Новини
Колонка автора

Ігор БУРКУТ, політолог:

ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИ ОТРУЙНА ЗБРОЯ ПРОПАГАНДИНамагаючись підірвати Україну зсередини, Кремль постійно удосконалює пропагандистську зброю. На жаль, київське чиновництво своєю зажерливістю лише сприяє успіхові ворожої пропаганди, підриваючи віру простих українців у неминучість нашої перемоги. Масове розчарування у діях нинішньої влади є не менш небезпечним, ніж поразки на фронтах неоголошеної війни з Росією. Досить успішною для Кремля є ставка на використання в антиукраїнській пропаганді проросійських публіцистів з числа громадян України.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами Буковинська Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестамиУже вкотре у Чернівцях відбувається велике дійство, яке досі чомусь називають «Маланкою». Цього разу воно повністю і остаточно загубило свою автентичність, народність і самобутність.
Маланка перетворилася у вульгарно-комічне дійство з кривляннями, ревіннями та непристойними жестами перебраних чоловіків і жінок.

Ігор БУРКУТ, політолог:

КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУ КОРУПЦІЯ РУЙНУЄ ДЕРЖАВУНайстрашнішим ворогом Української держави нині є навіть не російський агресор, а корумпованість вітчизняної псевдо-еліти. На цьому постійно наголошують наші західні партнери, вимагаючи від офіційного Києва справжньої боротьби проти цього потворного явища, а не звичної імітації антикорупційних заходів. Відсутність такої боротьби ставить під сумнів саме існування нашої держави, а відтак є смертельно небезпечним для подальшої долі українського народу. До чого призводить масове невдоволення продажністю влади, демонструють приклади Ірану, де прокотила кривава хвиля народних виступів, і сусідньої Болгарії - де готується сепаратистський референдум.
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
Брифінг міського голови Олексія Каспрука сьогодні в 202 кабінеті.
«Громадянське суспільство в нових умовах: виклики, проблеми, перспективи"
Місце проведення: площа Центральна 7, конференц-зал КНТЕІ, ІІ поверх.
Реєстрація за номером телефону: 050-374-62-48 Ігор Кухарчук
в готелі "Буковина" (м. Чернівці, вул. Головна, 141) впродовж 23-24 та 25-26 січня 2018 року за участі представників Міністерства фінансів України та Проекту "Гендерне бюджетування в Україні" для представників фінансових органів міст, районів і об'єднаних територіальних громад буде проведено тренінги з питань гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерної рівності та методики проведення гендерного аналізу бюджетих програм місцевих бюджетів.
Впродовж 23-24 та 25-26 січня 2018 року за участі представників Міністерства фінансів України та Проекту "Гендерне бюджетування в Україні" для представників фінансових органів міст, районів і об'єднаних територіальних громад буде проведено тренінги з питань гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерної рівності та методики проведення гендерного аналізу бюджетих програм місцевих бюджетів.
в обласній державній адміністрації (каб. №418) відбудеться прес-конференція начальника управління культури облдержадміністрації Віри Китайгородської на тему: "Підсумки діяльності галузі культури області у 2017 році".
в прес-залу готелю «Буковина» відбудеться прес-конференція Анатолія Гриценка, лідера політичної партії «Громадянська позиція».
в сесійній залі міської ради скликається 48 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання. На розгляд засідання виноситься 52 питання.
у Чернівцях презентують книгу перекладачки, мандрівниці Ольги Мельник «Ship life. Сім місяців добровільного рабства», що вийшла у «Видавництві 21». Презентація відбудеться у Літературному целанівському центрі (вул. О. Кобилянської, 51) за участі авторки, а також журналіста, історика, літератора-дослідника, знавця тревелогів Юрія Чорнея. Модеруватиме літературознавець Інга Кейван.


Календар
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Партнери

Навіть Білорусь вже піднімається

23-06-2011, 13:22 / Коментарів: 1
Навіть Білорусь вже піднімається
Поки навчена провокаціями 9 травня Україна сторожко стежила за тим, чи не буде їх повторення, у сусідній країні 22 червня відбувалися події, зміст яких незмірно драматичніший.

Отже, трохи фактів і фото про 22 червня у Білорусі, на основі матеріалів з інтернету, плюс невеличкий коментар наприкінці.

Мовчання на вулицях
ФОТО Антон Мотолько

Навіть Білорусь вже піднімається


Навіть Білорусь вже піднімається


Навіть Білорусь вже піднімається


Навіть Білорусь вже піднімається


Навіть Білорусь вже піднімаєтьсяТисячі людей у кільканадцяти містах вийшли на вулиці з ненасильницьким протестом, без транспарантів і прапорів. Людська маса, якій нинішня білоруська влада відмовляє у можливості висловлювати свої думки через легальну політичну активність, говорила язиком мовчання і оплесків.

Акція "Революція через соціальні мережі" проходить у Білорусі щосереди. 8 і 15 червня людей було небагато, і Олександр Лукашенка назвав їх акціями "то ли молчания, то ли мычания".

22-го числа міліція попереджала через свого речника, що розцінює зібрання на вулицях і площах як виклик правопорядку: "Раз вы на "плошчы", то вы – правонарушитель, со всеми вытекающими. Будьте готовы к задержанию и штрафу по ст. 23.34 КоАП".

