18 листопада о 12.00
скликається 42 позачергова сесія Чернівецької міської ради.
у офісі Чернівецької територіальної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (м. Чернівці, вул. Сімовича, 21а) відбудеться прес-конференція народного депутата України, голови Чернівецької територіальної організації Партії Івана Рибака щодо підсумків виборів до ОТГ 29 жовтня, результатів впровадження реформ в Україні та подальших планів роботи Партії.
20 листопада о 15:00 в читальному залі Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка відбудеться історико-просвітницька година «Не підлягає забуттю».
в області відбудеться низка заходів [b]з нагоди Дня Гідності та Свободи[/b].
[b]о 14.00[/b] на Центральному кладовищі Чернівців відбудеться[b] панахида та покладання квітів і лампадок до могил Героїв Небесної Сотні та загиблих в АТО[/b].
[b]О 18.00[/b] на Центральній площі відбудеться [b]молебень за загиблими під час Революції Гідності, віче та мистецька акція за участю громадських діячів, митців області «Україна гідна свободи».[/b]
Також в районах області буде проведено цикл тематичних круглих столів.
у сесійній залі міської ради скликається 43 позачергова сесія Чернівецької міської ради.
На розгляд позачергової сесії вноситься одне питання: Про обрання секретаря Чернівецької міської ради УІІ скликання.


Календар
«    Листопад 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Партнери

Поради чернівецьким вступникам, які здаватимуть іспити 2013

18-07-2013, 18:23 / Коментарів: 93
Поради чернівецьким вступникам, які здаватимуть іспити 2013
21 липня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича та Буковинському державному медичному університеті розпочинається пора вступних іспитів. Про що варто пам’ятати вступникам, які їх здаватимуть? Де знайти програми вступних випробувань? Як і куди подавати апеляцію? Громадянська мережа ОПОРА підготувала перелік порад на основі правил прийому та положень про апеляційну комісію цих двох вузів. Поради можуть стати корисними як при вступі на перший курс (творчі конкурси та вступні випробування), так і при вступі на магістра/спеціаліста (вступні фахові випробування). Запропоновані поради можуть стати в нагоді вступникам і до інших вузів.

Згідно Правил прийому і в ЧНУ (http://bit.ly/chnu_pravylaPr), і в БДМУ (http://bit.ly/bdmu_pravylaPr) 20 липня (субота) завершується прийом заяв та документів від осіб, які мають складати вступні випробування та творчі конкурси, що проводять університети. Нагадаємо, що при вступі на перший курс для декількох категорій вступників є можливість замість результатів ЗНО здавати вступні випробування:

● особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди І та ІІ груп, діти-інваліди);

● громадяни України, звільнені зі строкової військової служби в рік вступу до вищого навчального закладу; військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, при вступі на заочну форму навчання;

● особи, що мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами ЗНО;

● особи, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році і раніше;

● громадяни України, які у 2013 році здобули повну загальну середню освіту за кордоном.

Програми вступних випробувань для вступників в ЧНУ можна знайти за посиланням - http://bit.ly/chnu_vstup_programy_ispyty, для вступників в БДМУ - http://bit.ly/bdmu_vstup_programy_ispyty

При вступі до ЧНУ на ряд напрямків вступників очікують творчі конкурси (така форма вступного випробування є обов’язковою, і має на меті перевірити та оцінити здібності особи до творчої діяльності):

● “Музичне мистецтво” - перевірка музичного слуху, спів естрадної або народної пісні, співбесіда з творчості композиторів-класиків та естрадних виконавців.

● “Фізичне виховання” та “Здоров’я людини” - біг на 100 м, піднімання тулуба в положення сидячи, підтягування / згинання, розгинання рук в упорі лежачи (чол./жін.), човниковий біг 4х9 м.

● Декоративно-прикладне мистецтво (скорочений термін навчання) - виконання рисунку з натури (оголеної фігури натурника або натурниці в повний ріст) протягом двох днів по 6 годин.

● “Журналістика” - творча письмова робота на задану тему, пов’язана зі спеціальністю.

● “Архітектура” (повний термін навчання) - виконання завдань з рисунку, композиції та графіки-креслення.

● “Архітектура” (скорочений термін навчання) - виконання клаузури на задану тему.

