Новини
Колонка автора

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна» Ольга Кобевко: «Депутати – це не раби на фазенді Івана Мунтяна»Депутат Чернівецької обласної ради Ольга Кобевко виступила на сесії з різкою критикою буковинської влади. Однаково дісталося як Фищуку, голові ОДА, так і Мунтянові, голові облради.

Петро КОБЕВКО, журналіст:

Сміття політичне у Чернівцях Сміття політичне у ЧернівцяхПолітика в Україні – це велике і смердюче сміття. Воно одних виносить на вершини, інших кидає у політичну безодню. Ще недавно мер Львова Андрій Садовий вважався єдиним конкурентом Порошенкові на виборах президента України. І тут з’явилося сміття. Воно не тільки у Львові, а й по всій Україні похоронило рейтинги Садового і викинуло його на маргінал політики.

Ігор БУРКУТ, політолог:

МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮ МАНІПУЛЮЮТЬ ІСТОРІЄЮВпродовж багатьох років Польща виступала в Європі адвокатом України. Нині ситуація різко змінилася: низка польських політиків почала вимагати від нашої держави змінити політику національної пам'яті й прийняти той варіант історії українсько-польських відносин, який сучасна Варшава вважає "єдино вірним". А цей варіант дивним чином майже збігається з історичними стереотипами, що проповідує путінська Москва...
Реклама
ЧАС у соцмережах

ОПИТУВАННЯ
Чи підримуєте ви АТО?
Так
Ні
Утримуюсь
Що, Де, Коли
в приміщенні обласної державної адміністрації (каб. 301, мала зала засідань) відбудеться круглий стіл на тему: "Асоціація Україна - ЄС: що далі?" для громадськості, місцевої влади та бізнесових кіл області.
20 листопада о 15:00 в читальному залі Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка відбудеться історико-просвітницька година «Не підлягає забуттю».
в приміщенні Чернівецького обласного військового комісаріату за адресою м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 32 буде проведено брифінг обласного військового комісара. з наступних питань:
в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей відбудеться обласний конкурс юних читців до дня народження М. Івасюка;
о 14.00 в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка буде проведено Міжрегіональну інтернет-конференцію «Творчість Михайла Івасюка – духовний орієнтир поколінь».
в області відбудеться низка заходів [b]з нагоди Дня Гідності та Свободи[/b].
[b]о 14.00[/b] на Центральному кладовищі Чернівців відбудеться[b] панахида та покладання квітів і лампадок до могил Героїв Небесної Сотні та загиблих в АТО[/b].
[b]О 18.00[/b] на Центральній площі відбудеться [b]молебень за загиблими під час Революції Гідності, віче та мистецька акція за участю громадських діячів, митців області «Україна гідна свободи».[/b]
Також в районах області буде проведено цикл тематичних круглих столів.
в Чернівецькому національному університеті імені Ю.Федьковича (червона зала) планується проведення науково-практичної конференції «Михайло Івасюк і український літературний процес ІІ половини ХХ ст.»;
з 12.00 по 13.00 в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (червона зала) відбудеться презентація збірника спогадів про М.Івасюка;
о 18.00 у Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Ольги Кобилянської буде проведено творчий вечір за участю провідних майстрів театру і філармонії, науковців та письменників.
у сесійній залі міської ради скликається 43 позачергова сесія Чернівецької міської ради.
На розгляд позачергової сесії вноситься одне питання: Про обрання секретаря Чернівецької міської ради УІІ скликання.
на території Чернівецької дирекції Укрпошти відбудеться погашення поштової марки, присвяченої 100-літтю М. Івасюка;
впродовж цього дня в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї діятиме пересувна виставка «Михайло Івасюк - громадянин, письменник, вчений, наставник»;
о 14.00 в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Івасюка заплановане проведення презентації бібліографічного покажчика «Михайло Івасюк. 100 років від дня народження».
на території кладовища на вул. Зеленій відбудеться покладання квітів та панахида на могилі Михайла Івасюка;
о 13.00 в Чернівецькому обласному меморіальному музеї В.Івасюка буде проведено виставку робіт учнів Кіцманської художньої школи «Світлішає листопад».
в сесійній залі міської ради скликається 44 сесія Чернівецької міської ради VІІ скликання.
На розгляд засідання виноситься 66 питань. Серед них, зокрема, такі:


Календар
«    Листопад 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Партнери

Як буковинцям узаконити своє проживання в Італії

12-06-2013, 22:55 / Коментарів: 0
Як буковинцям узаконити своє проживання в ІталіїТисячі іммігрантів з Буковини, які сподіваються амністувати своє проживання в Італії, і досі чекають. Запити, надіслані роботодавцями між 15 вересням та 15 жовтня, продовжують свій шлях по кабінетах італійської адміністрації.