Під вечір на площах почав збиратися народ. Він мовчав, або мовчки аплодував, автомобілісти підтримували акції гудками.

Потім міліція почала затримання учасників акції.
В результаті, по усій Білорусі затримано приблизно 400 осіб. У Мінську – понад 200.

Інша Білорусь

22 червня у сусідній країні – День пам'яті жертв Великої Вітчизняної війни. У Бресті відбулася реконструкція останнього мирного дня перед війною і першого дня війни.

А тим часом президент Білорусі відвідав кордон, заставу "Брест".

Потім, на заходах присвячених 70-річчю початку війни Олександр Лукашенка заявив:

"Вряд ли бойцы Егоров и Кантария, водрузившие красное полотнище над поверженным рейхстагом, могли предположить, что Красное Знамя Победы будет запрещено. Но сегодня тому есть масса примеров. Вряд ли доблестный ветеран войны, кровью заслуживший свои награды, мог вообразить, что ему будут плевать в лицо и срывать с его груди ордена и медали. А ведь именно так ведут себя распоясавшиеся молодчики в странах "демократии".

Що ми маємо в підсумку?

Режим пана Лукашенка переживає вкрай небезпечний момент. Щоби одноосібне правління не впало під натиском народного незадоволення, серед інших заходів влада намагається відтінити сьогоднішні проблеми зверненням до трагічного та героїчного минулого.

Але події 1941 і 2011 років – це дві різні реальності. Намагання їх ув'язати їх між собою – нехай і в непрямий спосіб – балансує на межі з наругою над пам'яттю загиблих.

Героїзм і жертви 70-річної давнини стають іграшками у руках сьогоднішніх політтехнологів і тих кому вони служать. І тут політична доцільність у виконанні Олександра Лукашенка, чи постановників львівських провокацій – мало чим відрізняються від угоди зі своєю совістю, на які змушені йти у Москві.

Взяти хоча б перейменування Проспекту Перемоги в одному з російських міст на Проспект імені В.В.Путіна. Для когось це виглядає невдалим жартом, але 2008 року головна магістраль міста Грозного стала носити ім'я російського лідера.

Хоча, можливо в болючій ситуації, у якій перебуває Росія, це виглядає цілком резонно – нехай вулиця називається хоч як, аби на ній не стріляли, і на неї не виходили з протестами зубожілі люди.

Наступної середи, 29 червня, на Білорусь чекає нове випробування. "Революція через соціальні мережі" триває. Не виключено, що триватимуть і аналогії з Великою Вітчизняною, адже 3 липня країна відзначає річницю визволення від нацистів, яку В Білорусі почитають як День незалежності.

Кирило Лукеренко, блог "Українська правда"

Додаткова інформація

По всій Білорусі в середу ввечері знову пройшли "мовчазні" акції протесту проти режиму Олександра Лукашенка.

Уперше участь у них взяли не просто активісти опозиції, а й пересічні громадяни, пише Білоруський партизан.

За оцінкою журналістів, протести відбулися у понад 50 населених пунктах.
"Наймасовіша акція відбулася в столиці, де проти сотень спецназівців вийшли тисячі", - зазначає видання.

Люди стояли на вулицях, іноді починали аплодувати. Ніяких гасел вони не вигукували.
Через якийсь час міліція почала масові затримання. Спочатку затримували учасників акції, пізніше стали затримувати всіх підряд, зокрема, звичайних перехожих.

Серед затриманих виявилися журналісти, а також дипломат зі Швеції Емтестам, незважаючи на те, що він активно демонстрував міліції свій дипломатичний документ.

У цілому по країні, за попередніми даними були затримані 440-450 осіб.
Однак пізніше, більшість затриманих відпустили з міліції без складання протоколів. Ті, що залишилися, обвинувачуються у дрібному хуліганстві. Кількість обвинувачуваних поки невідома.

Ідея мовчазної форми протесту народилася в соціальних мережах. Оскільки учасники акції протесту не вигукують ніяких гасел і не несуть жодної символіки, у міліції немає підстав для складання протоколів.

Джерело Українська правда
СХОЖІ НОВИНИ:
24 червня 2011 10:36 - слава з написав(ла): в матеріалі
а ми мовчимо, раби...
25 червня 2011 08:34 - Адам з написав(ла): в матеріалі
Чому ми такі пасивні? Моя версія така: причина пасивності українців знаходиться у родючих наших землях. Ми бачимо, що у інших країнах проходять акції протесту, там б`ють вітрини магазинів, спалюють авта, кидають каміння, а ми терпимо. Терпіли у 90- х роки правління Кучми, терпимо зараз. Помаранчева революція була мирною, схожою на якесь шоу.
На мою думку, іншим народам, які не мали таких земель як у нас, у давні часи потрібно більше було проявляти активності і боротьби за виживання. A нам все приходило легко тому наші предки практично не вели загарбницьких воєн, а лише оборонялися. З плином століть у інших народів зформувався більш холеричний тип темпераменту, а у нас - більш флегматичний. Радянська влада посилила нашу пасивність і ще далися взнаки розчарування у нинішніх політичних лідерах. Ось таке маємо. Зараз для нашого виживання потрібно бути більш активними. Життя жорстоке і виживає тільки найсильніший.
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"