При вступі на ОКР “спеціаліст” та “магістр” вступників очікують фахові випробування. Так, в ЧНУ при вступі на магістратуру вступники здаватитмуть: усне вступне фахове випробування та усний вступний екзамен з іноземної мови. При вступі на спеціаліста - тільки усне вступне фахове випробування.

Вступникам, які здаватимуть іспити варто наперед поцікавитись у своїх приймальних комісіях щодо наступних моментів:

● які документи необхідно мати при собі для допуску на іспит (зазвичай, це паспорт та розписка про прийняття документів для участі у конкурсному відборі саме на цей напрям підготовки (спеціальність);

● які матеріали для проходження творчого конкурсу чи іспиту має принести з собою абітурієнт, а якими його забезпечує приймальна комісія;

● коли і в який спосіб буде оголошено результати (з моментом оприлюднення результатів тісно пов’язаний термін подання апеляції на результати).Якщо іспити чи творчі конкурси проходитимуть у письмовій формі, то відповідальною особою має бути проведено шифрування роботи, щоб під час перевірки члени екзаменаційної комісії не могли ідентифікувати автора, а відповідно – об’єктивно оцінити його роботу. Якщо іспити проводяться в усній формі, то, як правило, вступники готують свою відповідь на “аркушах підготовки до усної відповіді“. Тоді радимо вступникам фіксувати на цих аркушах максимальну кількість своїх знань, адже при можливому поданні апеляції саме ці аркуші стануть основою для її розгляду. Також ОПОРА радить вступникам скопіювати (сфотографувати) оприлюднені на стендах результати, що дозволить в подальшому правильно оцінити свою позицію у рейтинговому списку абітурієнтів, і впевнитися у відсутності можливих маніпуляцій. Слід пам’ятати, що заперечення щодо отримання (фото) копії результатів чи відмова оприлюднити цю інформацію на дошці оголошень, є незаконною.

Із розкладами іспитів, творчих конкурсів можна ознайомитись на стендах приймальних комісій вузів, а також за посиланнями: ЧНУ - http://bit.ly/chnu_rozklad_vstupIspyt, БДМУ - http://bit.ly/bdmu_rozklad_vstupIspyt.

У випадку незгоди з отриманим результатом, вступник має право подати апеляційну заяву на результати творчого конкурсу чи іспиту із аргументованим викладом причин незгоди. Порядок та строки подання апеляції (згідно правил прийому):

● в ЧНУ: Апеляції подаються відповідальному секретареві Приймальної (відбіркової) комісії в день проведення усного іспиту або не пізніше наступного дня після оголошення результату письмового іспиту. Кожна апеляція розглядається не пізніше наступного дня після її подання в присутності абітурієнта. Додаткове опитування абітурієнта не допускається.

● в БДМУ: Апеляції про незгоду з екзаменаційною оцінкою подаються особисто вступником не пізніше наступного робочого дня приймальної комісії після оголошення оцінки. Апеляція розглядається на засіданні апеляційної комісії не пізніше наступного робочого дня після її подання.

Порядок розгляду апеляцій прописаний в положеннях про апеляційну комісію. ОПОРА звернулася до прийомних комісій та отримали копії примірників цих положень, з якими можна ознайомитись за посиланнями: ЧНУ - http://bit.ly/chnu_pol_apelKomisiya, БДМУ - http://bit.ly/bdmu_pol_apelKomisiya.

