Новини
Колонка автора

Петро КОБЕВКО, журналіст:

У селі Лашківка Кіцманського району відбуваються бойові дії з використанням вибухових предметів У селі Лашківка Кіцманського району відбуваються бойові дії з використанням вибухових предметівВійна між головою сільради Борисом Нечаєм, депутатами та підприємцями триває у Лашківці та Витилівці не один день і уже не перший рік. Бойові дії то загострюються, то стихають, але не зникають.
У ніч на 8 серпня Лашківському сільському голові спалили автомобіль «Мерседес-Віто».

Ігор БУРКУТ, політолог:

НАПЕРЕДОДНІ ВАЖЛИВИХ ЗМІН НАПЕРЕДОДНІ ВАЖЛИВИХ ЗМІНПутінські вибрики Заходу остаточно набридли, і він вдався до рішучих кроків. США запровадили нові санкції проти самого Путіна та всього його оточення. Їхнє майно і фінанси, що переховуються на Заході, можуть бути заарештовані, якщо власники не доведуть їхньої легальності. Велика Британія також запроваджує нову практику, яка дозволить конфісковувати нажите кримінальним шляхом майно іноземців. Час замислитися й українським олігархам.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Чернівецький міський голова Олексій Каспрук розкрив мафію у місті Чернівецький міський голова Олексій Каспрук розкрив мафію у містіНа прес-конференції для журналістів він так і сказав:
- У Чернівцях є мафія!
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
в обласній державній адміністрації (каб. №418) відбудеться прес-конференція директора Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Олександра Варжевського на тему: «Підсумки збирання ранніх зернових культур в області».
в каб.202 міської ради відбудеться брифінг для журналістів, в якому візьмуть участь італійські експерти, які перебувають в Чернівцях за ініціативи адміністрації Чернівецької ЗОШ №24 ім. О. Кобилянської в рамках міжнародного співробітництва і розвитку спільної роботи над пілотним проектом децентралізованого співробітництва «Добробут, виховання дітей і шкільна інклюзія: заходи для дітей з особливими потребами в Україні» з метою сприяння включенню інклюзивної системи в школу, підтримки сімей та покращення умов для дітей з обмеженими можливостями.
в каб.202 Ратуші відбудеться прес-конференція заступника міського голови Володимира Середюка, представників "Ощадбанку" та "Украгазбанку", голови ОСББ Тарас Кузика щодо реалізації урядової ініціативи "Теплі кредити", співпрацю з об"єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, ідшкодування з міського бюджету та державного бюджету за кредити, взяті на заходи з підвищення енергоефективності.
22 серпня о 8.00
вул. Героїв Майдану, 176, (конференц-зала колишньої Шевченківської районної ради (ІІ поверх) відбудеться безкоштовний семінар.
На семінарі розглядатимуться новації податкового законодавства (податок на прибуток, ПДВ, ПДФО, ЄСВ, єдиний податок, рентна плата, тощо).


Календар
«    Серпень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Партнери

Навчання за кордоном: штурмуємо виші Франції

17-07-2013, 13:02 / Коментарів: 0
Навчання за кордоном: штурмуємо виші ФранціїНапевно, кожен український студент хоча б раз замислювався над навчанням за кордоном. Проте більшість зупиняють себе на цій думці, вважаючи, що така освіта доступна або геніям, або багатіям. Однак щороку тисячі молодих людей спростовують цей міф. Однією з країн, навчання в якій приваблює все більше іноземців, є Франція. Вона посідає третє місце у світі за кількістю студентів з інших держав, поступаючись пальмою першості США і Великобританії.

Іноземні абітурієнти мають практично однаковий з французами рівень доступу до освіти. Зарубіжні студенти можуть здобувати знання на тих же умовах, що і громадяни республіки. Навчання у тамтешніх державних вишах у більшості безкоштовне. Однак університети і вищі школи залишають за собою право стягувати зі студентів номінальну плату, пов’язану із забезпеченням поточних витрат.

Популярності освіти у Франції сприяє те, що впродовж останніх 200 років і до сьогодні її вважають однією з кращих у світі. Важливою особливістю є монолітність, однакова якість навчання в столичних і провінційних навчальних закладах. При цьому система вищої освіти Франції має яскраво виражену національну специфіку. Тут існує своя система дипломів, своя система атестації та кваліфікації, особливий поділ на навчальні цикли і сходинки. Багато в чому це обумовлено шанобливим ставленням французів до свого походження, рідної мови та культури.

Затребувані спеціальності

Є невелика невідповідність між тим, чим пишається Франція, і тим, що вибирають українські студенти. Лідери попиту серед наших шукачів – економіка, управління, іноземні мови і культура.