Своє рішення у справі повинно винести Міністерство внутрішніх справ, центральний відділ імміграції, квестури та територіальні управління праці. Якщо пакет документів не потребуватиме доповнень, а реквізити працівника та роботодавця відповідатимуть закону, обидві сторони запросять у квестуру для підписання контракту на проживання.

Хід розгляду справи публікують он-лайн

Сайт Міністерства внутрішніх справ дає можливість слідкувати за ходом розгляду вашої справи. Для цього потрібно зайти на domanda.nullaostalavoro.interno.it, ввести електронну адресу та пароль, який ви використовували для відсилки запиту.

Відкриється вікно із переліком запитів, надісланих роботодавцем, та вказаним державним органом, який в цей час їх розглядає.

Клацнувши по “Descrizione di dettaglio delle attività”, ви побачите увесь перелік закладів, які розглянули запит, та винесені ними рішення.

Якщо робочі стосунки розірвуться дочасно

Якщо робочі стосунки завершаться до прийому у квестурі через непереборні обставини, наприклад, смерть роботодавця чи закриття підприємства, на прийом у квестуру повинен прийти родич померлого або представник організації, яка зайняла місце попередньої. Якщо заміна роботодавця неможлива, іноземцю видаватимуть дозвіл на проживання для пошуку роботи.

Якщо робочі стосунки були розірвані із інших мотивів, працівник та роботодавець все одно можуть підписати контракт на проживання на період зайнятості, заплативши контрибути за час роботи (у будь-якому випадку, не менше, ніж за шість місяців).

Лише після підписання контракту та заяви про розірвання робочих стосунків роботодавець звільняється від відповідальності за використання праці нелегального іммігранта. Це ж стається в тому випадку, якщо працівник не з’явиться на прийом у квестуру.

Міністерство внутрішніх справ нагадує, що до завершення процесу легалізації працівник не може змінювати роботодавця.

Якщо роботодавці заявлять про те, що заява на легалізацію була подана третіми особами без їх відома, вони повинні подати заяву до поліції про підміну особи. У цьому випадку справу буде закрито.

Причини відмови у легалізації

Підтвердження тривалого проживання в країні є неподоланною перешкодою для багатьох іммігрантів. Аналізуючи статистику відділів імміграції по національній території, відхилено майже третю частину поданих справ. Більшість запитів по легалізації відкидають через те, що іноземцям не вдається підтвердити свою присутність на території Італії з 2011 року.

Підтвердження перебування на території Італії

Нагадуємо, що, згідно постанови, виданої урядом, для легалізації іноземні робітники повинні продемонструвати свою присутність в Італії принаймні з 31 грудня 2011 року, пред’явивши документи, видані «державними громадськими органами» або організаціями, створеними для задоволення потреб, які становлять суспільний інтерес. Маються на увазі юридичні особи, діяльність яких фінансується та контролюється державою чи державною установою.

Отже, вважатимуться дійсними будь-які квитанції та довідки про відвідання державних лікарів, медичне посвідчення STP, квитанції оплати консульських послуг, непродовжений дозвіл на проживання, штрафи у громадському транспорті, угоди з телефонними операторами тощо.

Сплата податків та контрибутів

Для того, щоб завершити процес легалізації 2012 року, потрібно сплатити контрибути та соціальні внески, щонайменше за шість попередніх місяців.

Підприємства повинні пред’явити копію квитанцій про сплату контрибутів Uniemens, якщо ж працівник зайнятий у секторі сільського господарства - копії бланків DMAG, а також підтвердження сплати податків автосертифікатом, опублікованим міністерством внутрішніх справ.

Сім’ям достатньо представити квитанції MAV. Національний інститут соціального захисту (INPS) надіслав їх усім тим, хто подав заяву на легалізацію покоївок, вихователей та доглядальниць.

Оплата заробітної плати може бути задекларована спільним автосертифікатом роботодавця і працівника (бланк для найманої роботи та бланк для домашніх працівників). Розмір задекларованої зарплати не може бути нижчим за зазначений у національному колективному контракті (CCNL), та соціального мінімуму.

Документи слід пред’явити під час прийому у квестурі для підписання робочого контракту.

Завершення легалізації

Якщо документація працедавців і працівників відповідатиме вимогам і вони підпишуть у квестурі контракт на проживання, процес легалізації вважатимуться завершеним.

У випадку відмови у отриманні дозволу на проживання, сплачений одноразовий внесок за розгляд справи (1000 євро) не повертається.

Маріанна СОРОНЕВИЧ

Українська газета для українців Італії
СХОЖІ НОВИНИ:
Додати коментар
Ім'я:*
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
comments powered by Disqus
Loading...
© 2002 - 2013, всі права захищені. Використання (повне чи часткове) матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови розміщення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на chas.cv.uа в першому або другому абзаці, відкрите для індексування. Чернівецька газета "ЧАС"