Слід зауважити, що ОПОРА, яка отримала право на спостереження за вступною кампанією від МОН, подавала прохання на ім’я Ректора ЧНУ пана Степана Мельничука дозволити представнику організації бути присутнім при проведенні творчих конкурсів. Проте, отримала відмову. Також нагадаємо, що в ОПОРІ діє гаряча лінія: зателефонувавши за номером 044-222-57-27, абітурієнти та їхні батьки зможуть отримати фахову безкоштовну юридичну консультацію щодо вступу.
СХОЖІ НОВИНИ:
22 вересня 2017 19:32 - sverigapotek з написав(ла): в матеріалі
apotek billigt, http://sverige-apotek.life/kessar.html , köpa pa natet billigt pris.
25 вересня 2017 21:32 - fantasyfootballblog з написав(ла): в матеріалі
piller køb københavn, http://www.fantasyfootballblog.co.uk/wp-includes/pomo/apotek/advil.html - købe pris.
25 вересня 2017 21:35 - BIRCHOVER STONE LTD з написав(ла): в матеріалі
Kopen in duitsland te koop, http://www.birchoverstone.co.uk/wp-includes/certificates/apotheek/clarithromycin
e.html , pillen prijs frankrijk.
26 вересня 2017 01:26 - Chinese Medicine з написав(ла): в матеріалі
håndkøb apotek pris, http://www.rhythmschinesemedicine.co.uk/wp-content/uploads/2017/01/apotek/retino
.html - piller online.
26 вересня 2017 01:26 - Tattershall Karting з написав(ла): в матеріалі
Kopen in winkel rotterdam te koop, http://www.tattershallkartingcentre.co.uk/wp-content/languages/apotheek/salbubro
nch.html , pil pil.
26 вересня 2017 05:09 - Carole Francis Smith з написав(ла): в матеріалі
pris sverige, http://www.carolefrancissmith.co.uk/wp-content/languages/apotek/estrace.html - sikker køb af uden.
26 вересня 2017 05:09 - Prefast UK з написав(ла): в матеріалі
Aanbieding amsterdam, http://www.prefast.co.uk/wp-includes/css/apotheek/prodium.html , kopen zonder recept apotheek rotterdam.
26 вересня 2017 08:59 - rara з написав(ла): в матеріалі
bestille, http://www.dada2rara.com/wp-includes/certificates/apotek/clomipramina.html - købe generiske priser.
26 вересня 2017 08:59 - enjoy the views з написав(ла): в матеріалі
Bestellen kosten, http://www.enjoytheviews.co.uk/wp-includes/certificates/apotheek/voltarene.html , nederland kopen goedkoopste.
26 вересня 2017 13:03 - SJAH UK з написав(ла): в матеріалі
håndkøb tyskland, http://www.sjah.co.uk/wp-includes/certificates/apotek/azole.html - bestil recept.
26 вересня 2017 17:10 - Paolo Fiorentini з написав(ла): в матеріалі
danmark pris, http://www.paolofiorentini.com/pf/wp-includes/css/apotek/bemasive.html - uden recept recept.
26 вересня 2017 17:11 - Eales And Baker UK з написав(ла): в матеріалі
Bestellen online bestellen, http://www.ealesandbaker.co.uk/wp-includes/css/apotheek/aristin.html , nederland kopen marktplaats.
26 вересня 2017 17:32 - natalie pierotti з написав(ла): в матеріалі
beställa lagligt online, http://natalie.pierotti.org.uk/wp-content/uploads/apotek/anergan.html , köpa online Danmark.
26 вересня 2017 17:32 - Rune Nordahl NO з написав(ла): в матеріалі
apotek Danmark Engelsk, http://runenordahl.no/wp-includes/certificates/apotek/cartia-xt.html , kjøp av.
26 вересня 2017 20:49 - Fletre з написав(ла): в матеріалі
tabletter online, http://fletrebygg.no/wp-includes/certificates/apotek/kepinol.html , kapsler nettbutikk.
26 вересня 2017 21:00 - aqsgroup з написав(ла): в матеріалі
apotek priser, http://natalie.pierotti.org.uk/wp-content/uploads/apotek/nolvadex.html , köpa pa natet billigt malmö.
26 вересня 2017 21:12 - old varieties з написав(ла): в матеріалі
billig kopi online, http://oldvarieties.com/contents1a/wp-includes/certificates/apotek/clavubactin.h
tml - generisk pris.
26 вересня 2017 21:14 - bob quatrello з написав(ла): в матеріалі
Kopen in belgie prijs, http://www.bobquatrello.com/wp-includes/certificates/apotheek/oxiderma.html , prijs apotheek belgie kopen.
27 вересня 2017 00:36 - timedmg з написав(ла): в матеріалі
receptfritt, http://natalie.pierotti.org.uk/wp-content/uploads/apotek/ergotamine.html , on-line generic.
27 вересня 2017 01:06 - jamiemarsland з написав(ла): в матеріалі
Bestellen online prijzen, http://www.jamiemarsland.co.uk/wp-includes/certificates/apotheek/nevirapine.html
, nederland online.
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"