Французька освіта популярна завдяки сильним математичним факультетам, інженерним спеціальностям та економіці. Швидше за все, математику французи назвуть першою в списку того, що потрібно вивчати в їх країні.

Популярністю, без сумніву, користується і мистецтво. А ще Франція пишається медичною освітою, але треба врахувати, що для роботи в цій країні випускникам медичних спеціальностей, крім французького диплома, потрібно ще й французьке громадянство.

Взагалі вища освіта у Франції включає в себе два сектори: університетський і сектор вищих шкіл (Grandes Ecoles), у яких отримують знання більш прикладного характеру. З моменту створення ці школи завоювали особливий статус і престиж. Сьогодні вони готують велику частину адміністраторів промислової і технічної еліти Франції. Найбільш популярні напрямки – приладобудування, телекомунікації, біотехнології, хімія та охорона здоров’я. Приймають у вищі школи обмежену кількість студентів.

Французькі університети зазвичай є багатопрофільними, дають класичну освіту. Щоправда, деякі зорієнтовані на поглиблене вивчення двох-трьох спеціальностей.

Вища освіта у Франції також передбачає довгий (5-8 років) і короткий (2 роки) терміни навчання. Перевага другого – швидке працевлаштування та економія часу, а першого – можливість отримати високооплачувану і престижну посаду.

Підготовка до навчання у Франції

Готуватися до вступу слід починати за рік. Сьогодні є чимало агенцій, у яких абітурієнт може отримати необхідну інформацію. Дуже важливим є знання французької. Документи до вишів розсилають навесні, тож до цього часу потрібно мати сертифікати про рівень володіння мовою – DELF/DALF або TCF. Курси з підготовки до іспиту тривають півроку.

Для вступу до державних ВНЗ кандидати не здають іспити. В університети та вищі школи відправляють так звані досьє, у яких міститься інформація про студента та його успішність, його мотиваційний лист, де він пояснює, чому хоче вчитися у Франції.

Якщо процес зарахування відбувся успішно, слід бути готовим до того, що система навчання відрізняється від української. Якщо у нас іспити усні або в тестовому вигляді, то у Франції це в основному письмові роботи. Зазвичай студенту дають одне питання, яким перевіряють знання, отримані під час самостійної підготовки, семінарських занять і лекцій викладачів. Робота вимагає більшої самостійності. У студентів не дуже поширена традиція обмінюватися конспектами і допомагати один одному, тому потрібно бути готовим до конкуренції і сподіватися на себе.

Стипендії та витрати

Вступивши у навчальний заклад, студент може спробувати отримати місце в державному гуртожитку, але це вдається не завжди. Найчастіше іноземцям доводиться шукати житло в приватному секторі.

Більшість студентів, звичайно, прагнуть навчатися в Парижі. Однак це місто не найзручніше для студентів: житло і взагалі життя в столиці дуже дороге. У топ-списку найбільш сприятливих для студентів міст Париж тільки на десятому місці, перші п’ять зайняли Тулуза, Гренобль, Монпельє, Марсель і Ліон.

Повторимося, навчання в державному університеті обходиться студенту-іноземцю так само недорого, як і громадянину Франції. Загальні річні внески становлять, залежно від навчального закладу, від 150 до 700 євро.

Більше того, для молодих людей є чимало пільг і стипендій. Франція фінансує з державного бюджету навчання студентів, не роблячи відмінностей між громадянами цієї та інших країн. Іншими словами, будь-який іноземний студент, що вступив у державний університет або вищу школу Франції, стає стипендіатом.

Для українських студентів є кілька видів стипендій: на навчання, стажування, вивчення французької мови. Молодь, прийнята до державного університету, має можливість отримати стипендію Французького уряду, а учасники деяких спеціальних програм, наприклад інженерних, - одну з численних стипендій, заснованих французькими підприємцями.

Розуміючи, як важко іноземним студентам звикати до чужої системи освіти, університети організовують спеціальні центри орієнтації і інформації. Знайти такий – а отже, і роз’яснювальні брошури, і співробітників, завжди готових допомогти, - завдання номер один для вихідця з іншої країни.

Наостанку залишається тільки побажати успіху всім, хто вирішив випробувати свої сили та здобути іноземну освіту. Франція – прекрасна країна для романтиків, поетів і мрійників. З гарною французькою освітою можна влаштуватися на бажану посаду в будь-якій іноземній компанії, адже, до всього іншого, під час навчання у цій державі студенти мають змогу досконало вивчити одну і більше мов.

Інна Матуш.

Матеріал підготовлено за сприяння проекту «Українські студії європейської журналістики» за підтримки МФ «Відродження»
СХОЖІ НОВИНИ:
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"